youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
29.09.2020

Bramborový přírůstek do sbírky mladších žáků

Mladí Sršni odjížděli na turnaj v početnější sestavě, než hráli minule, ale nakonec to nebylo k ničemu platné. Turnaj se zejména nepovedl lídrům týmu, na kterých byla znát únava ze zápasů starších žáků, ve kterých vypomáhali ve vítězných zápasech a vydali se na hranici svých fyzických sil. Na turnaji se objevilo hned několik nováčků v sestavě Sršňů a svými výkony v žádném případě nezklamali. 

„Na čekané“ do gólové šance Dominik Vašek

VS. 0:8
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Hurikán

První zápas, obdobný soupeř jako minule, stejná zahajovací sestava a stejné pokyny. Přesto se nám bohužel vstup do turnaje moc nepovedl. Než jsme stihli poprvé vystřídat, tak jsme prohrávali a pak už jsme po celou dobu zápasu tahali za výrazně kratší konec. Kluci se snažili, ale nedokázali jsme zásadně ohrozit branku soupeře. Vítkovice dokázaly potrestat jakoukoliv drobnou chybu a přestože měl Sven řadu parádních zákroků, tak jsem odcházeli se slušným výpraskem.

VS. 3:3
FBC TIGERS PORUBA ČERNÍ   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Do druhého zápasu jsme nastupovali s jasně rozdanými úkoly a odhodláním, že florbal hrát umíme a soupeři ukážeme, kdo jsou Sršni. Přesto první lajna, složená ze zkušených hráčů nedokázala soupeře přehrávat. Po střídání, kdy nastoupili samí nezkušení hráči se hra překvapivě otočila a soupeř nevěděl, co si má s houževnatými Sršni počít. Náš tlak vyvrcholil dvěma krásnými brankami. Za stavu 2:0 se nám díky velkému tlaku dařilo v podstatě vše a přidali jsme další branku. Hráče vývoj zápasu nějak uchlácholil a po chybě v útoku a rychlém brejku jsme obdrželi kontaktní gól. Během přestávky jsme si připomněli, co chceme hrát – aktivní napadání soupeřovy rozehrávky a kombinaci na volného středového hráče. Bohužel jsme nedokázali proměnit řadu šancí a při rozehrávce za brankou jsme vyrobili dvě velké chyby, které se soupeři podařilo proměnit.

U mantinelu v souboji o míček rožnovský Sebastian Štrbík

VS. 2:1
1. FBK Eagles Orlová Florbalshop   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Zápas s domácím týmem byl po celou dobu vyrovnaný, šance na obou stranách likvidovali výborní gólmani. Bohužel naše aktivita a snaha nám nepomohla k vítězství a 30 vteřin před koncem zápasu jsme dostali branku, která znamenala naši prohru.

VS. 2:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBK Škorpioni Ostrava

S vědomím, že vítězství nám může pomoci k třetímu místu, nastupovali kluci vyhecovaní a odhodlaní k poslednímu zápasu. Od prvního písknutí jsme na soupeře tlačili a doráželi. Sršni pálili jak o život, ale fantastický brankář Škorpiónů nám vše chytal. Při ojedinělém útoku jsme obdrželi náhodný gól. Kluci se ještě více semkli a snažili se. Po krásné přihrávce Dejva se Tomovi podařilo konečně soupeřova brankáře prostřelit a to nádhernou šibenicí. V druhém poločase jsme pokračovali v palbě, ale když už jsme brankáře překonali, tak jsme lízli tyčku. Frustrace z toho, že nejsme schopni vstřelit branku, ještě vzrostla, když jsme z náhodného vyhození soupeře obdrželi lacinou branku. Kluci to však nevzdali a ještě více zabrali. Tentokrát se na nás na chvilinku usmálo štěstí a jakousi žabičkou jsme vyrovnali. Bohužel další střelecké závody k brance nevedly a my smutně remizovali.

Dominik s Dejvem se snaží napadat rozehrávku soupeře

Ze sehraného trenérského tandemu Martin&Sven tentokrát s mladšími žáky byl na turnaji Martin Kozel, který měl z celého vystoupení takový „nemastný-neslaný“ pocit: „S širším kádrem, kdy jsme věřili, že kluci nebudou tak unavení, jsme pomýšleli na lepší výsledek. Čtvrté místo je z pohledu umístění jistým zklamáním. Prakticky celá druhá pětka neměla s velkým hřištěm žádnou zkušenost a byly to pro ně první ostré zápasy. Přesto se rozhodně neztratili a dokázali být minimálně vyrovnaným soupeřem a leckdy byli úspěšnější než zkušení hráči, kteří působili až příliš unaveně po náročném víkendovém programu. Turnaj odhalil, na co se musíme více zaměřit a pokud hráčům vydrží odhodlání a bojovnost, tak to na dalších turnajích bude rozhodně lepší. Na přípravu máme celý měsíc, který se budeme snažit efektivně využít.

Po dvou prohrách a dvou remízách Sršni domů přivezli bramboru, která se může zdát být hořká a často to tak hráči cítí, ale je důležité mít na paměti, že se tento turnaj povedl méně zkušeným hráčům a pro ty to bude určitě velkou vzpruhou do dalších utkání, ke kterým se jistě přidají i stálé opory. Ty proběhnou 25. října v domácím prostředí Hornet’s arény a proti Sršňům, kteří jistě budou pomýšlet minimálně na medaile, se postaví znovu Škorpioni Ostrava a letos premiérově hráči SFK Havířov, Karviné a Jablunkova.

Tomáš Blinka vedl v zápase svá křídla Dejva s Dominikem

Sršně z řad mladších žáků reprezentovali:

Brankáři: #1 Sven Hanslián
Hráči: #4 Nikolas Škrobák, #6 Tomáš Petřvalský, #9 Josef Bělunek, #13 Tomáš Blinka, #14 David Klepáč, #21 David Karlík, #26 Matouš Kozel, #28 Dominik Vašek, #47 Jan Kopeček, #57 Sebastian Štrbík, #68 David Procinger

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660494893.4891 sekund.

Pocet dotazu: 5