youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
22.08.2021

Sršni postupují z prvního kola Poháru a o víkendu přivítají prvoligový TJ Slovan Havířov

Po dvou letech, a domácím pořádání první kola, tentokrát v úvodní části Poháru Sršni zajížděli do nedalekého Lipníka nad Bečvou. Zažili víkend dvou rozdílných dnů. V sobotu se nejdříve střelecky trápili, naopak v neděli brankami nešetřili. Celkově si vybojovali postup do další fáze, kde potkají v domácím prostředí TJ Slovan Havířov, který hraje o soutěž výše než Valaši. Utkání se bude hrát již tento víkend a brzy také budeme informovat, zda na Jokra hall (u fotbalového stadionu), nebo na Hornets aréně (na Koryčanských pasekách). 

VS. 1:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. FBK Eagles Orlová (0:0, 0:0, 1:2)

Od úvodních minut se hrálo utkání v pomalém tempu, kdy na obou týmech byla vidět nesehranost a sázka na zabezpečenou obranu. V ojedinělých individuálních akcích hrozili spíše Valaši, ale brankář Orlů byl velmi jistý. V úvodních dvou třetinách branka nepadla a začátkem závěrečné části začínalo být jasné, že kdo vstřelí první branku, získá značnou psychickou výhodu. To se nakonec povedlo Orlům po zaváhání při střídání v rožnovském celku. O chvíli později hrající trenér hostí zvýšil na dvoubrankový rozdíl a Sršni po chvíli reagovali oddechovým časem. Výsledkem byla změna v rozestavení, která přinesla ovoce tři minuty před koncem utkání. Více už Sršni nestihli a odnesli z úvodního utkání první kola Poháru jednobrankovou porážku.

 

Během přestávek si Sršni krátili chvíle různorodě, trenér Kasl si pak připravil i překvapení v podobě grilovací party

VS. 7:6
SK Domaslavice   1. FBK Sršni Rožnov p/R (3:2, 3:0, 1:4)

Pokud v minulém utkání nastoupili Sršni se zajištěnou obranou, pak v druhém pohárovém utkání na soupeře spíše vletěli. Byli aktivní a snažili se presovat soupeřovu rozehrávku, ale nebyli připraveni na velmi dobré řešení brejkových situací zejména z holí Langera a Návrata. Oba se často ocitali ve výhodných střeleckých pozicích a Sršni mohli být rádi, že po první třetině prohrávali o jedinou branku. Pokud se však měli poučit v krátké přestávce, nestalo se tak. Naopak odehráli na turnaji nejhorší třetinu ze všech zápasů a třešničkou byla obdržená branka v oslabení Domaslavic. Do třetí části však přišlo jiné mužstvo. Na branku Najvara dokázal ještě Langer odpovědět, ale pak přišla gólová smršť Valachů, kdy minutu a půl před konečným hvizdem Šimek snižoval na rozdíl jediné branky. Rožnované si navíc vzali oddechový čas, po jehož skončení nastoupili se šesti hráči v poli bez brankáře. Kýženou vyrovnávací branku však nevstřelili. Utkání tak zakončili stejně jako minulé s jednobrankovým mankem.

 

VS. 11:5
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Český Těšín (2:1, 2:3, 7:1)

První utkání na turnaji mělo pomalé tempo, druhé utkání pak spoustu branek a třetí utkání na turnaji přineslo velmi tvrdou hru soupeře, který od prvních minut hrál tvrdě, což mají Sršni rádi, ale za hranicí pravidel a to už Valaši zase tak rádi nemají. Sršni oproti prvním dvěma utkáním přibrali do sestavy nestárnoucího úřadujícího hrajícího prezidenta Sršňů, Dalibora Plesníka a ten se nakonec stal nejlépe bodujícím hráčem na hřišti. Dvě třetiny to však nevypadalo na vítězství ani jedné ze stran, když na druhou přestávku odcházely oba týmy se shodnými čtyřmi brankami v síti svého soupeře. Třetí část pak byla vyvrcholením snahy obou soupeřů. Slezané svou hrubostí vyprovokovali Sršně a už tu byly dvouminutové tresty na obou stranách. Jan Putniorz měl možnost strhnout vedení na stranu Českého Těšína, ale neproměněným trestným střílením odšpuntoval gólový brankostroj Sršňů, který se zastavil až na jedenácti brankách, když ty poslední čistým hattrickem vstřelil Ondřej Smékal. Valaši v Poháru konečně zaznamenali vítězství a před posledním utkáním s outsiderem skupiny prvního kola měli stále šanci postup do další fáze Poháru.

 

Úspěšná sestava Sršňů, která rožnovský klub reprezentovala v rámci prvního kola Poháru Českého florbalu

VS. 3:11
FBC Cannibals Lipník   1. FBK Sršni Rožnov p/R (2:3, 0:4, 1:4)

Výsledek posledního utkání ve skupině měl rozhodnout, zda vůbec a případně kam se rozletí Sršni v další fázi Poháru Českého florbalu. Potřebovali v tomto utkání neprohrát s domácími hráči Lipníku, kteří v dosavadním průběhu nezískali ani bod, ovšem pokud by Sršně porazili, měli by stejně jako oni body tři a vítězství ve vzájemném utkání k tomu. Možná však pouze v první třetině dávali Sršni domácím hráčům Lipníku malinko naději, že by mohl nastat jejich vytoužený scénář, kdy by porazili Valachy. To však Sršni v následujících dvou třetinách razantně odmítli a nastříleli svému soupeři ještě o jednu branku více, než tomu bylo v případě Českého Těšína. Určitě nelze opomenout v tomto zápase výkon trenéra Sršňů, který pro nedělní zápasy oblékl na sebe dres taktéž a zejména v tomto utkání zaznamenal hattrick v asistencích. Sršni si touto výhrou upevnili tabulkové postavení, kdy nakonec z pěti zúčastněných týmů obsadili druhou příčku za suverénní Orlovou.

Především po závěrečném utkání poskytl trenér týmu Sršňů, Miroslav Kasl st., rozhovor, kde hledal především pozitiva na víkendovém vystoupení Valachů: „V prvním kole poháru měli někteří z matadorů Rožnova po domluvě volno ať už z důvodů dovolených či jiných aktivit, měl jsem tak možnost vidět v akci omladinu a některé nové či staronové tváře. V úvodním dnu kluky trošku trápila nejen nervozita, ale pět třetin i gólové zakončení. I herní systém musel doznat změn, abychom se v zápase cítili komfortněji a s tím přišly i branky. Celkově jsme z pěti týmů skončili na druhém místě, s výsledkem jsem spokojený a už se všichni těšíme na příští týden na soupeře v druhém kole.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista