youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
05.10.2020

Kapitána a hrajícího trenéra zálohy Rožnova musela obrazně držet celá lavička

„B“ tým Rožnova s vizí, že nemůže na výjezd vzít ani jednoho hráče „A“ týmu, který měl před sebou večerní utkání se Svitavami, odjížděl do Litovle ve velmi rozporuplném stavu. Sestava plná juniorů slibovala běhavé a bojovné utkání, ale bylo otázkou, zda mladé pušky budou také produktivní. Nakonec to až tak nebylo o mladých, jako především o starých matadorech, kteří v úvodním utkání excelovali herně, aby poté někteří v tom druhém utkání neunesli jeho vývoj a styl hraní soupeře a více seděli na trestné lavici než na vlastní střídačce.

… tak už to bývá – mladí dřou a staří „dohlížejí“

VS. 2:6
FBC ORCA KRNOV B   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (0:1, 1:2, 1:3)

V první třetině se soupeři pouze oťukávali, tempo připomínalo rekreační florbal. Rožnov měl ovšem více ze hry a vytvořil si několik tutových šancí, kterými bohužel pohrdnul. O jedinou branku se postaral Konvičný po nahrávce od Plesníka.

Druhá část byla gólově i herně zajímavější. Hned z prvního útoku po buly Sršni navýšili vedení, Plesník vystřelil prudkou ránu, která se odrazila vysoko nad zmateného Krnovského gólmana, Šichtař si ovšem míček ve vzduchu našel a pohodlně z hranice malého brankoviště doklepl. Soupeři se podařilo snížit střelou z dálky, a tak museli Valaši zařadit druhý rychlostní stupeň. Po faulu na Plandora bylo nařízeno trestné střílení, které ale v provedení "bufet" nezužitkoval Žitník a připravil se tak o 200. bod v kariéře. Ke konci třetí třetiny vypíchl rozehrávku Krnova Burýšek a střelou na zadní tyč navýšil na 3:1.

Třetí dějství už Rožnov kontroloval, hrál více na míčku a to přineslo ovoce. Čtvrtý zářez zajistil Konvičný dalekonosnou střelou, pátý poté Plesník po pěkném sólu Ševečka a přihrávce před prázdnou bránu. Soupeř ještě jednou snížil, zkusil i hru bez brankáře, ale ta se mu stála osudnou, Plesník pečetil do prázdné brány na konečných 6:2.

 

Momentka do zákulisí „B“ tým v šatně

VS. 1:11
1. FBK Sršni Rožnov p/R B   Fbc Šternberk (0:4, 1:3, 0:4)

Druhým soupeřem byl nepříjemný Šternberk, který je známý tvrdou, až zákeřnou hrou, mnohdy za hranicí faulu. Nejinak tomu bylo i tentokráte. Jen první část přinesla 10 trestných minut a bohužel i 4 branky v síti Rožnova.

Obraz hry se v druhé části bohužel nezměnil, Šternberk přidal další 3 branky po nedůrazu v bránění či individuálních chybách rožnovských hráčů. Jediný a čestný úspěch Valachů zařídil Plesník po nahrávce od Žitníka, který se tak konečně mohl radovat ze zisku 200. bodu. Na střídačce ale radost nepanovala, ba naopak, negativní emoce z hráčů přímo sršely.

Zmar a bídná hra na straně Rožnova pokračovala i v poslední patnáctiminutovce, jediný světlým momentem bylo skvěle ubráněné pětiminutové oslabení. Ovšem k čemu to je, když Šternberk přidal ještě další 4 góly a Rožnov musel přijmout vysokou, až ostudnou porážku. To neunesl ani kapitán Plesník a po zahození soupeře za mantinel ke konci zápasu si vykoledoval pětiminutový trest a jako přídavek 2+10 za komentáře, které lze publikovat až po 22. hodině. Tvrdá hra nám prostě nesvědčí, na tom musí mužská rezerva jednoznačně zapracovat.

 

Obrana Rožnovanů v zápase se Šternberkem často hořela

Vzhledem k tomu, že trenér a vedoucí „B“ týmu, a také prezident klubu, Dalibor Plesník, přišel povzbudit hráče „A“ týmu na večerní utkání proti Svitavám, nemohli jsme zaváhat a zeptali jsme se ho, co se na obou utkáních dělo a zejména jak vypadala koncovka druhého utkání:

Trenérům pohled už máme za sebou a abychom si ujasnili, zda všichni v týmu mají pohled stejný, oslovili jsme také Michala Konvičného, který je dlouholetý hráč „B“ týmu a poslední dvě sezóny také úspěšný trenér florbalové přípravky:

Záloha Rožnova určitě nebude dlouho odpočívat. Již za dva týdny v nedaleké Čeladné bude mít za soupeře FBC Hlučín s ostrostřelcem zavalité postavy, Tomášem Danišem a také nevyzpytatelný Flashing Stars Havířov, který s týmy, jenž Rožnov „B“ porazil zaváhal, ale naopak rožnovské přemožitele porazil. Uvidíme, jak tedy v duelu s Havířovem dopadne vzájemná konfrontace. 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660494543.1408 sekund.

Pocet dotazu: 3