06.10.2020

Promarněné šance rožnovských dorostenců

Jedna výhra a jedna prohra z minulého kola… to byla bilance Sršňů před domácím turnajem. Na něm určitě chtěli navázat především na vítězství nad Jablunkovem, ale už vstup jim nevyšel, když Vikingům z Kopřivnice podlehli o čtyři branky a navíc sami žádnou nevstřelili. Chuť si určitě chtěli spravit s Frýdkem – Místkem, který do té doby nezískal jediný bod, ale pravděpodobně i drobné podcenění znamenalo, že na konci zápasu svítili na světelné tabule skóre s dvoubrankovým mankem Rožnova.

Den před utkáním jsme na hale odchytili Martina Skláře, který se nám pokusil shrnout šance Rožnova před nedělním dvojzápasem:

VS. 4:0
FBC Vikings Kopřivnice   1. FBK Sršni Rožnov p/R (2:0, 1:0, 1:0)

Derby s Kopřivnicí bývají vždy zajímavé. Tentokrát se ovšem neočekávalo vyrovnané klání. Soupeř přijel do Hornets Arény v kompletní dorostenecké sestavě, oproti nim Sršni měli k dispozici necelou lajnu starších kluků. Vikingové začali od úvodního hvizdu s nepříjemnou osobkou, na kterou Rožnované reagovali specifickou rozehrávkou, díky které se párkrát dostali do výhodné střelecké pozice. Skóre se měnilo v deváté minutě a to hned dvakrát, v obou případech se prosadil soupeř. Během druhé třetiny se hra zlepšila, přesto Kopřivnice mladé Sršně přehrávala a v samém závěru druhého dějství přidala další branku. Vypadalo to, že o osudu utkání je rozhodnuto, přesto se dohrávalo ve vysokém tempu. Za snahu si určitě rožnovský tým zasloužil aspoň čestnou branku, bohužel se nepovedlo. Konečný výsledek 4:0 nevypadá ani moc zle. Soupeř hrál po celou dobu lépe, ale rožnovští hráči si dokázali, že mohou hrát dobře i s takovými týmy.

Úvodní buly utkání proti Frýdku – Místku – autor fota Patrik Hegar

VS. 1:3
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (0:0, 0:2, 1:1)

Druhý zápas nabídl utkání s Frýdkem - Místkem, který nezažívá ideální vstup do ligy. V úvodu se nastavilo slabší tempo, oba týmy spíše vyčkávaly. Domácí si často nadělávali problémy horší rozehrávkou, ale Sklář jistými zákroky nedovolil změnu skóre. Na druhé straně hřiště ho napodoboval Němeček, a tak se stav utkání dlouho neměnil. V polovině utkání vyhrál Kohut souboj jeden na jednoho a střelou k pravé tyči překonal Skláře. Ve dvacáté minutě dostali Sršni možnost přesilové hry, kterou nevyužili a v jejíž závěru se nechali vyloučit. Chvíli se dohrávalo 4 na 4, ale když se hra změnila v oslabení, tak Rožnov inkasoval už po čtvrt minutě hry. Do poslední třetiny chtěli mladí Sršni vlétnout s vysokým napadáním, což neslo své ovoce a po chvíli Kornel po asistenci Dresslera snížil. Hornets začali soupeře přehrávat, ten ovšem občas dokázal zakončovat nebezpečné protiútoky a mohl si několikrát pojistit vítězství. Tempo se s blížícím koncem utkání stupňovalo. Nejblíže vyrovnání se ocitl Kornel minutu před koncem, jeho projektil mířil ale do tyče. Pět vteřin dokonce Frýdek rozehrával ve svém obranném rohu, a tak se hrálo již o všechno bez brankáře. Získat míček se ještě povedlo, bohužel zpracování míčku selhalo a sekundu do konce uzavřel gólový účet do prázdné brány hostující Šimík.

Trenér Daniel Slovák měl na střídačce velké množství hráčů, většina z nich však byla z kategorie starších žáků – autor fota Patrik Hegar

Z domácího dvojzápasu odcházel zklamaný i trenér dorostenců Daniel Slovák, který si se svým týmem věřil minimálně na jedno vítězství: „Jsem rád, že jsme v sezóně ještě nepodali špatný výkon, kluci dřou zápas od zápasu. Dnes jsem viděl více chyb než na minulém výjezdu, přesto šlo vidět také dost dobrých věcí. Dnes jsme do týmu přivítali zase několik nových tváří ze starších žáku a jsem rád, že v obou utkáních mohl dostat každý svůj prostor na hřišti. Dalo by se říci, že to dnes byly zápasy žáků, proti dorostencům a přesto na výsledku to není nijak znát. Tušíme, že asi nebudeme hrát vrch tabulky, ale kdybych nás měl srovnat se spodkem, tak vidím jednoznačný rozdíl v tom, že jsme zatím s žádným z týmů výrazně nepropadli, nemáme zbytečně moc velký respekt z týmů z vrchu tabulky a hrajeme aktivně proti kterémukoli týmu. Děkuji zúčastněným.

Martin Sklář v obou utkáních držel vysoko akcie Rožnovanů, bohužel zápasy nakonec rozhodla nízká produktivita střelců Sršňů

Bavíme-li se o dalším působení Rožnovanů, budou si moc sjednat nápravu přesně za měsíc. Turnaj se bude konat v Havířově a stejně jako v Rožnově, i zde Sršni potkají jednoho velkého favorita – domácí borce 1. SFK Havířov a pak celek Kosatek z Krnova, který má stejně jako oni ze čtyř zápasů jediné vítězství.