youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
19.09.2021

Z pohodlného vítězství nad Třebíčí bylo v závěru málem drama

Rožnované vstupovali do utkání po vítězství na nájezdy v rámci prvního kola v Horní Suché. Jejich složení kádru se však mírně pozměnilo, když zejména svěřenci z okolí Nového Jičína nemohli dorazit, naopak se už poprvé v sezóně do sršního hnízda vrátil ostrostřelec Josef Viktořík. Valaši svého soupeře nejen přestříleli, ale také většinu zápasu přehráli a přes polevení v závěrečné části bezpečně dokráčeli k tříbodovému zisku. Nabyté sebevědomí budou potřebovat mírou vrchovatou v utkání příštím, když se doma střetnou s ambiciózními a po první lize pošilhávajícími Troopers. V daném utkání budou muset zlepšit efektivitu střelby, která se nyní pohybuje pod hranicí 20 %.

Excelentní výkon ověnčený vstřeleným hattrickem předvedl v utkání Ondřej Smékal, gratulujeme!!!

18. 09. 2021, 17:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

7
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Knebl Tomáš, Drápala Daniel, Žniva David, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef, Šimek Jiří
 
5
Sestava Snipers Třebíč:
Brestovský Petr(G), Černý Jan, Malich Zdeněk, Stránský Tobiáš, Štveráček Lukáš(C), Jahoda Vojtěch, Benáček Adam, Machálek Michal, Svoboda Alexander, Vochyán Jan, Horák Rudolf, Procházka Jiří, Žák Martin, Svoboda Josef, Blaha Jiří
 

po částech: 2:1, 4:1, 1:3

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
9.Smékal(Viktořík), 11.Plandor(Drápala), 22.Červený(Šimek), 32.Viktořík, 33.Viktořík(Barabáš), 39.Smékal(Plandor), 52.Smékal(Barabáš)

branky (asistence) Snipers Třebíč:
7.Svoboda, 28.Svoboda, 44.Žák, 44.Malich(Machálek), 57.Svoboda(Machálek)


rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 78

Report:
Zápas začal opatrně a oba týmy sváděly boj spíše dále od brankářů. Obrana obou fungovala dobře. V sedmé minutě hosté vstřelili úvodní gól, když přišla první "fatálka" od staršího z dua Barabášů, kterému tento zápas vůbec nevyšel, a jeho návrat na hřiště necelé čtyři týdny po operaci zřejmě nebyl dobrý nápad. Naštěstí se dařilo zbytku týmu více a do konce prvního dějství se podařilo skóre otočit na jednobrankové vedení. Nejprve se ujala dalekonosná střela a poté i z blízka.

Druhá třetina začala šancí Třebíče, ale zazvonila pouze tyč a skóre se neměnilo. Rožnov však odpověděl nejlépe jak mohl a nejen že nejprve odskočil na dvoubrankové vedení, ale měl i další slibné šance. Pak však přišla druhá "slabší chvilka" stejného obránce a další "loženka" pro hostující útočníky, kteří s tím opět neměli problém a svůj únik dvou na samotného gólmana proměnili. Hosté cítili šanci, ale svou snahu přehnali v důrazu a domácí opět kontrovali. Tentokráte z přesilové hry. Pro třebíčské hráče to byla studená sprcha a Rožnov v této části třetiny dominoval. Do konce třetiny vstřelil ještě další dvě branky, a i přes konečný tlak soupeře v závěru druhého dějství, branku neinkasoval.

Třetí třetinu odstartovala chyba v rozehrávce Rožnova už ve čtvrté minutě a rychlé snížení Třebíče. Ti ještě v téže minutě snížili na rozdíl dvou branek a rodilo se drama. Následovala další tyč za rožnovským brankářem, ale i druhé vyloučení hostujícího hráče. Domácí sice branku nyní nevstřelili, ale otupili stoupající tlak soupeře a začali být opět nebezpečnějším celkem tohoto duelu. Po několika nevyužitých šancí se domácí prosadili i posedmé a hostům zbývalo na srovnání osm minut a tříbrankové manko. Třebíč reagovala time-outem a snížením o jednu branku. Jejich konečný tlak jim však naprosto zhatilo třetí vyloučení jejich třígólového střelce utkání dvě minuty před koncem. Domácí si to už pohlídali a nakonec slavili s diváky dvoubrankovou výhru.

podrobnosti z utkání >>>

 

Sršni se v utkání mohli spolehnout na výborný výkon brankáře Jirky Škrobáka

Textový online z utkání

Nejlepším hráčem hostů byl zvolen Alexander Svoboda, autor zápasového hattricku, který ale zároveň způsobil, že poslední dvě minuty dohrával Rožnov ve znamení přesilové hry a pohodově s míčkem na svých hokejkách:

Trenér hostujícího týmu, Michal Kelbler, při hodnocení výkonu svých svěřenců zejména žehral nad špatně odehranou druhou části zápasu: „K zápasu jsme přistoupili dost vlažně a druhá třetina byla z naší strany katastrofa. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že se zápasem chceme něco udělat, ale i když se nám to nepovedlo, tak jsme předvedli slušný výkon. Zdravíme Bazyho do Třebíče a ať už je vlažný, děkujeme za zápas.

Na domácí straně se hattrickem v utkání blýskl Ondřej Smékal, nicméně mužem zápasu se stal Pavel Barabáš, který sice letos ještě neskóroval, přesto v asistencích na branky vede celou ligovou soutěž:

K výkonu celého týmu se po utkání vyjádřil i trenér domácích, který tentokrát byl vesměs s výkonem Sršňů spokojen: „Dnes zasloužené tři body. Mohlo to být i vyšším rozdílem, kdybychom udrželi celých 60 minut kvalitu naší hry a nezačali na hřišti dělat neočekávané věci. Myslím si, že jsme dnes soupeře předčili ve všem o trošku, a tak je těžké říct, co bylo rozhodující. Děkuji soupeři za dobrou hru, zápasy s nimi si užívám, je to dobrý florbal se spoustou branek, a to je dobře. Děkuji také fanouškům za podporu.

Nejlepší hráči utkání přebírali cenu od víceprezidenta tenisového klubu z Veselí a bratra prezidenta oddílu Sršňů, od Radovana Plesníka

V odezvách na zápasová utkání velmi často přinášíme hráčské nebo trenérské rozhovory. Tyto pohledy jsou velmi vděčné pro oko nezaujatého diváka, neboť většinou přinášejí o dojmy z hráčské lavičky, kam často ucho diváka nedoslechne. O to více může pak být rozhovor přímo s takovým divákem, který na florbalové utkání zavítá. My jsme měli příležitost přivítat na tomto utkání i víceprezidenta tenisového klubu z nedalekého Veselí. Nejen, že předal ceny nejlepším hráčům v utkání, ale také zhodnotil florbalového utkání z jeho laického pohledu. Přinášíme tak rozhovor s Radovanem Plesníkem, bratrem úřadujícího prezidenta rožnovského klubu:

Sršni si ještě při pozápasovém videu zhodnotí celé utkání, zejména proč dostali některé branky po individuálních chybách. Zároveň si však jistě mohou vyseknout drobnou poklonu, neboť některé branky, které vsítili, byly opravdu po velmi hezkých kombinacích, které bavily přítomné diváky v hledišti. Ohlížet se však musí již na další utkání a tentokrát budou muset velmi zpozornět, neboť do Rožnova zamíří brněnští Troopers a ti se netají svými ambicemi na postup do první ligy. Mají k tomu i nabitý kádr, zejména odchovanci jednotlivých superligových a prvoligových brněnských klubů. V zápasech se Sršni však často rozhoduje pověstné srdíčko, a to bývalo v důležitých chvílích na straně Valachů. Nechme se překvapit, kdo tentokrát v rámci třetího kola zvítězí a velmi pravděpodobně se tak teleportuje na špici ligové tabulky.

Do sestavy Sršňů v letošní sezóně hlásí návrat Tomáš Knebl. V utkání s Třebíčí se blýskl spolehlivým komplexním výkonem

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista