youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.10.2020

Víkend plný nových či opakovaných premiér

Ligová sezóna má již zářijový měsíc za sebou, přesto v neděli teprve poprvé zapíšou své první zápasy junioři a elévové, jedni opakovaně, druzí skutečně premiérově. Předskokanem těchto premiér budou v sobotu muži „A“, kteří se v Brně utkají s Aligátory z Klobouků. Vraťme se však k nedělním zápasům. Elévové otevřou sezónu v domácím prostředí Hornet’s arény a všichni jsme zvědavi na jejich letošní ligový start. To platí i pro juniory, přestože jsme si psali dva týdny zpět, že budou hrát v Bílovci. Ti nakonec i za svými zápasy vyrazili, ale v průběhu cesty byli odvoláni. Míří-li teď vaše myšlenky na pandemii – tak nebylo tomu tak… bylo jen nevlídné počasí s velmi silnými dešťovými přeháňkami, které bílovická hala, respektive střecha, nevydržela a do haly a na hrací plochy začalo zatékat, proto se nakonec zápasy juniorů neuskutečnily.

Daniel Prašivka je nenápadným motorem druhého útoku Rožnovanů

MUŽI A

Valaši v poslední ligovém utkání zabrali a přesvědčivým vítězstvím nad Svitavami se na nějakou dobu rozloučili se svými fanoušky. Nebude to však pouze výjezdem na venkovní utkání do Brna, ale posléze i minimálně dvakrát v domácím prostředí v následujícím týdnu, neboť v tu dobu budou platit pandemická nařízení zakazující účast diváků na utkáních. Vrátíme-li se k nejbližšímu utkání, které Sršně čeká, pak to bude start proti Aligátorům z Klobouků, kteří hrají své domácí zápasy v Brně – Křenovicích a kteří začali letošní sezónu skvěle. Prozatím neví, co je to prohrát v základní hrací době. Po třech tříbodových vítězstvích a jedné nezvládnuté nájezdové loterii se Jihomoravané vyhřívají na medailových pozicích tabulky. Sršni tak určitě nebudou mít snadné pořízení s tímto soupeřem a čeká je opět venkovní utkání, ve kterém drobným favoritem z hlediska dosavadních sezónních výsledků bude domácí tým Aligátorů.

Statistické okénko – přirovnání soupeřů v minulém kole bylo přibližně na stejné úrovni, jako nynější. Opět Rožnov nastupuje proti týmu, který je mnohem lépe tabulkově postaven. Největší rozdíl je v počtu nastřílených branek, kdy Klobouky mají průměr téměř devíti branek vstřelených soupeři na utkání. Co to je oproti necelým pěti rožnovským. V minulosti to bývalo vyváženo minimálním počtem inkasovaných branek, ale dosud dvě vysoké porážky na venkovních hřištích ani v této statistice nedávají Rožnovu vyniknout. Další ukazatele pak opět svědčí o lepších parametrech soupeře Rožnovanů, ať už se jedná o úspěšnost přesilových her, ubráněných oslabeních či efektivitě střel. Rožnovany tak může těšit, že aspoň v letošní sezóně nejsou tolik vylučovaní.

Víkendová nabídka 2020_10_05 – 10_11

Zajímavost – Aligátoři jsou klub, který nevznikl při žádném velkém městě, ale jsou spojením snad desítky vesnických kroužků, které byly sdruženy pod jeden klub a dnes po spoustě let můžeme mluvit o spojení úspěšném, neboť působí hned v několika ligových soutěžích, nemají problém s mládežnickou základnou (naopak by sami ještě mohli rozdávat) a v neposlední řadě úspěšně působí i na úrovni dospělých, když jsou pravidelným účastníkem Národní ligy mužů. Ani Sršni letos nejsou bez zajímavosti, neboť nejen že v dosavadním průběhu soutěže vstřelili více branek v oslabení, než za celý loňský ligový ročník, ale dokázali to během jediné minuty v utkání proti Horní Suché. Celkově tak vychází, že každou pátou minutu oslabení dokáží skórovat, což může být pro přesilové hry soupeřů nemilé překvapení.

Textový online z utkání 

Vojtěch Žanta ještě v loňské roce slavil nejeden gólový úspěch v dresu dorostenců, uvidíme, zda podobně bude prohánět gólmany i v juniorce

JUNIOŘI

Nejstarší mládežnický celek Rožnova, junioři, to letos nemají vůbec jednoduché. Vzhledem k lichému počtu účastníků v soutěži první zářijové kolo nehráli, a tak byli plni natěšení, když před dvěma týdny vyrazili na své úvodní zápasy do Bílovce. Ale ani tam se nakonec na hřiště nedostali, neboť závada na hale celý zápasový program zrušila. Pro juniory to znamenalo návrat k tréninkům a všichni doufáme, že poprvé se kluci podívají na hřiště tuto neděli. Opět to ale nebude úplně standardní, neboť nejen že zajíždějí do dalekého Kostelce na Hané, ale ještě k tomu mají velmi pozdní nedělní hrací časy. Soupeřem jim bude Horní Suchá, která prozatím ze čtyř odehraných zápasů má jedinou remízu, přesto její porážky nebyly nijak výrazné a jednalo se vesměs o výsledkově vyrovnané zápasy. A prakticky ve večerním utkání Sršni vyzvou nedaleké hráče Hranic na Moravě, kteří v soutěži jsou po dvou utkáních bez ztráty bodu, když přetlačili Letku a rozmetali Prostějov. Uvidíme, jak se v soutěži poprvé zapíší naši junioři a věříme v šestibodový nedělní návrat do Rožnova.

FbK Horní Suchá – Textový online 
FBC Hranice – Textový online 

Mladí Sršni hltající pokyny svých trenérských vzorů

ELÉVOVÉ

Bez cestování se obejdou elévové. Pro ně taktéž sezóna ještě nezačala, ale nebylo to žádným odloženým kolem či závadou na hale, nýbrž soutěže těch nejmladších se každoročně rozbíhají malinko později, než v ostatních starších kategoriích. V domácím prostředí celek Sršňů přivítá Orlovou, Opavu a ambiciózní celky Třince s Karvinou. V této chvíli nelze hodnotit šance mladých Sršňů, ale pro tým pod vedením šéftrenéra mládeže, Dana Slováka, bude určitě důležité se soustředit na první dva zápasy, kde bude šance si připsat důležité body do turnaje. V dalších dvou zápasech určitě bude šance na body také, ale Třinec i Karviná mívají každoročně vynikající týmy, a tak body s nimi se získávají malinko složitěji. Přesto domácí prostředí můžeme v takovém případě rozhodovat. Bohužel, hala bude uzavřená pro diváky, tak budeme moci všichni fandit jen na dálku, ale to jistě nezkazí dojem z turnaje mladým Sršňům, kteří své první zápasy vyhlížejí již od začátku září.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660492118.4101 sekund.

Pocet dotazu: 1