youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
02.10.2020

Do zápasů poprvé zasáhne přípravka, naopak elitní tým mužů se pokusí rozsvítit světlo na konci tunelu

Víkendový program nabídne jednu premiéru, jeden pokus o nápravu reputace a také představení dvou týmů, kteří to mají z minulých zápasů fifty/fifty. Jednu výhru a jednu porážku, to zaznamenali ve svých úvodních střetnutích dorostenci a záloha mužů. Kdo se ještě v zápasovém zápřahu nepředstavil, to byl tým přípravky, který pojede získávat své první zkušenosti. A asi největší pozornost bude upřena na elitní tým mužů, který prozatím velmi pokulhává za svou pověstí a pokud bude chtít získat zpět svůj kredit, bude muset začít tím, že porazí nevyzpytatelné Hydry ze Svitav, se kterými se ještě nedávno potkával pravidelně v rámci zápasů první ligy.

Ondra Smékal při zakončení v rámci ligového utkání

MUŽI A

V loňském ročníku muži měli podobně hrůzostrašný vstup do sezóny. V lize samé porážky a v Poháru Českého florbalu ostuda v Mohelnici. Minimálně v Poháru Českého florbalu letos Sršni píší jiný příběh, když je čeká za necelé tři týdny již utkání pátého kola proti prvoligovému týmu FBC Letka. O tomto zápase si jistě ještě napíšeme více, ale nejdříve v preview pro příslušný týden. Věnovat se zde budeme především ligovým zápasům a v nich to v rámci Národní ligy není žádná sláva, lépe řečeno, prozatím to vypadá na tragický úvod. Dvě porážky ve venkovním prostředí a nepřesvědčivý výkon ani v domácím prostředí představují bič, který si na sebe Sršni upletli před čtvrtým kolem. V něm přivítají Hydry ze Svitav, které mají sice záporné skóre, ale zároveň dvě výhry ze tří odehraných utkání a rozhodně se dívají na ligu z jiných pater, než Valaši. Přijedou tak do Rožnova z pohledu dosud získaných bodů v roli mírného favorita, Rožnované však určitě budou mít motivaci zvrátit své postavení v tabulce a konečně odstartovat bodové žně.

Statistické okénko – již na první pohled je zřejmé, že v čem se liší nejvíce oba týmy, tak to je počet získaných bodů. Šest na straně soupeře oproti jediném na straně domácích je více než výmluvný ukazatel. Hydry Sršně také předčí celkovým postavením v tabulce, lepším brankovým rozdílem (tady to není na žádné vyskakování ani jednoho z týmů, neboť jej mají shodně záporný), počtem trestných minut či úspěšností oslabení. 

Srovnání obou týmů

Zajímavost – Svitavy jsou jeden z nejnevyzpytatelnějších týmů v lize už několikátou sezónu. Dokážou porazit velmi kvalitní protivníky, ale zároveň umí zaváhat s týmy, kterým tak vítězství spadnou prakticky do klína. Nevyzpytatelné ukazatele mají letos i Sršni. Celkově vstřelili ve třech utkáních jedenáct branek, ale hned čtvrtinu z nich v oslabení, naopak přesilové hry jsou pro ně prozatím zakleté, když nedokázali zatím využít ani jedinou z nich. Tak uvidíme, co přinese utkání se Svitavami… minule to v Hornet’s aréně bylo drama do posledních sekund!!!

Textový online z utkání 

Pavel Žitník při postupu do útočného pásma soupeře

MUŽI B

Záloha mužů byla v domácí prostředí polovičně úspěšná. Jediný Jeseník je dosud bez ztráty bodu z týmů, které již nějaké zápasy odehrály. Muži „B“ to tentokrát budou mít malinko složitější, neboť hrají proti záloze Krnova a týmu Šternberka už v sobotu před domácími zápasy „A“ týmu, a tak není pravděpodobné, že by jim mohly posily elitního týmu pomoci. Před trenérem, vedoucím a kapitánem týmu v jedné osobě, Daliborem Plesníkem, tak bude nelehká úloha získat body s týmem, jehož základem bude jádro „B“ týmu a tým bude doplněn buďto o některé juniory, nebo šikovné hráče „C“ týmu.

FBC ORCA KRNOV B – Textový online 
Fbc Šternberk – Textový online 

Oporou dorosteneckého výběru je Jakub Kornel

DOROSTENCI

Tým s nejužším kádrem má za sebou dvě utkání, ve kterých při troše štěstí mohl brát šest bodů, nakonec má tři, ale není nespokojený. Důvodem je skutečnost, že zejména vypomáhající starší žáci byli motorem celého kádru v zápasech. A pravděpodobně stejně tak tomu bude v domácím prostředí, kde dorostenci vyzvou v derby prozatím neomylnou Kopřivnici a následně pak prozatím neúspěšné hráče Frýdku – Místku. Plán na víkend tak je jasný, minimálně tříbodový zisk a pokusit se získat bodů šest.

FBC Vikings Kopřivnice – Textový online 
FbC KOVO KM Frýdek-Místek – Textový online 

Bojový předzápasový pokřik je základem utkání rožnovské přípravky

PŘÍPRAVKA

První zápasy v sezóně a hned snad nejdelší cesta, kterou můžou hráči přípravky absolvovat. Ano, bavíme se o tom, že přípravka vyrazí se svým trenérem Michalem Konvičným, až do dalekého Jablunkova. Dá se tak říci, že jednou nohou budou pomalu za polskými hranicemi. V premiérových zápasech sezóny na ně budou čekat mladí hráči Českého Těšína, ostravských Vítkovic, domácího Jablunkova a v závěrečném utkání také tým Tigers Poruba. Obecně úvodní zápasy přípravek v sezóně bývají velkou neznámou, neboť spíše je to více o drzosti a individuální hry bez respektu, než o týmovém tréninku. Tak uvidíme, který tým se s tím hned v úvodu popere nejlépe.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660494826.4421 sekund.

Pocet dotazu: 1