youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.10.2020

Junioři před nucenou pauzou udělali radost celému klubu!!!

Pokud někdo v klubu měl smůlu na začátek soutěže, tak to byli junioři. Nejdříve jim los přisoudil, že v 1. kole musí kvůli lichému počtu účastníků pauzírovat, k dalšímu kolu už pak sice odcestovali, ale těsně před cílem byli odvoláni, neboť se zjistilo, že do haly zatéká přes střechu tak, že je hrací plocha nezpůsobilá k pořádání utkání. Šest týdnů tréninků tak mohlo začít nést ovoce až tento víkend, kdy konečně poprvé junioři zasáhli do zápasů a jejich vystoupení bylo tak impozantní, že si vezou šest bodů za dvě vítězství a oba gólmani mají čistá konta.

Předzápasová porada realizačního týmu s hráči

VS. 0:3
FBC Playmakers Prostějov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (0:0, 0:2, 0:1)

První a zatím poslední výjezd této sezóny si jeli rožnovští mladíci odbýt v dalekém Kostelci na Hané v nepříjemném nedělním pozdním odpoledni. Od úvodního hvizdu se rožnovští mladíci s hrou popasovali velmi dobře. Byli více na míčku, hráli kombinačně a téměř každé střídání končilo nějakou možností k zakončení. Hosté měli možnost zpočátku jen k brejkům, které však Rožnov nenechal ani rozvinout. Bylo pouze otázkou času, kdy se tlak Rožnova podaří přetavit v branku. První velkou šanci však měli soupeři Valachů, ale když toho nevyužili, v polovině druhé třetiny se poprvé otevřelo skóre zápasu a Sršni vedli 1:0. Hosté se snažili seč mohli, ale rožnovští hráči svým poctivým návratem do obrany vždy dokázali eliminovat veškeré možné hrozby Horní Suché, aby pak z brejků sami ohrožovali branku soupeře. Ani jeden z týmů nehrál žádného zanďoura, ale poměr sil na hřišti mluvil jasně ve prospěch rožnovského celku. Ten se prosadil ještě 2x a svůj první zápas tak vyhrál 3:0.

 

V přestávce trenér Standa Barabáš i přes vedení měl svým svěřencům co říct

VS. 6:0
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Hranice (2:0, 1:0, 3:0)

V tomto utkání čekal Rožnov soupeř, který v předchozím zápase porazil první celek tabulky. Rožnov si byl vědom síly soupeře, ale i tak měli rožnovští brankáři daleko více práce než ve svém prvním utkání. Jako první se však prosadili opět Valaši a započali tak svou "spanilou" jízdu utkáním. Přestože nebyli hráči z Rožnova pod Radhoštěm v tomto zápase výrazně lepší než soupeř. Svým týmovým pojetím hry a rychlým přesunem míče po celém hřišti byli nebezpečnější a ve spojení s rychlým řešením situací byli pro svého soka smrtícím soupeřem. Skóre se postupem zápasu navyšovalo a hráčům Hranic výrazně nepomohla ani změna herního stylu na osobní obranu. Skóre se nakonec zastavilo na cifře 6:0 pro rožnovské Sršně.

 

V obraně Sršňů si zahrál i dorostenec, David Šimša

Ke kormidlu juniorů se před sezónou dostal Stanislav Barabáš, který vyloženě tuto kategorii preferoval před ostatními a vypadá to, že úvod sezóny mu s juniory vyšel dokonale: „Od prvního výjezdu jsem absolutně neměl ponětí, co od kluků čekat. Jaká je úroveň ligy, kvalita soupeřů. Kluci mě však mile překvapili. Byl na nich vidět hlad po florbale, chuť zvítězit, ale i ochota plnit mé pokyny. Doufám, že tento výjezd byl jejich odrazový můstek a během sezóny se ještě zlepší. To se uvidí časem.

Úspěšná sestava rožnovských juniorů z první výjezdu v Kostelci na Hané

Junioři velmi příjemně překvapili, to je asi nejdůležitější zpráva. Bohužel, stejně důležitá je také zpráva o zahájení nouzového stavu od pondělí 12. října, v této chvíli do neděle 25. října. Teoreticky by to nemuselo další plánované zápasy juniorky ovlivnit, neboť mají hrát až 1. listopadu, ale bylo by asi věštěním z křišťálové koule, zda se opravdu tyto zápasy uskuteční v plánovaném termínu.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista