youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
21.09.2021

Zklamání v táboru zálohy mužů, která v domácím prostředí pouze remizovala

Po sobotním večerním vítězství „A“ týmu mužů nad Třebíčí hned s nedělním ránem svou ligovou soutěž zahajovala i jejich mužská rezerva. Na úvod je čekali soupeři z ranku těch těžších, nicméně určitě bylo v silách Sršňů oba soupeře zdolat. Bohužel se to nepovedlo a příčin může být hned několik. Asi tou největší achilovou patou je tréninková účast, která v posledních ročnících je zejména v této složce tristní. Přestože v zápasech vypomáhali šikovní junioři i hráči „A“ týmu, nebylo to nic platné a jediný získaný bod v druhém zápase se Šternberkem je z kategorie spíše šťastných.

Předzápasový pokřik týmu pod hlavičkou Muži „B“

VS. 3:5
1. FBK Sršni Rožnov p/R B   FBC VÁLEC Český Těšín (0:1, 1:1, 2:3)

Polovinu zápasu hrál Rožnov s Těšínem vyrovnaný duel, ovšem na šance jednoznačně dominoval. V brance skončilo jen trestné střílení Rožnova, které s velkým přehledem proměnil Plandor. Zbytek šančí bohužel končil na těšínském gólmanovi nebo střelou mimo. V úvodu třetí části odskočil Těšín v krátkém časovém sledu až na tříbrankový rozdíl, a to už měl Rožnov těžké. Jiskřičku naděje ještě vykřesal Konvičný jednobrankovým snížením, ale soupeř v přesilové hře opět odskočil na rozdíl tří branek. Kosmetická úprava a druhá branka Plandora v samotném závěru zápasu byla jen posledním záznamem v textovém onlinu.

 

Rychlý návrat do obrany v podání Ondry Smékala a Michala Konvičného

VS. 6:6
1. FBK Sršni Rožnov p/R B   Fbc Šternberk (1:2, 3:3, 2:1)

Druhý zápas proti Šternberku byl o poznání lepší a trochu už začal připomínat florbal. Šternberk překvapil technickou hrou, kterou v minulých sezónách nedisponoval a v kombinaci s jejich důrazem a zarputilostí dělal Rožnovu velké problémy. Jedinou branku domácích v první třetině zaznamenal Smékal, který si šikovně odskočil na volný úder od Plesníka z rohu. Soupeř ovšem zaskóroval dvakrát. Druhé dějství přineslo spoustu šancí na obou stranách, řečeno slovy skóre tři ku třem. Za domácí se prosadili Konvičný, který si sám dorazil svou střelu, Pícha, který vypustil dalekonosný projektil a Blizňák, na kterého zívala úplně volná svatyně ze vzdálenosti dvou metrů. Poslední třetinu začal lépe Rožnov, když Žitník "na Švéda" zužitkoval přihrávku vzduchem od Konvičného. Šternberk ale opět převzal vedení, naštěstí se ujala střela po zemi od Píchy, který zařídil domácímu Rožnovu alespoň jeden bod za remízu.

 

Spolehlivý výkon podal v brance Jakub Jasný

Ani v letošní sezóně kormidlo zálohy Sršňů Dalibor Plesník nikomu nepředal. Táhne tak tento tým trenérsky, hráčsky i jako kapitán již několikátou sezónu za sebou. V domácím prostředí od zápasů čekal více, což je znát i z pozápasového hodnocení: „První zápasy sezóny jsme bohužel nezvládli, o to více to mrzí, že se tak stalo na domácí palubovce. Z polorozpadlého týmu jsme nakonec poskládali konkurenceschopnou sestavu, ale spousta individuálních chyb, ztrát na půlce a neproměněných šancí nás stálo možnost získat více než jeden bod. Na dalším výjezdu snad budeme úspěšnější.

Dalibor Plesník v útočné akci

Záloha mužů na úvod soutěže nijak neoslnila a vypadá to, že letošní sezóna pro ně bude těžší než ty sezóny předchozí, kdy se pravidelně vyhřívala na medailových pozicích v tabulce. Uvidíme, co přinesou zápasy za tři týdny, kdy Valaši zajíždějí k jednomu ze svých dnešních soupeřů, konkrétně do Českého Těšína, kde jim budou soupeřem hráči Frýdku – Místku a Jeseníku. Z těchto zápasů to chce přivézt do sršního úlu rozhodně větší počet bodů, než tomu bylo v domácích zápasech.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista