youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
22.09.2021

Starší žáci na úvod ligy naplnili své možnosti a vezou tři body

Velký krok čekal starší žáky před letošní sezónou. Dlouhé roky se představovali v Moravskoslezském přeboru, ale pro letošní sezónu dostali možnost startovat o ligu výše, v Moravskoslezské lize. A tím i roste kvalita jejich soupeřů, se kterými se Valaši budou potkávat. Poznali to už v prvním dvoukole, kdy zejména Torpedo Havířov jim naložilo pořádnou gólovou nadílku. Sršni však dokázali i zvítězit, když si poradili s Jablunkovem. Soutěží budou muset jít krok po kroku a postupně získávat zápasové ostruhy, aby v druhé polovině soutěže mohli být soupeřům, jako je Havířov, důstojnějšími partnery.

David Klepáč a Kryštof Poruba vedou svůj tým k ligovému utkání s Jablunkovem

VS. 4:6
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (2:3, 1:2, 1:1)

Pro Rožnovany představovalo utkání nejen vstup do sezóny, ale také vstup mezi severomoravskou ligovou elitu mezi staršími žáky. Pro tento duel dostali soupeře z kategorie středně těžkých, a zejména pro nováčky v týmu to byl křest ohněm. V první třetině trenéři hlavně sázeli na známé tváře, celý tým makal, běhal a zodpovědně bránil. První třetina byla bohatá i na branky a do šaten šel soupeř s jednogólovým mankem. Ve druhé třetině Sršni polevili, již nebyli tak důrazní v soubojích, přesto i s určitou mírou štěstí se podařilo brankové skóre navýšit na rozdíl dvou branek. Nováčci v týmu do duelu zasahovali sporadicky, trenéři je nechávali postupně oťukávat v soutěži a zvykat si na zápasové tempo. V dalších zápasech jistě už budou herní čas větší. V polovině třetí části Jablunkov zadělal na drama, když snížil na rozdíl jediné branky a necelou minutu a půl před závěrečnou sirénou si vybral oddechový čas. Ten však spíše prospěl Valachům, když nejen že dokázali skórovat, ale soupeře dokázali i v této části přehrát, když se vrátili k bojovnosti a zarputilosti z úvodu střetnutí. Sršni tak vstoupili do sezóny vítězstvím.

 

Každý tým má svůj pokřik a každý tým má svůj rituál, Valaši svůj mají také…

VS. 15:1
Torpedo Havířov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (4:0, 6:1, 5:0)

Ve druhém duelu se střetli Sršni s týmem Torpeda Havířov a tentokrát potkali jednoho z favoritů celé ligy. To bylo poznat i na tempu utkání, kdy v úvodu sice Havířov skóroval, ale celkově se útočné akce střídaly na obou stranách. Často se však útočníci, kteří se hnali za vyrovnání zapomínali vepředu a nepomáhali obráncům s rozehrávkou. Vzniklé chyby do konce třetiny Slezané ještě třikrát potrestali a do šaten šli s pohodovým čtyřbrankovým vedením. V úvodu druhé třetiny bylo vidět, že trenéři s Valachy dosavadní průběh utkání probrali a byla zde naděje i na korekci skóre. To však vzalo za své během páté až šesté minuty, když rychlé tři branky definitivně srazily Valachy do kolem. Sedmibrankové manko velmi především těžké unést psychicky, najednou bylo vidět, jak mladí hráči z Havířova jsou herně vyspělí a přehrávají Rožnovany. Ti aspoň v této třetině zaznamenali čestný úspěch z hole Rozkošného. Třetí část se prakticky jen dohrávala. Havířov pokračoval ve střeleckém koncertu, mladí Sršni už byli fyzicky i psychicky vyždímaní a více méně se čekalo na závěrečný hvizd. Po jeho zaznění bylo jasné, že králem tohoto utkání byl tým Havířova.

 

Sven Hanslián vede individuální pohovor s Davidem Procingerem… někdy to jinak nejde

Mnoho nového v letošním ročníku je pro trenérské duo starších žáků, Martin Kozel – Sven Hanslián. Nejen, že už najednou musí během sezóny koukat na průběžnou tabulku soutěže, což dosud do mladších žáků dělat nemuseli, ale musí také s prvky taktiky připravovat své hráče do jednotlivých zápasů, které už během dne nejsou čtyři, ale jenom dvě, o to však ve větší intenzitě. Martin Kozel nám sdělil své dojmy z prvního ligového dvojzápasu: „Přestože jsme si mysleli, že na utkání odcestujeme s širším kádrem, vlivem některých absencí jsme nakonec nominovali i nováčky v týmu. Ti sice na úvod soutěže příliš herního prostoru nedostali, ale jistě nasáli zápasovou atmosféru a pokud budou pravidelně chodit na tréninky, určitě se jim zápasový čas na hřišti bude zvětšovat. Celkově mám z odehraných zápasů i přes brankovou nálož od Torpeda Havířov pozitivní dojem. Na tréninku se musíme zaměřit na individuální techniku, ve které za svými soupeři někdy zaostáváme a také bude důležité pilovat fyzičku, neboť zejména v druhém utkání ten gólový účet nemusel být tak vysoký, kdyby kluci fyzicky „měli z čeho brát“. Už se těším za dva týdny v Českém Těšíně, kde bychom opět chtěli v zápasech bodovat.

V šatně většinou bývá nálada navazující na výsledek utkání – nejinak tomu je i zde

Starší žáci prozatím splnili svou povinnost a porazili Jablunkov. Bohužel s Torpedem Havířov si zažili trpké chvilky, když počítali branky především ve vlastní síti. Nicméně už za dva týdny je čekají další tuhé boje, když zajíždějí do Českého Těšína a kromě domácích se potkají také s tradiční florbalovou baštou z Frýdku – Místku. Tentokrát by mohli mít mladí Sršni za cíl dvě vítězství, nicméně jako nováčci soutěži budou určitě spokojeni i s jednou výhrou.

Na střídačce bylo během utkání živo, ne vždy kluci řeší florbal, ale to se během sezóny určitě doladí a koncentrace do zápasů bude maximální

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista