youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
01.10.2020

Úvodní „zaškobrtnutí“ Sršnic

Právě začínající sezóna byla u ženského týmu tak nejistá jako ještě nikdy předtím. Chvíli to skutečně vypadalo, že něžnému pohlaví v Rožnově odzvonilo. Ale pak opět přispěchal na pomoc Frenštát a loni „zfúzovaný Rožtát“ ožil. Ba co víc, hráček je nejen na soupisce, ale také na střídačce více než kdykoli v historii. Takto staronově poskládaný tým se vydal o svátečním prodlouženém víkendu na svou „domácí půdu“ na Čeladnou, kde otevřel sezónu sice dvěma prohrami, ale některé světlé momenty v zápasech dávají tušit, že by to nemusel být úplně nejhorší rok.

Úvodní zápasový i sezónní pokřik žen

VS. 2:1
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Sršni Rožnov p/R (0:1, 1:0, 1:0)

Jako první přišel na řadu Bílovec. Děvčat bylo ale početně méně a na hře to bylo dost znát. Nikam se nehonily, šetřily síly. Takovou hru Rožtát zná moc dobře, protože kam se honit, když na vás ze střídačky mávají maximálně 3 střídající spoluhráčky?! Skóre jako první otevřela Karin Kozová, která krásně podstrčila balonek pod nohy bílovecké gólmanky. Jenže pak Sršnice trochu, a nebo možná i hodně, usnuly na vavřínech. Hra se zpomalila ještě více, byť to snad ani nebylo možné, a ani rázné domluvy a povzbuzování ze střídačky nepomáhalo nikoho z ospalého tempa probudit. A začaly padat góly. Bohužel už ne z holí Rožnovaček. Bílovec nejdříve ve druhé části vyrovnal a na začátku poslední části se ujal vedení. To si zvládl podržet až do konce zápasu, a tak Rožtát z prvního utkání odcházel s mírně svěšenou hlavou, protože si tentokráte za prohru mohl opravu sám.

 

Na střídačce byla velmi živá debata během obou utkání

VS. 8:3
1. SC TEMPISH Vítkovice B   1. FBK Sršni Rožnov p/R (2:0, 2:2, 4:1)

Druhý zápas byl v podstatně vydatnějším tempu. Promluva mezi zápasy možná také pomohla, protože herní projev Rožtátu se zlepšil. Už nevznikaly takové zmatky při střídání jako v předchozím zápase, pohyb byl daleko pružnější, byť byla Ostrava někdy o pár krůčků rychlejší. Skóre otevřely Vítkovice, když po úvodní části vedly už 2:0. Ke snížení se dostaly Sršnice ve druhé části a to zásluhou dvou nováčků v kádru. Nejprve na 3:1 korigovala Janča Koňaříková, pro kterou to byl úplně první zápas
v životě a která dokončila ťukec z první sice ne tvrdou, ale za to krásně umístěnou střelou. Radost byla opravdu veliká. Následovala ji ke konci druhé části mladá a dravá Katka Zavadilová, která upravila skóre na 4:2 pro Ostravu. Bohužel, kromě Karin Kozové v poslední části už se nikdo z Rožtátu do gólového zápisu nedostal, a protože Sršnice někdy Ostravě góly až příliš usnadňovaly, tak se skóre nakonec zastavilo na číslech 8:3.

 

Novickami v sestavě Rožtátu pro tuto sezónu jsou Jana Koňaříková a Kateřina Zavadilová

Komentáře k zápasům nemohl připojit nikdo jiný, než autorky dvou svých premiérových gólů. Janča Koňaříková tedy nejprve: „Jakožto nová členka sršního týmu hodnotím z mé strany zápas pozitivně. S holkami se mi hrálo moc dobře. Za mě druhý zápas byl více pohybový a taky sladěný, co se týče přihrávek a střel. Ačkoli jsem prohrály oba zápasy, ze hřiště jsme odcházely se vztyčenou hlavou a s ohněm v srdci dál bojovat za náš tým. Holky děkuji 😉 .

A také Katka Zavadilová se podělila o své pocity z prvních zápasů za Rožtát: „Vzhledem k tomu, že letos je tým v naprosto jiné sestavě než minulou sezónu, si myslím, že jsme se s tím popraly skvěle. V prvním zápase jsme se snažily sehrát v nových lajnách. A i když jsme si úvodním gólem zajistily vedení, bohužel se nám nedařilo proměňovat ostatní šance a štěstí se nakonec usmálo na soupeře. Do druhého zápasu jsme šly s čistou hlavou a daly jsme si několik jasných úkolů, které si myslím, že se nám podařilo splnit. A i když jsme prohrály 3:8, myslím si, že jsme do toho daly vše a bylo to o poznání lepší utkání. Myslím si, že tyto první dva zápasy byly odrazovým můstkem do těch dalších a věřím, že příště si už odvezeme i nějaké body.

My v to také doufáme. Další šance bude až za měsíc, pokud se situace nijak nezkomplikuje, a to
v nedaleké Kopřivnici, kde se kromě domácího týmu potkají Sršnice také s Opavou. Dámy z Kopřivnice do sezóny vstoupily dvěma výhrami, naopak Slezanky jsou na tom podobně jako Sršnice, dosud bez zisku jediného bodu. Držme holkám palce.

Sestava Sršnic na turnaji

Sršnice v řadách Rožnovanek byly v sestavě:

Nahoře zleva: #11 Markéta Galková, #52 Adéla Kubenková, #12 Saskie Střelecká, #53 Jana Koňaříková, #16 Klára Martinková, #25 Kateřina Eliášová, #22 Kateřina Zavadilová, #5 Karin Kozová, #79 Vendula Konrádová, trenér Jakub Vahalík
Dole zleva: #15 Kateřina Macháčová (Konvičková), #7 Kateřina Zdarsová, #19 Zuzana Blažková, #2 Viktorie Štefková (brankář), #1 Jana Majerčíková (brankář), #13 Julie Jančálková

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660490049.6984 sekund.

Pocet dotazu: 3