04.10.2020

Pokud měli Valaši rozsvítit světlo na konci tunelu, tak si na to vzali pořádný „halogen“

Elitní tým mužů určitě nečekalo jednoduché vystoupení v domácím prostředí. S celkem Svitav se nepravidelně potkávají již několik sezón a pro vzájemné duely bývá rozhodující domácí prostředí. To platilo i pro dnešní utkání, které v úvodní části bylo vyrovnané zejména kvůli drobné nervozitě na domácích holích z důležitosti utkání, ale od druhé části šlo bezproblémově za vysokým vítězstvím domácích Sršňů. Ti si tak lehce polepšili v tabulce a rozradostnili přítomné diváky, kteří je možná na nějakou dobu viděli naposledy.

Velmi úspěšný večer prožil v barvách Rožnova Jakub Kostelecký, autor hned dvou branek do sítě Svitav

03. 10. 2020, 18:30, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

8
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Burýšek Adam, Žniva David, Kloss Jiří, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

1
Sestava FbK TJ Svitavy:
Lamař Filip(G), Skácelík Jiří(G), Otáhal Miroslav, Prudil Josef(C), Válka Matěj, Sauer Vít, Kovář Dominik, Kužela Vojtěch, Musil Lukáš, Říha David, Pakosta Ondřej, Vašák Ladislav, Motl Jakub, Šmarda Dominik, Čermák David, Pešl František

po částech: 1:0, 4:0, 3:1

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
15.Kostelecký, 26.Kostelecký(Viktořík), 29.Viktořík(Kostelecký), 39.Viktořík, 39.Chmelař(Prašivka), 45.Smékal(Prašivka), 53.Chmelař(Viktořík), 58.Slovák(Chmelař)

branky (asistence) FbK TJ Svitavy:
57.Musil

rozhodčí: Brus Tomáš, Sladký Roman
vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 49

Tým byl nabádán k trpělivé rozehrávce, díky které se otevřou okna pro přechod do soupeřova pásma a také gólové příležitosti. Hned první minuta však ukázala, že sršni jsou s body v tabulce na štíru a hodlají zápas rozhodnout po pár vteřinách. Rozehrávka byla všechno jen ne trpělivá, soupeře Rožnov presoval kdekoli na hřišti. Takto si první minutu realizační tým vůbec nepředstavoval. Nicméně si Rožnov dokázal tvořit střelecké šance, které však hostující obrana s gólmanem dokázali úspěšně eliminovat. Svitavy hrály na nastřelované míče do brankoviště a křižné přihrávky z první a v začátku utkání to byli oni kdo byl blíže vstřelení branky. V rozmezí 3 minut se několikrát zaskvěl domácí brankář (jednou s přispěním tyčky) a domácí obrana musela v brankovišti přepnout na velmi důraznou hru clonění dorážky soupeře. Po celou úvodní třetinu byli domácí dominantnějším týmem na hřišti což potvrdili jedinou brankou. Po vystihnutí křižné přihrávky unikl domácí útočník a nedal svitavskému brankáři sebemenší šanci. Třetina skončila pro domácí 1:0.

V kabině zřejmě proběhla domluva mužstvu, které po zahájení druhé třetiny působilo na hřišti více zkušeně. První pětiminutovka sice patřila spíše hostům, ale ti stříleli od mantinelu z velké vzdálenosti což domácí brankář bezpečně kryl. Rožnov začal přebírat otěže zápasu až poté. Pár střeleckých prověrek pro brankáře hostí ho sice zahřály, ale na volný úder před brankovištěm už byl krátký. Druhý gól, stejný hráč, a domácí rázem vedli o 2 branky. Za další 3 minuty si krásně vyměnilo několik rožnovských hráčů míč na jeden dotek a poslední ho bezpečně uklidil do hostující svatyně potřetí. Svitavy chtěly přidat a zvrátit nepříznivý vývoj, ale výsledkem byly 2 vyloučení. To první neúspěšné, to druhé už ano. Rožnov vedl už 4:0 a hned z buly se urval další rožnovský útočník a rychlou střelou zvýšil již na 5:0. Rožnov byl evidentně při chuti a další tyč branky hostí zabránila zvýšení skóre. Hosté však také měli své střelecké možnosti a při jedné takové si rožnovský bek šáhl na míč s vysokou hokejkou a byl nařízen nájezd hostí. Ten však domácí brankářská ikona bezpečně vychytala a domácí vedli i po druhé vydařené třetině 5:0.

Úvod do třetin sice domácí začali pěknou leč sraženou střelou, ale potom na chvíli vyklidili útočnou polovinu a aktivitu přebraly Svitavy. Domácí brankář se poté více otáčel a domácí hráli spíše beton. Míč lítal dokola a dovnitř a znovu dokola a dovnitř kolem obranné pětice domácích, ale branku to nepřineslo. To domácí se od mantinelu šikovně vymotal a poslal šestou vizitku do branku hostí do protipohybu brankáře. Nakonec se i hosté dočkali přesilové hry, ale nejenže z ní nic neměli, v její půli přišlo trestné střílení domácích, leč také neúspěšné. Po půlce posledního dějství to vypadalo, že se Rožnov soustředil spíše na poctivou obranu s důvěrou ve své dovednosti v brejcích. To se jim záhy i povedlo a v úniku 2 na 1 do prázdné brány uklidili míč do branky Svitav posedmé. Sršni i nadále poctivě bránili, ale z jedné střely hostí si sami tečovali míč za branku brankáře, a i Svitavy se tak dočkaly branky. Poslední slovo však měli domácí a osmým gólem uzavřeli stav utkání na 8:1.

Textový online z utkání

Pokud někdo dnes dělal problémy Rožnovanům, pak to byla stálice Hyder, David Říha

Velmi smířeně působilo hodnocení Jakuba Motla, vedoucího týmu Svitav: „Rožnov patří k jedněm z technicky nejlepších týmů ligy. To, co oni dokážou proměnit, my nedokážeme. Za naše góly můžou pouze individuální chyby, systémové a taktické věci jsme plnili z 90%. Těšíme se na odvetu u nás ve Svitavách. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům.

I přes osm obdržených branek byl jednoznačně nejlepším hráčem hostů brankář Filip Lamař, který v utkání několikrát svůj tým podržel v hodině dvanácté a předvedl několik neskutečných zákroků… až zázraků:

Hrající asistent trenéra Rožnova, Pavel Barabáš, byl tentokrát v hodnocení se svým týmem spokojený, nicméně není radno usnout na vavřínech: „Dnes jsme odehráli dobré utkání. Po celou dobu jsme měli více ze hry. První třetina byla ještě hodně vyrovnaná a my jsme si nevytvořili moc šancí, naopak soupeř měl dvě velké gólové. Od druhé třetiny jsme zlepšili obranu, trpělivě si počkali na naše šance, úspěšně proměnili a zaslouženě vyhráli. Děkuji soupeři a divákům.

… takové bylo hodnocení Marka Obšivače, který urputně s Rožnováky bránil čisté konto až téměř do závěrečných minut třetí třetiny, když nakonec nešťastně inkasoval jedinou branku v celém utkání na straně Rožnova.

Pozápasové poděkování nejen soupeři, ale také věrným divákům, kteří našli místo do Hornets arény na Koryčanských pasekách

Rožnované si v neúplné tabulce Národní ligy o jednu příčku polepšili, ale pořád je to daleko za postavením, které by bylo odpovídající kvalitě rožnovského kádru pro danou soutěž. V dalším kole pojedou na horkou půdu Aligátorů z Klobouků u Brna, kteří v úvodních čtyřech kolech vždy bodovali. Sršni však mají soupeře poměrně oblíbeného a často s ním bodují, proto i přes postavení v tabulce obou týmů a domácí prostředí Aligátorů Sršni pojedou na jejich půdu bodovat, aby odčinili ztráty z úvodu soutěže a pomalu v tabulce stoupali na pozice, ve kterých by měli být vidět.