youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.08.2021

Sršni v pondělí v Poháru Českého florbalu hostí prvoligový TJ Slovan Havířov

Valaši sice v rámci prvního kola nestačili o jedinou branku na Orlovou či Domaslavice, ale i přesto omlazený kádr Sršňů poté dvěma přesvědčivými výhrami dokázal vybojovat druhé místo z pěti celků na turnaji a postoupil tak do druhého kola ze stříbrné příčky. Hráči se však dlouho neradovali, neboť za soupeře nafasovali prvoligový celek. A tím je TJ Slovan Havířov. Drobnou útěchou může být fakt, že se celky ve stejné soutěži, jen o kolo dále, střetli také a Rožnované v tomto duely po nájezdech Slezany porazili. Oba celky však měsíc poté musely své aktivity přerušit a k soutěžím se vracejí de facto po deseti měsících. Těžko tak odhadovat formu, v jaké se představí.

Největší radost z loňského vítězství a vyhraných nájezdů měl gólman Marek Obšivač

TJ Slovan Havířov…
… Po tak rozsáhlém přerušení všech soutěží je těžké se orientovat v kádru Havířova. Podstatnou změnou je pozice hlavního trenéra, kde tři roky působil Václav Komačka, kterého nyní střídá u kormidla Michal Deus. Ten má za sebou úspěšné štace ve Vítkovicích a Petrovicích, kde zejména u Ostravanů se může pyšnit ziskem superligového titulu. Dá se říct, že z pozice vedení bude o hráče postaráno nadstandardně. Co se týká kádru, nechybí v něm známá jména jako Jan Daubner, Matěj Erbs, Radim Ivan, Petr Řezáč, Michal Kozelský, Jiří Gregor či Michal Prorok. Kdo z nich se aktuálně v Rožnově představí, to nevíme, ale každoroční opory, které posilují kádr Havířova z Vítkovic do pohárových zápasů zasáhnout nemohou, proto by utkání znovu mohlo být dramatické.

V loňském utkání dostalo příležitost několik juniorů, nejinak tomu bude i letos

1. FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm
… Sršni na rozdíl od Havířova měli možnost nastoupit již v rámci první kola Poháru ČF hraného turnajovým způsobem. A výsledky byly rozpačité. Sobotní vystoupení nebylo žádnou tragédií, ale dvě jednobrankové porážky od soupeřů o jednu či dvě ligy níže se nečekaly. Naopak v neděli Sršni obě utkání zvládli s výraznými výhrami a celkově tak napravili sobotní dojem a především nedělní střelecké hody jim nakonec zajistily druhé místo ve skupině a měly být zárukou papírově přijatelného soupeře, což se nakonec příliš nesplnilo. Pro domácí utkání proti Slovanu bude kádr již posílen o zkušené matadory a někteří hráči si odbydou v rožnovském dresu i svou premiéru. Mankem může být tréninková nesehranost, ale kvalitativně by měli zkušení hráči být přínosem.

Srovnání obou týmů

Statistické okénko…
… na začátku sezóny z pohledu statistik příliš dat není k dispozici a když se nehrála drtivá část loňské sezóny, nedá se příliš odrazit ani z ní. Můžeme tak pohlédnout na působení obou celků v rámci turnajového prvního kola, kde je většina ukazatelů poměrně shodných, Slezané jsou však lepší ve využívání přesilových situací, kde dosud všechny nabídnuté výhody využili a také ze čtyř zápasů mají tři výhry, Sršni pouze dvě. Pokud pohlédneme ještě více do minulosti, tak na začátku loňské sezóny měli hráči Slovanu lépe rozehranou ligovou soutěž, když zaznamenali dvě výhry a čtyři porážky, Rožnované měli stejný počet porážek, ale o jednu výhru méně. Důležité je také poznamenat, že se jednalo o různé soutěže, Slovan působil a působí v 1. lize, Valaši o ligu níže. 

Daniela Šichtaře proti Slovanu znovu neuvidíme, je dočasně zraněný

Zajímavost…
…Pokud jsme v úvodu zmiňovali jméno Václava Komačky, který tři roky vedl tým Slovanu Havířov z lavičky jako hlavní trenér, pak úplně tak ochuzena lavička Havířova o toto jméno nebude. Koučem Slezanů se stal již zmiňovaný Michal Deus, nicméně Vašek Komačka se pokusí znovu oživit svou hráčskou kariéru a měli bychom ho vidět v dresu Havířova na hřišti. Uvidíme, zda to bude už v pondělí v Rožnově. Koho tam však určitě uvidíme v dresu Sršňů, tak to je navrátilec ze superligových týmů Otrokovic a Ostravy, Petr Kittel a svoji kariéru se pokusí znovu oživit například David Friedel a pokud to zdravotní stav dovolí, tak snad v kádru nebude chybět ani Pavel Barabáš, který letos vyhlásil útok na zdolání beskydské B7, která se bude konat o víkendu před pohárovým utkáním. Celkově se tak určitě máme na co těšit!!!

Před nájezdy rady na soupeřovy střelce rozdávali Adam a „Leoš“

Vzájemné zápasy…
2020 Rožnov vs. Slovan 7:6pn
2020 Rožnov vs. Slovan 4:6
2019 Slovan vs. Rožnov 6:5

Na Josefa Viktoříka se mohli Sršni v utkání opět spolehnout

Utkání startuje v pondělí od 19 hodin!!!
Textový online

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642652843.9238 sekund.

Pocet dotazu: 1