11.09.2021

Sršni v Národní lize zahájili sezónu šťastným vítězstvím v Horní Suché

Po téměř roční pauze se znovu týmy zapojily do bojů v Národní lize. Sršni se utkali na venkovním hřišti s domácí Horní Suchou a kdo čekal utkání s brankovým půstem, ten byl zklamán, neboť střelci na obou stranách nezaháleli. Vůbec to bylo utkání velkých zvratů. První branku v sezóně vstřelila Horní Suchá, ale poté jich pět v řadě inkasovala. Ničeho se však nezalekla a pokud jich dal Rožnov pět za sebou, Suchá jich zvládla sedm v jedné řadě. Najednou z toho bylo tříbrankové vedení. Ke slovu se však dostali znovu Sršni, kteří nejdříve do konce základní hrací doby vyrovnali a když nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, došli si v nájezdech pro druhý bod.

Benjamínci sestavy Sršňů, Jirka Kloss a hrdina utkání Richard Plandor, v družném rozhovoru při rozcvičce

11. 09. 2021, 17:00, SH Horní Suchá

8
Sestava FbK Horní Suchá:
Fukala Daniel(G), Melník Ondřej, Třinecký Jiří, Urbančík Nikolas, Mašurka Milan, Mrózek Michael, Večeřa Václav, Karski Michał, Kuruc Lukáš, Kraina Lukáš, Šimek Petr(C), Nekula Jan, Kopia Vojtěch, Mocek Filip, Hensler Jan, Cielecki Tomasz

9
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Chmelař Vladislav, Krhut Petr, Drápala Daniel, Kittel Petr, Knebl Tomáš, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Červený Petr, Smékal Ondřej

po nájezdech

po částech: 1:2, 4:3, 3:3, 0:0

branky (asistence) FbK Horní Suchá:
15.Melník(Kraina), 31.Mrózek(Třinecký), 31.Kraina(Večeřa), 34.Šimek(Melník), 38.Kloss(vlastní), 41.Třinecký(Nekula), 47.Kopia(Nekula), 48.Třinecký

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
20.Prašivka(Barabáš), 20.Chmelař, 21.Kittel(Plandor), 26.Štůsek(Barabáš), 29.Plandor, 49.Kittel(Barabáš), 51.Prašivka(Smékal), 53.Smékal, rozh. náj.Plandor

rozhodčí: Brus Tomáš, Sladký Roman
vyloučení: 4:2; využití: 1:2; diváků: 0

Rožnované do zápasu vstoupili se zataženou obranou. Zpočátku jim obranná hra vycházela, když soupeře do ničeho nepustili a sami hrozili, zejména z brejků. Za zmínku stojí, když Petr Červený v situaci dva na jednoho, trefil jen konstrukci odkryté branky. Soupeř ale ještě v první třetině změnil svou rozehru a začal Valachům zatápět a zaslouženě šel do jednobrankového vedení. Sršni v poslední minutě třetiny proměnili přesilovou hru a díky dobré aktivitě útočníků šťastně stihli i utkání další brankou otočit. Do druhé třetiny Valaši šli s pokorou, vědomi si, že v první třetině začali na soupeře herně ztrácet. To brzy přineslo ovoce, Rožnované dali postupně tři branky a odskočili na čtyřbrankový rozdíl. Suchá reagovala zvýšenou aktivitou a zvednutým důrazem. Valaši naopak byli asi uspokojeni překvapivým vedením a najednou začali za soupeřem ještě více zaostávat než v první třetině až to vedlo, že šli do šaten za brankově srovnaného stavu. Do třetí třetiny Sršni chtěli naskočit opět s pokorou a jejich hrou. Ale brzký gól Suché je srazil a naopak soupeře nakopl. Slezané přidali ještě další dvě branky a bylo tu tříbrankové manko Valachů. Reagovali oddechovým časem, hra se zklidnila a naopak začali být ti aktivnější. Vyrovnání přišlo do pěti minut, nejdříve Rožnované rychle proměnili přesilovku, pak dali branku ve vlastním oslabení a zvednutý výkon zakončil rychlík Smékal ala ruská raketa Pavel Bure, když mu nikdo nestačil a z brejku vyrovnal. Do konce třetí třetiny se už hrálo opatrněji, Valaši měli lehce navrch, ale další branka nepadla. Ani pětiminutové prodloužení nepřineslo změnu skóre, hra při třech hráčích na obou stranách byla spíše opatrná, pár ohrožení branky, ale oba brankáři svůj tým podrželi. Závěrečné nájezdy pak Sršňům vyšly parádně, všichni tři střelci dali, ale rozhodčí spornou situaci při druhém nájezdu označili jako překročení pravidel - míček šel zpátky a hráč stál na místě. Naopak smutná byla Suchá, která dala dvě tyčky.

Textový online z utkání

Domácí Slezany vedl v utkání tradičně bývalý vynikající obránce Havířova, Ivo Jochman, který viděl utkání takto: „Zápas po roce se nesl v duchu všeho možného co florbal nabízí. Prohrávali jsme, dotahovali, vedli, prodloužení a nakonec prohra na nájezdy. Hodně nervozity, prostě chce to zase získat herní praxi. Konečně máme nějaký obraz skutečné hry a víme na čem pracovat. Soupeř nám ukázal školu z produktivity a nakonec bral dva body. Děkujeme soupeři, divákům, rozhodčím.

Soustředěný výraz střídačky Valachů

Asistent trenéra Sršnů, Pavel Barabáš, si byl vědom, že k vítězství vedl kus štěstí: „Vzhledem k vývoji utkání jsme rádi za dva body. Myslím si, že to není úplně spravedlivé, protože soupeř měl po delší dobu navrch, asi tak 60:40. Ale hraje se na góly a my byli produktivnější, a to vidím jako rozhodující faktor. Samozřejmě si na tréninku rozebereme jak můžeme z vedení 5:1 prohrávat 5:8, ale zároveň musím hráče pochválit, jak jsme se vrátili do zápasu. Děkuji soupeři za utkání.

Sršni v sestavě přivítali superligového navrátilce, Petra Kittela – ten se jim odměnil dvěma brankami v utkání

Rožnované jako první z rožnovských týmů zahájili sezónu a je pozitivní, že to bylo vítězně. Neměli však ve Slezsku jednoduchou úlohu, neboť do utkání nastupovali značně oslabeni. Ani domácí však nebyli v plném počtu hráčů, a tak se nakonec hrál vyrovnaný zápas, netradičně bohatý na branky. Nejlepším hráčem Sršňů se stal v utkání benjamínek Richard Plandor, který se zaskvěl zejména dvěma proměněnými nájezdy. Sršni však budou muset rychle přepnout na následující dvě utkání, které sehrají v domácím prostředí a ve kterých jim bude soupeřem postupně Třebíč a následně největší favorit základní části a aspirant na postup do první ligy, celek Troopers. Obě utkání se sehrají v sobotu se svým začátkem vždy v 17:30. Přijďte Sršně podpořit!!!