youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
15.09.2021

Elitní tým Valachů se poprvé představí doma, do zápasů zasáhnou další tři rožnovské složky

Dramatické utkání na úvod Národní ligy mají za sebou muži „A“. V Horní Suché se po první třetině viděli už u oslavných chorálů při cestě domů, ale Slezané se nevzdali a dlouho to pak vypadalo na jejich vítězství. Sršni ale zabojovali a vezou nakonec domů upachtěné vítězství na nájezdy. V druhém kole je tak čeká domácí premiéra proti hráčům Snipers Třebíč, kteří v prvním kole o branku nestačili na nedaleké Hranice na Moravě. O víkendu se k mužům „A“ připojí další tři složky, kdy záloha mužů v neděli v domácím prostředí rozehraje Regionální ligu mužů, naopak již v sobotu junioři vyrazí na ostravskou Dubinu, v neděli pak starší žáci do sportovní haly v Havířově. Pro všechny týmy budou úvodní zápasy velmi důležité pro vstup do sezóny, ve které se letos kromě zkrácené základní části hraje také nadstavba, nicméně pokud by na ni nedošlo, výsledky pro vyhodnocení soutěže postačí po odehrané zkrácené základní části. Každý výsledek v této části sezóny je tak důležitý, aby se týmy Valachů později nemusely strachovat o účast v dané soutěži i v sezóně následující.

Petr Burýšek zdraví diváky po svém gólovém příspěvku

MUŽI A

Jako den a noc prozatím působí Sršni v letošní sezóně. V prvním kole Poháru sobotními porážkami od outsiderů, aby v neděli zlepšeným výkonem a dvěma výhrami zachraňovali svou pověst týmu z Národní ligy. Do druhého kola Poháru dostali možnost v domácím prostředí se porovnat s prvoligovým Slovanem Havířovem. Zápas nepřinesly příliš pohledný florbal, naopak bylo zjevné, že ani jeden z celků ještě není v těch správným tréninkových a zápasových obrátkách. Výsledkově Sršni na Slezany nestačili, když za celý zápas dokázali vstřelit jedinou branku, od soupeře pak inkasovali čtyřikrát. A vyhlídky na úvodní ligové kolo v Horní Suché také nebyly nejlepší, když se trenérovi Kaslovi nakupila řádka omluvenek. Naštěstí ani soupeř nenastoupil v plném složení, a tak nakonec proběhla vyrovnaná bitva téměř bez obran, alespoň o tom svědčí šestnáct branek za sedmdesát minut hry. Vítězství na nájezdy pak bylo spíše vítězstvím šťastným, nebo mírnou herní převahu měli v zápase spíše domácí. Uvidíme, s čím naváží Sršni v domácím prostředí, kde Třebíč nebude po prohraném utkání v Hranicích chtít znovu odjet s prázdnou. V Hornets aréně se však nevyhrává, a to ví i mnohem zkušenější týmy než je Třebíč.

Statistické srovnání obou týmů

Statistické okénko – v úvodu soutěže nejsou statistiky ani tak vypovídající, jako spíše zavádějící. Pro relevantní hodnocení je nutné mít široký vzorek dat, naše statistiky zatím vychází pouze z odehraného prvního kola. V něm oba soupeři nestartovali v domácím prostředí, ale Sršni dokázali zvítězit. Vstřelili také nejvíce branek ze všech účastníků Národní ligy. To není typický obrázek hry Valachů, kteří většinou mají styl hry založený na důsledné a neprostupné obraně. Za zmínku také stojí, že už po prvním kole mají tři branky vstřelené při nestejném počtu hráčů na ploše, a to dvakrát v přesilové hře, jedenkrát v oslabení. Srovnávací tabulka nám sice u Sršňů uvádí malinko zkreslený údaj v úspěšnosti střelby, ale není důvod se tím mást. Uvidíme, zda i tento duel nabídne více situací s nestejným počtem hráčů na ploše, jak to vypadá, mohla by to být výhoda pro hru Valachů.

Nejobyčejnější hokejka a nejšikovnější ruce – to je Petr Krhut

Zajímavost – souboje mezi dnešními soupeři bývají většinou hodně silové a často za hranou pravidel. Stejně jako Horní Suchá v minulém kole, i hráči Třebíče si potrpí na souboje na hraně a někdy i za hranou pravidel. Extrémní to bývá zejména v soubojích na Vysočině, v Rožnově by to přece jenom mělo být v mezích pravidel. Obraťme však dnes zajímavost obou týmů v zázemí, které mají, respektive směrem k jednomu z partnerů, kterého oba mají společného. Máme tím na mysli dodavatele florbalového a sportovního vybavení FATPIPE, v ČR zastoupeného společností SPORTAGON CZ. Oba týmy spolupracující s danou značkou florbalových holí a sportovního vybavení již několik let a partnerství jim přináší výhody, které poznávají zejména členové jednotlivých klubů. Samozřejmě i mezi hráči obou celků se najdou takoví, kteří si potrpí na jinou florbalovou značku, nicméně napříč klubem v jednotlivých složkám můžeme mluvit a drtivé většině hráčů a brankářů, kteří si tykají se značkou FATPIPE.

Textový online z utkání 

Ondra Řezníček se po roční pauze vrací do sestavy zálohy mužů

MUŽI B

Záloha mužů před sezónou hlásí několik oslabení. Motor útoku, Martin Pavlica, si vybírá pauzu po narození druhého potomka, také Zbyněk Štamposký či Tomáš Martyčák prozatím nemůžou slíbit svou pravidelnou účast v sezóně, nicméně v klubu věříme, že je v dresu Sršňů brzy uvidíme. Naopak návrat k Valachům hlásí po brněnském hostování Ondřej Řezníček a po zdravotní pauze Tomáš Knebl. Tým již několikátým rokem vede úřadující prezident klubu, Dalibor Plesník, který bude moci pravidelně zapojovat do sestavy šikovné juniory. Uvidíme, jak se celkově tým sžije s tempem soutěže, kterou v předminulé nedohrané sezóně vyhrál, ale postupu do divize nakonec klub odmítl. Loňskou sezónu není potřeba ani zmiňovat, neboť dvě odehraná kola o ničem nemohla napovědět. Rožnované začínají sezónu v domácím prostředí, soupeřem jim budou velmi silné celky Šternberku a Českého Těšína, oba dá se říci papíroví aspiranti na vítěze celé Regionální ligy. Budeme věřit, že je Sršni přibrzdí hned v úvodních domácích zápasech a sami tak sezónu zahájí vítězně.

FBC VÁLEC Český Těšín – Textový online 
Fbc Šternberk – Textový online 

Gólová radost juniorů

JUNIOŘI

Nebývá pravidlem, aby soupiska juniorů byla tak široká, jako je tomu letos napříč kádry jednotlivých týmů. Může za to situace spojená s pandemií v rámci loňské sezóny. Český florbal se na to snažil reagovat a aby umožnil hladší přechod juniorů do mužských kategorií, umožnil ročníkům 2002 ještě do konce kalendářního roku startovat stále za juniory. Je to velmi atypická situace, která se nikdy v minulosti nestala, nicméně přestože celou sezónu ročníky 2002 nebudou moci za juniory startovat, ještě v průběhu prosince 2021 je budeme moci v této kategorii vidět. Junioři v letošním ročníku budou startovat v druhé lize a start pro ně bude velmi ostrý, neboť nejdříve se střetnou s celkem Kopřivnice, který se stal vítězem přípravného turnaje v Olomouci a poté je čeká záloha ostravských Vítkovic, která v domácím prostředí bude velmi nebezpečná a pravděpodobně i posílená o některé stěžejní hráče „A“ celku.

FBC Vikings Kopřivnice – Textový online 
1. SC TEMPISH Vítkovice B – Textový online 

Kryštof Poruba bude v letošní sezóně jedním z lídrů starších žáků

STARŠÍ ŽÁCI

Loni ještě moravskoslezský přebor, letos již moravskoslezská liga. Starší žáci, přestože během loňské sezóny odehráli jen minimum utkání, dostali možnost přihlásit vyšší soutěž a v klubu této situace využili. Před trenéry Hansliánem a Kozlem tak stojí výzva, která se bude pojit zejména s udržením soutěže i pro příští ročník. Vše navíc bude příjemným bonusem. Kádr starších žáků před sezónou opustil mladší z bratrů Hegarových, Adam, který se rozhodl zkusit štěstí pod patronací svého otce, a v Rožnově úspěšného trenéra, Reného, v nedalekém Vsetíně. Přejeme mu v tomto ohledu hodně zdaru a snad jej znovu uvidíme v kádru Sršňů, jakmile přejde do kategorie dospělých, neboť je pravděpodobně, že v té době ještě bude hrát v Rožnově jeho starší bratr Patrik a jistě i rodiče rádi uvidí oba své syny v jednom rožnovském dresu. Naštěstí i přes loňskou pandemii zbytek klíčových hráčů v kádru Rožnova dále působí, a tak můžeme očekávat zajímavou sezónu. V úvodních kolech čekají v Havířově soupeři z Jablunkova a domácí Torpedo. Po těchto dvou odehraných utkáních budeme moudřejší s další vizí do sezóny.

FbC Coyotes Jablunkov – Textový online 
1. SC TEMPISH Vítkovice B – Textový online 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista