youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.06.2021

Turnajová atmosféra předčila očekávání, děti a mládež se v Rožnově bavily!!!

Letošní mládežnický Hornet’s cup měl původně svůj pevný plánovaný termín v závěru srpna, ale nakonec se vedení rožnovského klubu operativně rychle shodlo a na den dětí dalo svým členům pomyslný dárek tím, že se rozhodlo uspořádat turnaj, respektive jeho část, již v polovině června, tedy za necelé dva týdny. V pravdě to byl husarský kousek, do kterého se organizátoři pustili, ale touha dětí po „covidové době temna“ stejně jako očekávání jejich rodičů bylo takové, že všichni věřili, že se to podaří.

Fotky z turnaje, který se konal 12.-13. června v Rožnově pod Radhoštěm

Vedení turnaje tak začalo nejdříve shánět potenciální zájemce a nakonec nebylo až tak velkým překvapením, že zájem z okolních spolupracujících klubů byl enormní. Turnaj se tedy nakonec koncipoval jako setkání osmi klubů, kteří vypravili své zástupce vždy do všech pěti kategorií, tedy přípravku, elévy, mladší žáky, starší žáky a dorostence. Mávnutím proutku tu tak byla najednou účast čtyřiceti týmů a více než čtyř stovek hráčů z řad dětí a mládeže. Týmy byly hodnoceny jednak ve svých kategoriích, ale také touto formou chceme vyhodnotit jednotlivé kluby. Už jen fakt, že hráči nebojují jen za tým, ale za celý klub přinesl spoustu fanoušků na tribuny, ať už z řad rodičů, nebo z řad spoluhráčů jiných týmů v rámci jednoho klubu. Mladším žákům tak například fandili elévové s přípravkou, či dorostencům starší žáci atd.

Fotky z turnaje, který se konal 12.-13. června v Rožnově pod Radhoštěm

Celkově neúspěšněji se na turnaji prezentovali zástupci klubu Torpeda Havířov, následováni Zlín Lions a Florbalem Vsetín. Takto by asi vypadaly medailové pozice. Dalších pět klubů, které se turnaje zúčastnily, byly domácí Sršni z 1. FBK Rožnov p/R, Asper Šumperk, TJ Slovan Havířov, FBC Intevo Třinec a FBC Přerov. V konečném důsledku nebyly důležité ani medailové pozice ani ostatní pořadí, ale úžasná atmosféra, ve které celý turnaj probíhal a pro rožnovský klub i vděk ostatních zúčastněných klubů, jejich zástupců, ale i hráčů a rodičů, neboť si všichni konečně mohli v této sezóně pořádně zahrát florbal, který tak milují.

Fotky z turnaje, který se konal 12.-13. června v Rožnově pod Radhoštěm

Uvidíme, co ještě celkově situace dovolí během léta, ale už teď rožnovský klub počítá s navázáním na tento víkend dalšími dny v závěru prázdnin, tedy v původním plánovaném termínu konání turnaje. A vizí do dalších let je samozřejmě turnaj, který bude mít své stálé místo v kalendáři a vybuduje si podobnou tradici, jako má dnes Hornet’s cup dospělých v polovině července každého roku.

Fotky z turnaje, který se konal 12.-13. června v Rožnově pod Radhoštěm

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1642652918.9327 sekund.

Pocet dotazu: 1