youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
12.10.2020

V domácím prostředí elévové brali bramborové medaile

Přestože den před konáním turnaje Třinec informoval rožnovské pořadatele, že nakonec na turnaj nedorazí, ostatní týmy potvrdily účast, a tak naplánovaný turnaj mohl proběhnout. Sršni v něm narazili postupně na Orlovou, Opavu a Karvinou. Zúčastnilo se dvanáct hráčů a zhruba pro polovinu to byly první utkání v kategorii elévů. Jejich výkony se postupně zlepšovaly, kdy nejdříve je vyškolila Orlová, naopak i přes porážku s Opavou získali zpět sebevědomí a v posledním utkání s vítězem turnaje z Karviné dlouho drželi se soupeřem krok, ale určitě do dalších utkání to bylo dobrým znamením.

David Karlík byl tahounem domácích, výborně prodával zkušenosti z družstva mladších žáků

VS. 22:3
1. FBK Eagles Orlová Florbalshop   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Do prvního utkání sezóny vlétli mladí Sršni velmi ospale a zaostávali hlavně v pohybu. Skóre hrozivě narůstalo. Pro polovinu hráčů to byla špatná první zkušenost s kategorií elévů a do dalších zápasů dne se toho muselo hodně zlepšit.

VS. 9:4
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Opava sice skončila nakonec na turnaji lépe než minulý soupeř Rožnova, ale tentokrát Valaši dokázali být úctyhodnými soupeři. Po první půli se očekávalo drama a nakonec rozhodly zkušenosti. Rožnované ukázali obrovské zlepšení oproti úvodu turnaje a zlepšeným pohybem si dokázali, že nemusí hrát v těžkých utkáních druhé housle.

Nejúspěšnějším týmem na turnaji byli elévové z Karviné

VS. 7:14
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Karvinští Tygři šli do zápasu z pozice týmu, který nakonec celý turnaj ovládl. Domácí se ale chtěli porvat o co nejlepší výsledek. Začalo se v pomalejším tempu a na hráčích se již začala projevovat únava z těžkých předešlých klání. Rožnované toho využili a dostali se do vedení. Postupem času se tempo hry zvyšovalo a Karviná přebírala otěže utkání. Sršni si vybrali také velkou dávku smůly, kdy mnohokrát orazítkovali hostující brankovou konstrukci a Karviná nakonec odskočila na rozdíl sedmi branek.

Z trenérského realizačního týmu Radovana Karafiáta, Zbyňka Malíka, Miloše Šťastného a Anety Karlíkové se nakonec k turnaji vyjádřil Daniel Slovák, hlavní trenér kategorie elévů a šéftrenér mládeže v rožnovském florbalovém klubu: „První zápas se ani nedá hodnotit, kluci byli zakřiknutí a nevěděli co čekat. Do dalších utkání se ohromně zlepšili a šla u nich dobře zpozorovat snaha podat co možná nejlepší výkon. Zápas od zápasu přišlo zlepšení, přesto to na vítězství nestačilo. Do budoucna si myslím, že máme dobře našlápnuto. Děkuji zúčastněným.

Úvodní turnaj elévů v této sezóně se nesl v duchu postupného zlepšování. bylo vidět, že pro některé nebyl lehký přechod z kategorie přípravky, naopak někteří postupně odehranými zápasy se začali pasovat do role lídrů. Další turnaj elévů by se měl odehrát na konci měsíce v Horní Suché, ale je s velkým otazníkem, zda se tak opravdu stane vzhledem k nouzovému stavu a přijatým opatřením, která platí v této chvíli od pondělí 12. října do neděle 25. října a uvidíme, zda 25. říjen bude opravdu tím posledním dnem s danými omezeními.

Sestava domácí Sršňů z řad elévů na turnaji v Rožnově pod Radhoštěm

Sršně v řadách elévů reprezentovali:

Brankáři: #1 Kryštof Kulišťák, #2 Jaroslav Sklenář
Hráči: #4 Teodor Malík, #14 Natan Karafiát, #17 Václav Bitala, #21 David Karlík, #22 Kristián Malík, #36 Filip Mana, #78 Štepán Frnka, #88 Štefan Kobera, #94 Patrik Baránek, #96 Rostislav Drozd
Realizační tým (zleva): Zbyněk Malík, Radovan Karafiát, Daniel Slovák, Tomáš Frnka

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660489715.5983 sekund.

Pocet dotazu: 4