11.10.2020

Rožnované již podruhé v sezóně po vyrovnaném stavu neberou bod navíc

Dvě utkání ve venkovním prostředí Rožnovu přinesla prozatím dvě porážky, jak s Troopers, tak s Vikingy z Kopřivnice. Poslední utkání však pro Valachy bylo vítězné v domácím prostředí s Hydrami ze Svitav, a tak ani do Brna Sršni necestovali bez naděje na přijatelný výsledek. Nakonec se vrátili s bodem, když utkání skončilo po základní hrací době remízou a nakonec bonusový bod za nájezdy získali domácí Aligátoři.

Rychlonožka Ondra Smékal opět pláchl svým obráncům

10. 10. 2020, 18:00, SH Křenovice

4
Sestava Aligators Klobouky Teamstore.cz:
Nečas David(G), Rychlý Patrik(G), Bábíček Ondřej, Líznar Tomáš, Jedlička Patrik, Jedlička Tomáš, Kalus Tomáš, Hos Tomáš, Dlouhý Martin, Šmerák Antonín, Zouhar Matyáš, Chmela František, Kejík Viktor, Zbořil Pavel, Urbánek Adam, Konstant Filip, Svoboda Roman, Klimeš Adam, Šubík Jiří, Gregr Lukáš

3
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Obšivač Marek(G), Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Kostelecký Jakub, Burýšek Adam, Žniva David, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po nájezdech

po částech: 1:2, 1:1, 1:0, 0:0

branky (asistence) Aligators Klobouky Teamstore.cz:
14.Zbořil(Gregr), 37.Šmerák, 44.Zbořil(Gregr)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
11.Viktořík(Kostelecký), 13.Viktořík(Smékal), 35.Viktořík(Pícha)

rozhodčí: Havelka Michal, Hollósy Adam
vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 0

Utkání sotva začalo a hned se objevily šance na obou stranách. Domácí hrající na tři plné lajny vysunuli presink celkem vysoko a snažili se donutit nekompletní mužstvo Rožnova k chybné rozehrávce. Jelikož však byly herní styly obou celků hodně podobné, Valaši se s tím popasovali velmi obstojně. V polovině třetiny se poprvé prosadili hosté, kteří záhy odskočili na dvoubrankové vedení. Toto vedení jim však nevydrželo dlouho a domácí snížili na 1:2. Tak i skončila první třetina.

I druhá třetina pokračovala ve slušném tempu. Na domácích bylo vidět, že svou rozehrávku mají zvládnutou skvěle, hostí zase ukazovali své zkušenosti z první ligy a jejich obrana v čele s vynikajícím brankářem eliminovala všechny šance Aligátorů. Hra, ačkoli stále aktivní, se začala přiostřovat což na atraktivitě zápasu rozhodně nepřidalo a místy to vypadalo spíše jako hokejbal bez chráničů. V půli zápasu rozhodčí poprvé vylučovali, a to na straně domácích. Hosté tuto přesilovou hru zahráli s úspěchem a opět odskočili na dvoubrankové vedení. Ale stejně jako v první třetině i zde jim toto vedení nevydrželo dlouho a za necelé 2 minuty domácí Klobouky snížily na 2:3.

Poslední třetinu začali lépe domácí a z jejího kraje srovnali po chybě na středu hřiště stav. V tu chvíli se dala atmosféra na hřišti krájet. Výsledkem bylo dalších 5 vyloučení ať už na jedné nebo druhé straně a žádná změna skóre. Domácí svou tvrdou hrou hosty mírně přehrávali, ale i jejich vlastní brankář měl v brance co dělat. Poslední třetina byla nejchudší na počet branek, ale nejbohatší na fauly a vyhrocené akce a jelikož nebylo ani po jejím ukončení rozhodnuto o vítězi, muselo se začít prodloužení. To gól nepřineslo a tak přišly na řadu až samostatné nájezdy. V této loterii byli šťastnější domácí hráči a tak prémiový druhý bod zůstal doma v Kloboukách.

Textový online z utkání

Zveřejnil(a) FbC Aligators dne Sobota 10. října 2020

Takto vypadaly závěrečné úspěšné nájezdy domácích Aligátorů, když jediným úspěšným střelcem Rožnova byl kapitán Patrik Hegar.

Domácí trenér Aligátorů, Jakub Gremmel, byl zklamaný, že jeho tým nebyl v utkání florbalovější: „Dnes moc florbalu nebylo. K tempu nic nemám, bohužel kvalita chyběla. Zodpovědný výkon obran obou týmů. Za nás nesplněný cíl dohrát zápas na 18 hráčů, to je obrovská škoda. Nájezdy už jsou loterie. Díky soupeři a přeji šťastnou cestu domů. Cestu nám na 14 dní přeruší ale dlouhá je pořád stejně.

Vzhledem k absenci bratří Barabášů na utkání tentokrát zhodnotil celý zápas Daniel Slovák, který byl potěšený ze zapojení mladých juniorů i mladší generace mužů: „V dnešním utkání jsme nepodali vůbec špatný výkon. Zapojili jsme dost mladých kluků, kteří se také vůbec neztratili. Klobouky na nás nastoupily přesně naší typickou hrou, kterou měly zvládnutou velmi dobře. Jsem rád, že se v tak tvrdém utkání nikdo vážně nezranil. Nájezdy byly loterie, ve které byli domácí šťastnější. Děkuji zúčastněným.

Hattrickem se v utkání blýskl ostrostřelec Sršňů Josef Viktořík

Nyní nás čeká minimálně dvou týdenní pauza způsobená vyhlášeným nouzovým stavem a Sršni ji potřebují jako sůl. Po úspěšném úvodu sezóny, ve znamení postupů v rámci Poháru Českého florbalu, v lize prozatím zůstávají silně za očekáváním. Pět bodů získaných z pěti utkání rozhodně není statistika, kterou by se mohli chlubit. V této chvíli jsou tak opět ve vodách play down a je třeba připomenout, že v letošní sezóně mohou platit výsledky v základní části již po 50% odehraných utkání, a tak s ohledem na tuto skutečnost po návratu do ligových vod budou muset Sršni hodně zabrat, aby sezónu vrátili do přijatelných kolejí.