youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.09.2021

Sršně vítězství nad Troopers katapultovalo na čelo tabulky

Určitě povedenější vstup do soutěže prožívají Valaši v letošní sezóně, než tomu bylo v minulé, kdy po pěti kolem měli jednu výhru a čtyři porážky. Letos zatím hořkost prohry nezaznamenali a jediný bod jim dosud sebrala Horní Suchá. Celkově tři výhry znamenají při příznivém skóre výsluní tabulky, když sice stejný počet bodů má i ostravský MVIL, ale rozdíl ve skóre nemají tak kladný. Pro Sršně to je nyní příznivý pohled na tabulku, ale zároveň závazek do dalších utkání, kde je teď soupeři budou stavět do role favoritů a mnohdy právě v těchto chvílích nebývá lehké takovou situaci unést.

Pavel Barabáš v utkání s Jihomoravany zaučoval v obraně svého mladého partnera, Jirku Klosse

25. 09. 2021, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

10
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Hegar Patrik, Drápala Daniel, Kittel Petr, Najvar Martin, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef, Šimek Jiří
 
5
Sestava TROOPERS:
Chrást Jan(G), Mlejnek Vít, Mati David, Peška Jakub, Budík Daniel(C), Beránek Ondřej, Kadlec Petr, Voltner Petr, Suchomel Tomáš, Gregor Jakub, Grábl Jan, Hruška Daniel
 

po částech: 5:2, 2:3, 3:0

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
1.Viktořík(Hegar), 6.Barabáš, 14.Kittel(Štůsek), 18.Viktořík(Kloss), 18.Hegar(Barabáš), 24.Plandor(Drápala), 32.Štůsek(Kittel), 43.Smékal(Plandor), 46.Smékal(Plandor), 52.Smékal(Plandor)

branky (asistence) TROOPERS:
6.Budík(Kadlec), 19.Grábl(Mlejnek), 22.Gregor(Grábl), 31.Voltner(Kadlec), 37.Budík(Suchomel)


rozhodčí: Sojka Kamil, Sojka Tomáš
vyloučení: 4:2; využití: 1:0; diváků: 89

Report:
Rožnov vstoupil do zápasu na výbornou a hned v první minutě vstřelil branku. Domácí byli více aktivní, ale byl to soupeř z Brna, který dal další branku a vyrovnal. Nerozhodný stav, ale nevydržel ani půlminuty Stanislav Barabáš přečetl útočnou akci soupeře, získal míček, přeběhl hřiště a nechytatelnou střelou do růžku nedal brankáři šanci. Celou třetinu byli Valaši lepší a postupně přidali branky Kittel, Viktořík a Hegar. Poslední slovo měli hráči Troopers a do šaten se šlo za tříbrankového vedení Sršňů. Jestli první třetina byly v režii Rožnova, tak druhou třetinu ovládli hosté. Jednak domácí výrazně přestříleli, kdy naštěstí pro Rožnov skóre se měnilo s menším rozdílem, přesto druhou třetinu ovládli Troopers o jednu branku. V průběhu třetiny hosté měli více ze hry, ukázali pěkné kombinace, ale Rožnov zvládl blokovat jejich střely. Domácí dali své branky tak trochu se štěstím, když propadly za záda brankáře dvě zbloudilé střely jedna z hole Plandora a druhá od Štůska. Do třetí třetiny se šlo za stavu dvoubrankového vedení domácích a očekávala se stíhací jízda Brna, kterou nastartovalo ve druhé třetině. Jenže hostům docházely síly, Rožnov ukázal, že má taky své kvality a hlavně dobře zahráli mladíci Chmelař, Plandor a Smékal, kteří hýřili pohybem a unavení hosté jim nestíhali. Výsledkem toho byly tři branky Smékala a celkovým výsledkem pětibrankový rozdíl ve prospěch domácích.

podrobnosti z utkání >>>

 

Po svém návratu ze superligových hřišť se poprvé domácím divákům představil Petr „Kajcl“ Kittel, a to hned brankově, jak jej známe

Textový online z utkání

V řadách hostů vynikal svým výkonem Jan Grábl. Situaci v hostujícím týmu zhodnotil velmi pragmaticky, když naznačil, že pro hosty je důležité střílet branky i na úkor zodpovědné obrany:

Tým hostů dorazil do Rožnova nejen bez trenéra, ale prakticky i bez vedoucího týmu. Ke zhodnocení utkání tak k pořadatelům dorazil Petr Kadlec, jeden z klíčových hráčů soupeře a zkusil nalézt příčiny porážky svého týmu: „Rozhodla první třetina, kdy jsme nastoupili laxně a soupeř si na naší polovině mohl dělat, co chtěl. Ve zbytku zápasu jsme to už pouze honili. Měli jsme šance, ale soupeř nás jednoznačně předčil v nasazení při bránění a zakončení. Díky soupeřům, rozhodčím i divákům za zápas.

V minulém utkání Ondřej Smékal taktéž skóroval třikrát, ale pro volbu nejlepšího hráče utkání vybrán nebyl. Tentokrát už jeho střelecké umění, kdy opět vstřelil hattrick, a to dokonce čistý během devíti minut třetí části, neunikl nikomu z přítomných na hale. Ondra tak dostal příležitost podělit se s diváky s jeho dojmy z utkání. Je třeba přiznat, že Ondra není příliš hovorný typ, nicméně s rozhovorem se popasoval velmi dobře a jistě navnadil diváky do dalších domácích zápasů:

Kdo pak shrnul celé utkání, tak to byl asistent trenéra domácích, Pavel Barabáš. Ten byl ve svém hodnocení až překvapivě pozitivní a sršelo z něj nadšení z toho, jakým způsobem jeho tým celé utkání zvládl: „Dnes další dobré utkání proti kvalitnímu soupeři, ne-li tomu nejlepšímu z ligy. Myslím si, že zápas měl technickou i taktickou kvalitu. My jsme vyhráli hlavně zásluhou kvalitně provedených breakových situací. Děkuji soupeři za dobrý zápas a divákům za podporu.

Zejména ve třetí třetině utkání spolupráce Smékal – Plandor fungovala na výtečnou, zařídili všechny branky

Nejen v kabině Valachů po utkání, ale i následně v blízké restauraci byla cítit velmi dobrá nálada Sršňů, kteří zaznamenávají jeden z nejlepších vstupů do soutěže za poslední dekádu. Jejich pomyslné lídrovství v tabulce však může být brzy velmi ošidné, neboť pro každého soupeře je vždy výzvou vyrovnat se soupeřem, který je v tabulce výše než on sám. A to jsou nyní Sršni pro každého svého soka. K příštímu utkání zajíždějí Sršni do nedalekých Hranic na Moravě, které taktéž mají velmi dobrý vstup do sezóny. Sice jednou prohráli, ale v domácím prostředí jsou stoprocentní a na Valachy se jistě velmi dobře nachystají. Můžeme tak celkově očekávat velmi dramatické utkání a samozřejmě budeme věřit, že Sršni přidají další vítězný korálek na svůj náhrdelník.

Vítězný chorál Sršňů nemohl po utkání chybět, věrní fanoušci v hale si jej vždy zaslouží!!!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista