youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
23.09.2021

Sršni v sobotním šlágru vyzvou Troopers, další čtyři týmy odehrají svá úvodní ligová utkání

Velmi nabitý před sebou má hned pět složek rožnovského klubu. Tři z nich se představí v domácím prostředí, kdy již v sobotu nás bude čekat třaskavý duel mezi domácími Sršni a hostujícími Troopers. Velmi pravděpodobně v tomto duelu půjde o pozici lídra průběžné tabulky Národní ligy. V neděli se pak v domácím prostředí představí od rána Ženy a v odpoledních hodinách také třetí záloha mužů. Ženy započnou ve své mixované sestavě Rožnovanek a Frenštáťanek další sezóny 2. ligy žen, nově vzniklý třetí záložní tým Mužů „D“ pak v rámci Moravskoslezské třídy mužů se započne poznávat v zápasovém nastavení. 

Nad rožnovskými hráči již několik sezón bdí členové Českého červeného kříže a jejich pobočky ve Valašském Meziříčí. Děkujeme, jste skvělí a vaše péče o hráče je příkladná!!!

MUŽI A

Zápas jako řemen – takto se věští prognózy pro duel, který zaznamená Národní liga v sobotní podvečer a který bude hostit Hornets aréna. Valaši v tomto duelu přivítají již dva roky velmi ambiciózní Troopers. Soupeři dlouhodobě usilují o postup do první ligy a Sršni jim v tom úspěšně tři sezóny brání. Respektive sezónu jednu, neboť poslední dvě sezóny s ohledem na pandemii koronaviru nebyly dohrány, ale ta poslední, která proběhla byla právě ve znamení semifinálového šlágru, kdy podceňovaní Valaši přetlačili Jihomoravany. Oba týmy jdou do utkání velmi dobře rozpoloženy, neboť v soutěži ve dvou zápasech vždy zvítězili, i když je třeba poznamenat, že Sršni jejich vítězství zaznamenávali mnohem těsněji. Bude zajímavé, co převáží v sobotní podvečer v Hornets aréně, zda ambice hostů, nebo chytrost domácích Sršnů.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – jak už výše nabízí statistická tabulka, potkávají se dnes top týmy Národní ligy mužů. Po dvou odehraných kolech by to mohlo být odvážné tvrzení, nicméně z dlouhodobého hlediska jsou to týmy, které pravidelně hrají minimálně semifinále play off a v případě Rožnova se bavíme o týmu, který naposledy dvakrát za sebou tuto soutěž vyhrál. Zajímavostí Troopers je určitě fakt, že prozatím nesehráli úspěšnou přesilovou hru, naopak Rožnov už v početních výhodách skóroval hned třikrát. Pokud Troopers neskórovali v přesilovce, pak se mohou pyšnit tím, že prozatím všechna oslabení, která absolvovali, tak byly bez obdržené branky. A co je velmi překvapivé, jsou trestanějším týmem než Rožnov. A to Rožnov často v těchto statistikách v soutěži měl svého lídra. Uvidíme, jak se oba týmy popasují se vzájemným zápasem, nezaujatý divák by se mohl těšit na pěknou podívanou, v Rožnově však budou především fanoušci domácí a ti mohou čekat nervy drásající drama.

V zápase s Troopers si budou muset Sršni dávat pozor na podobné zápasové minuly jako v tomto případě při rozehrávce

Zajímavost – v rámci pikantnosti tohoto souboje nemůžeme nezmínit rozhodcovskou dvojici bratranců Sojkových – Tomáše a Kamila. Tato dvojice si vydobyla pevný kredit mezi nejlepšími z nejlepších v České republice, nicméně taktéž si s sebou nese škraloup z posledního Superfinále, které hrubě ovlivnila v neprospěch vítkovických hráčů a umožnila tak Mladé Boleslavi usednout na trůn úřadujícího mistra. Ve Slezsku jim tuto skutečnost nemůžou dodnes zapomenout, naopak ve Středních Čechách se drží hesla, že chybovat je lidské a chybovat může každý. V rámci našeho utkání můžeme od obou rozhodčích čekat volnější metr v posuzování zákroků. Oba se netají tím, že mají rádi kontaktní hru plnou soubojů a moc si nepotrpí na uplakánky po drobných zaškobrtnutích. Co však trestají velmi přísně je chování na hřišti a zákeřná hra, zde nejdou daleko pro přísné tresty či vyloučení. Celkově však důležitost tohoto utkání podtrhují nominaci těchto dvou rozhodčích, kteří jistě přispějí ke kvalitě a kvalitním diváckém zážitku.

Textový online z utkání 

Sestava hráčů hrajících za Warriors Nový Jičín pod hlavičkou rožnovského „C“ týmu

MUŽI C – WARRIORS NOVÝ JIČÍN

Druhá záloha mužů má letos velmi specifické složení. Vše je důsledkem započaté spolupráce mezi rožnovským klubem a nově vzniklým klubem v Novém Jičíně. Není to však Gůfuň Nový Jičín, který zde již několik let působí, ale Warriors Nový Jičín. Dítě Petra Burýška, který stojí společně se svým bratrem Adamem a Petrem Kittelem za vnikem klubu, zažije letos svou ligovou premiéru. Spolupráce mezi oběma kluby vyústila v letošní sezóně v působení Warriors Nový Jičín pod hlavičkou Sršňů. Uvidíme, jak se tomuto novému týmu bude v sezóně dařit. Hráči v týmu se rekrutují již z některých, kteří působili v Rožnově, ale je zde i několik nových hráčů z Nového Jičína a pár takových, kteří mají své historické působení dříve i v Kopřivnici. A právě to bude pikantní hned v prvním kole, kdy se zálohou Kopřivnice se Warrioři střetnou. Druhým soupeřem jim pak bude druhá záloha prvoligových Petrovic. Warrioři si přes sezónou střihli přípravný turnaj v Kopřivnici, Vikings cup, a jejich výsledky nebyly žádným propadákem. Máme se tedy v sezóně na co těšit!!!

FBC Vikings Kopřivnice B – Textový online 
Z.F.K. Petrovice C – Textový online 

Lídrem třetí zálohy mužů je již několikátým rokem Radek Štekl

MUŽI D

Třetí záloha mužů je především známkou toho, že hráčská základna dospělých v Rožnově je velmi široká. Tým je také ideální pro adaptaci juniorů na soutěže dospělých. Stavebním kamenem týmu je již několikátým rokem Radek Štekl, kolem kterého se postupně vystřídalo několik desítek hráčů. I letos pozná opět některé nové tváře a bude zajímavé, jak začne tým šlapat. Soupeře nebudou mít extra těžké, ale týmová chemie je velmi důležitá, proto je důležité i chytit začátek soutěže a pravidelně se potkávat na tréninku. Start do ligy budou mít hráči „D“ týmu v domácím prostředí, když jim soupeřem bude druhá záloha Bílovce a ostravský JIH.

FBC Spartak Bílovec C – Textový online 
1.FK Ostrava JIH – Textový online 

Složený tým žen z Rožnova, Frenštátu a okolí letos vstupuje již do dvanácté sezóny

ŽENY

Jediným týmem něžného pohlaví v Rožnově jsou Sršnice. Vzhledem k průběhu loňské extra zkrácené sezóny před tou letošní řešily vlastní existenci. Nakonec aktivita Jakuba Vahalíka rozhodla, že ženy i v této sezóně budou startovat, přestože jejich soupiska je naplněna z velmi širokého okolí Rožnova a Frenštátu. Základem už není staré jádro rožnovských žen okolo Zuzany Blažkové, ale spíše nová vlna se svým frenštátským centrem. Uvidíme, jak letošní sezóna bude probíhat a pod jakou taktovkou Kuba ženy povede. První zápasy ženy čekají v domácím prostředí, postaví se záloze superligové Olomouce a následně pak Šumperku.

FBS Olomouc B – Textový online 
Asper Šumperk – Textový online 

Dorostenci v letošní sezóně budou spoléhat na produktivitu Jana Rumplíka

DOROSTENCI

Posledním týmem, který odehraje své první zápasy v letošní sezóně budou dorostenci. Po loňském hráčském zemětřesení nezůstal v kádru velký počet hráčů, přesto za sebou mají početnou enklávu starších žáků, a tak budeme věřit, že budou nakonec jezdit na utkání v dostatečném počtu hráčů, aby jim síly vždy zůstaly na oba zápasy. Na začátku určitě nebudou mít jednoduchou úlohu ve svém protivníkovi z Havířova, který na nedávném červnovém turnaji v Rožnově přesvědčil svými nespornými kvalitami. Naopak Horní Suchá bude velkou neznámou. Dorostenci se v zápasech určitě budou spoléhat na precizní obranu a efektivní brejky. Až výsledky ukážou, do jaké míry jim tato taktika bude v sezóně vyhovovat.

TJ SLovan Havířov – Textový online 
FbK Horní Suchá – Textový online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista