youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.09.2021

I přes porážku s Kopřivnicí junioři dokázali porazit zálohu silných Vítkovic

Junioři svůj druholigový výčet otevřeli na ostravské Dubině. První a druhé kolo jim přisoudili soupeře z těch nejtěžších, a to zálohu domácího rytíře Vítka a vítěze nedávaného turnaje v Olomouci, kopřivnické Vikingy. Mladí Sršni se s tím popasovali srdnatě, když v obou utkáních Richardem Plandorem otevřeli gólový účet, aby později v obou utkání prohrávali. S Vikingy nakonec utkání skončilo nelichotivou porážkou, naopak s „B“ týmem Vítkovic v závěru mocným finišem strhli o jedinou branku Sršni vítězství na svou stranu.

Před úvodním utkání bylo spoustu euforie a odhodlání, tak má i vypadat správný předzápasový pokřik – foto Daniel Slovák

VS. 1:9
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Vikings Kopřivnice (1:3, 0:3, 0:3)

Nástup do prvního zápasu sezóny se mladým Sršňům celkem povedl, když dali první rychlou branku a i v dalším průběhu se hra proti velmi silnému soupeři s vypětím všech sil celkem dařila. Soupeři se však podařilo vyrovnat a rozehrál se a začal postupem času získávat více ze hry. V dalším průběhu utkání do dokázal i brankově vyjádřit. Na to nedokázal velmi zúžený kádru Sršňů příliš reagovat, když chyběli týmu zejména nemocní členové. Postupem času tak skóre narůstalo v neprospěch Sršňů a skončilo na devíti obdržených brankách. Se závěrečným hvizdem tentokrát mladí Valaši byli rádi, že utkání skončilo a neobdrželi kulatou desátou branku.

 

Úvodní buly v utkání s kopřivnickými Vikingy – foto Daniel Slovák

VS. 4:5
1. SC TEMPISH Vítkovice B   1. FBK Sršni Rožnov p/R (2:1, 1:1, 1:3)

Proti béčku Vítkovic Valaši nastoupili aktivně a úvodní vstřelená branka byla odměnou za hru Rožnovanů. Soupeř však nerezignoval a dvěma brankami otočil skóre ve svůj prospěch. Sršni sice dokázali reagovat vyrovnávající brankou, ale hra se stále přelévala od branky k brance a v této fázi zápasu byli spíše Rytíři z Vítkovic tím šťastnějším týmem. Odskočili tak na dvoubrankový rozdíl. A pro Valachy mohlo být ještě hůře, neboť se zranil jeden z jejich klíčových hráčů, Richard Plandor, který si způsobil tržnou ránu v obličeji. Musel tak podstoupit ošetření, ale zápas běžel dále, nicméně nepadla žádná další branka. Po návratu ošetřeného hráče, který se sebezapřením v utkání pokračoval, přišla kontaktní trefa z hole dorostence Jana Rumplíka. To celý tým velmi povzbudilo a nakonec dvěma brankami Adama Burýška dokázal skóre otočit ve prospěch Rožnovanů. Závěrečná power play Vítkovic již změnu ve skóre neznamenala. Celkově vítězství v tomto utkání bylo těžce vybojované, ale o to více příjemné, takový klasický zápas se šťastným koncem pro Rožnovany.

 

Sestava juniorů a juniorky na zápasech ostravské Dubiny – foto Daniel Slovák

Obě utkání se jal hodnotit mazáka v řadách juniorů, Daniel Drápala. Je sice vidět i slyšet, že zápasové rozhovory ještě bude muset malinko potrénovat, nicméně z tábora Sršňů přinesl důležitou informaci, a to že tým funguje dohromady velmi dobře, táhne za jeden provaz a výsledkem toho byl obrat právě v druhém hraném utkání proti Vítkovicím:

Pro juniory tak start do soutěže je relativně úspěšný. Dokázali alespoň proti jednomu z těžkých soupeřů v úvodu druhé ligy juniorů bodovat a v tabulce zaujmout pozici v klidném středu. Své postavení budou moci potvrdit či ještě lépe vylepšit za dva týdny, když v rámci dvojutkání v Horní Suché jim budou soupeři hráči Třince a Krnova. Z těchto utkání by se rádi junioři vraceli s plným bodovým ziskem, i když zejména asi proti Třinci to nebudou mít zrovna jednoduché.

Přema Kloss v letošní sezóně šéfuje lavičce juniorů a v zápase s Vítkovicemi měl důvod k radosti – foto Daniel Slovák

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista