youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.08.2021

Sršni v Poháru Českého florbalu nestačili na Slovan Havířov, zradila je efektivita střelby

V minulém ročníku Poháru Českého florbalu Sršni nepoznali hořkost porážky. Postupně byli úspěšní v rámci prvních čtyř kol. Páté kolo již neodehráli, neboť pandemická situace nedovolila v sezóně pokračovat. Nicméně z loňské sezóny si nesli skalp svého dnešního soupeře ze Slovanu Havířov, který tak měl o motivaci do utkání taktéž postaráno. A svou šanci v utkání dokázal i zúročit. Valaši sice Slezany přestříleli zejména zásluhou střelby v třetí třetině, efektivita však byla na hokejkách hráčů Havířova, kteří prakticky každou čtvrtou střelu mohli slavit jako brankovou. 

Do sestavy Sršňů se po delším časovém období vrátil Tomáš Knebl

30. 08. 2021, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

1
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Sklář Martin(G), Obšivač Marek(G), Žitník Pavel, Pícha Patrik, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Konvičný Michal, Kostelecký Jakub, Plesník Dalibor, Drápala Daniel, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Žniva David
 
4
Sestava TJ Slovan Havířov:
Říman Jan(G), Sekula Daniel, Lademberger Daniel, Mrózek Jakub, Vylegala Marek, Gregor Jiří, Drong Jan, Besta Jan, Kyc František, Vrba Lukáš, Hecl Matěj, David Patrik, Kozelský Michal(C), Erbs Matěj, Ivan Radim, Řezáč Petr, Prorok Michal, Zbořil Adam
 

po částech: 0:1, 1:1, 0:2

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
27.Drápala(Žitník)

branky (asistence) TJ Slovan Havířov:
10.Kozelský(Erbs), 36.Zbořil(Kozelský), 41.Kozelský(Gregor), 48.Drong(Prorok)


rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 72

Report:
Od úvodních minut diváci sledovali opatrné utkání skoupé na brankové příležitosti. Bylo znatelné, že se jedná o začátek sezóny. Oba týmy hrály své poslední soutěžní zápasy prakticky před necelým kalendářním rokem a když pomineme soupeře nižší výkonnostní kategorie v rámci prvního kola Poháru ČF, teprve dnes je čekal adekvátní soupeř. Typickým znakem celé úvodní třetiny bylo spíše běhání, než florbalová krása. Tempo tedy zápasu nechybělo, kvalita však už ano. Lépe se s tímto stavem v polovině úvodní třetiny popasovali hosté, kteří dokázali svým kanonýrem, Michalem Kozelským, otevřít gólový účet zápasu. V závěrečných minutách Slezané přečkali i dvě dobré příležitosti z holí Plesníka i Plandora, do šaten tak šli Valaši s jednobrankovým mankem.

Pokud do druhé části měli vstoupit Sršni tlakem, pak opak byl pravdou a Obšivač v domácí svatyni musel dvakrát krýt nebezpečné pokusy hráčů Havířova. V sedmé minutě se však mohli radovat domácí z vyrovnávací branky, která byla sice z kategorie šťastných, ale pro Daniela Drápalu premiérovou v dresu "A" týmu Sršňů. Památeční míček tak skončil v jeho sevření. A mohlo být ještě veseleji, neboť hostující Zbořil přehnal svou agresivitu a nabídl Rožnovanům první přesilovou hru v utkání. Ti s ní však dobře nenaložili a když za nedovolenou vzdálenosti při rozehrání byl vyloučen domácí Konvičný, hosté jim ukázali, jak se výhoda jednoho muže v poli zúročuje. Byl to právě předtím vyloučený Zbořil, který strhl vedení znovu na stranu Slezanů. Prakticky dvě minuty před koncem druhé části si mohli Sršni vyzkoušet přesilovkový reparát, byli v tomto případě nebezpečnější, kdy zejména Kosteleckého pokus měl gólové parametry, ale k dorovnání skóre nedošlo. Do šaten tak stejně jako v předchozí části odcházeli hráči Slovanu s výhodou jedné branky.

Úvodní buly třetí třetiny získali hosté a téměř minutu hráli na míčku proti v té chvíli již vysílené pětici domácích. A za svou aktivitu byli odměněni, když Kozelský vstřelil svou druhou branku v utkání. Pro Sršně bylo jasné, že musí zejména dopředu přidat. A bylo ti i hned vidět, kdy do té chvíle střelecké pokusy z větší části na holích hostí se přesunuly na hole domácí. Bohužel ale velké brankové příležitosti nepřicházely. Když tedy nedokázali být úspěšní Žniva, Hegar, Smékal či Plesník, z nenadálé akce udeřili hosté a zvýšili již na tříbrankový rozdíl ve skóre. Vše ještě vyšperkoval Hegar svými nesmyslnými ataky soupeřových hráčů, za co byl potrestán za hrubost. V oslabení tentokrát Sršni byli úspěšní a když byl při svém pokusu v jasné gólové příležitosti zablokován Štůsek, měli možnost snížit skóre Prašivkou z nařízeného trestného střílení. Kýžený gól však nepřišel a tím i zhoustla atmosféra na hale. Sice již nebyl nikdo do konce třetiny vyloučen, ale závěrečné minuty byly spíše soubojového charakteru, než aby se jednalo o souvislý tlak Valachů s jasnými brankovými příležitostmi. Valaši se tak po ukončení třetí třetiny a závěrečném hvizdu s Pohárem Českého florbalu loučí již ve druhém kole.

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Daniel "Leoš" Prašivka, za hosty se pak nejvíce líbil výkon mladého Jana Besty.

podrobnosti z utkání >>>

 

Gólová radost z premiérové branky Daniela Drápaly, v roli hlavního gratulanta asistent a matador Pavel Žitník

Textový online z utkání

Za svá družstva se vyjádřili nejlepší hráči utkání (Jan Besta a Daniel Prašivka) nejen „v pozápasových“ video rozhovorech, ale také trenéři v textové on-linu a tady jsou jejich zpovědi:

Za Slovan Havířov utkání zhodnotil věcně Matěj Erbs zapsaný v zápise jako trenér, přestože tým trenérsky celé utkání vedl Michal Deus: „Snažili jsme se být na míčku, pomalu se rozehráváme. Rožnov běhavý a důrazný soupeř, který dělal problémy, ale došli jsme do vítězného konce. Děkuji soupeři za utkání.

V dresu domácích se k utkání vrátil hrající asistent trenéra Sršňů, Pavel Barabáš, který ještě před dvěma dny dokončoval extrémní závod beskydskou sedmičku, přesto nechtěl nechat své spoluhráče v zápase na holičkách a nastoupil i s tejpy na obou kolenou: „Dobré utkání. V jednoduchosti bych řekl, že na jeden gól se vyhrát nedá. Na naší hře byla poznat dlouhá pauza, spousta věcí, která před rokem fungovala dnes nefungovala, máme na čem pracovat. Děkuji soupeři za utkání a divákům za podporu.

V utkání kryl záda zkušenějšího Marka Obšivače benjamínek sestavy, Martin Sklář, který odchytal všechna utkání prvního kola

Sršni tak v Poháru Českého florbalu pro letošní sezónu končí. Vzhledem k průběhu utkání a produktivitě soupeře dá se říci i právem. Sezóna však teprve pro ně začíná a věřme, že bude celá nebo alespoň z velké části odehraná. I z hlediska pandemie bude tentokrát velmi důležité, na jakém místě v základní části Valaši skončí, neboť se klidně může stát, že se už na vyřazovací část letos nedostane, což doufáme, že nenastane, neboť právě vyřazovací část bývá kořením celé sezóny, neboť emoce v ní jsou několikanásobně větší, než v základní části. Sršni sezónu začínají na hřišti Horní Suché za dva týdny, o týden později je znovu uvidíme na domácím hřišti, když budou hostit Snipers Třebíč a o týden později favorita celé soutěže, brněnské TROOPERS.

Do sezóny vyrazí Sršni opětovně pod vedením zkušeného Miroslava Kasla, který se Sršni Národní ligu již dvakrát vyhrál

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista