youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
26.09.2021

Dorostenci v Horní Suché neuspěli zejména kvůli absencím v sestavě

Ještě cestou v Iskérce panovala mezi Sršni výborná nálada. Tu ovšem v úvodní části prvního utkání vystřídala krutá realita a gólová nálož od Slovanu Havířov. Valaši se pak v dalších třetinách obou zápasů výrazně zlepšili, ale za hráči soupeře zaostávali. Soustředili se především na precizní obranu, která eliminovala velký gólový příděl a v druhém utkání i sympaticky útočili. Celkově však budou muset na trénincích výrazně přidat, aby své soupeře mohli více trápit a měli šanci na druholigové body.

Kapitán týmu dorostenců, Ota Dressler, svou úlohu zvládal velmi dobře a byl lídrem v řadách Sršňů

VS. 10:1
TJ Slovan Havířov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (6:0, 2:0, 2:1)

V úvodní části převládal ve hře Sršňů spíše chaos. Řada starších žáků zařazená premiérově mezi dorostence nedokázala naplnit základní taktické pokyny a ani nové tváře mezi dorostenci nepůsobily jistým dojmem. Rožnované tak v úvodní části inkasovali poměrně laciné branky a skóre nezadržitelně narůstalo. Přestávka mezi první a druhou třetinu kluky uklidnila a vnesla do hry Sršňů i jistý řád. Vyspělejší soupeř i tak dokázal dvěma brankami navýšit skóre, nicméně u Sršňů byly vidět první náznaky v ohrožení svatyně havířovských hráčů. Co se nepovedlo v části druhé, to po samostatné akci předvedla Honza Rumplík v části třetí. Hráči Slovanu sice znovu přidali dvě branky a zakulatili výsledek na dvouciferný počet, ale Valaši za druhou a třetí část si ze zápasu odnesli poznatek, že při plnění trenérských pokynů můžou hrát i s vyspělejším soupeřem utkání, ve kterém budou důstojným soupeřem.

 

Závar před vlastní svatyní řeší Daniel Rissel nekompromisním zalehnutím míčku

VS. 3:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbK Horní Suchá (1:2, 1:2, 1:2)

Druhé utkání přineslo Sršňům opět v soupeři početnější kádru především z řad dorostenců. Bylo tedy předpokladem, že fyzicky na tom bude soupeř lépe. Sršni však měli za sebou úvodní utkání, ve kterém v jeho druhé polovině dokázali i se silnějším soupeřem relativně držet krok. Tak vypadal i úvod zápasu, kdy deset minut drželi s domácími hráči krok. Poté v rychlém sledu inkasovali dvě branky, nicméně ještě před hvizdem na přestávku dokázali kontrovat premiérovou trefou v soutěži Honzy Ondráška. Jednobrankové manko si přenesli do druhé části a v jejím úvodu velkou šanci spálil Honza Rumplík. Domácí poté v polovině druhé části kontrovali dvěma trefami, které malinko upozadily snahu Sršňů, z letargie je však zvedl Ota Dressler, který snižující brankou dodal energii do řad Valachů. Ve druhé části se už pak nic významného nestalo a o všem měla rozhodnout část třetí. Slezané v ní byli od počátku lepší, ale akcie Valachů držel velmi spolehlivý Daniel Rissel. I ten nakonec kapituloval z hole Satinského a po vyloučení Kozla v těsném konci přesilové hry i pošesté lovil míček zpoza svých zad. Na šest branek v samotném závěru utkání dokázal odpovědět kosmetickou úpravou Šimon Sewiola. Sršni s Horní Suchou nesehráli špatné utkání, nicméně k bodovému zisku i zde měli daleko a budou muset do dalších utkání výrazně přidat a především přivést z marodky a karantény všechny své svěřence.

 

Během přestávek se Sršňům věnoval Zbyněk Macura a kluci se jeho pokyny snažili přenášet na hřiště

Ke startu do soutěže se vyjádřil Zbyněk Macury, který s hráči cestoval na venkovní zápasy a snažil se, aby si Sršni něco vzali nejen do těchto zápasů, ale do celé sezóny: „Kluci budou potkávat v soutěži velmi vyspělé týmy a každý získaný bod bude vážený zlatem. Je to dáno zejména úzkým kádrem v této kategorii v Rožnově. Máme ve svých řadách také velmi talentované hráče, ale už i v těchto kategoriích se hra posunula více do fyzických kontaktů a trenéři budou k tomu muset přizpůsobit tréninky, aby hráči měli dostatečný fyzický fond a zejména při hře tělem se nebáli, ale naopak toho využili ve svou přednost. Dnes jsme tu měli spoustu starších žáků, kteří se postupně zlepšovali a snad tyto nabyté zkušenosti prodají ve své MS lize starších žáků.

V průběhu utkání s Horní Suchou se Sršni často dostávali do nebezpečných brejků, nicméně dokázali zužitkovat jen tři z nich

Valaši nyní budou mít téměř čtyři týdny, aby zapracovali na trénincích a zkusili proti svým příštím soupeřům, ostravskému MVILu a záloze Vítkovic v domácím prostředí předvést lepší výkony. Určitě je znovu nečeká nic lehkého, neboť oba týmy jsou fyzicky i herně vyspělejší, nicméně faktor Hornets arény by mohl Sršňům pomoci, aby dokázali v soutěži ukořistit první cenné body.

Martin Kozel, otec Matouše, který vypomáhal z řad starších žáků, pomáhal dokumentovat zápasy dorostenců, aby bylo možno s kluky probrat co se na hřišti dělo dobře a co se moc nevedlo

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista