youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.09.2020

Reparát starších žáků vyšel dokonale

S očekáváním začali sezónu starší žáci v domácím prostředí. Přestože předvedená hra nebyla vůbec špatná, v zápasech s Jablunkovem a zálohou SFK Havířov nakonec nebodovali. Tým se z toho však v žádném případě nesložil, naopak jej to nabudilo k rozhodnutí, že všem dokáží, že to byl jen výpadek. A to se povedlo dokonale, když po výhrách nad sousedním Frenštátem pod Radhoštěm a poté i s Horní Suchou plně bodovali a odčinili tak domácí bodový výpadek

Dominik Vašek posílil starší žáky z řad žáků mladších – foto archív 1. FBK Rožnov

VS. 6:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC TJ Sokol Frenštát p.R. (3:0, 0:1, 3:1)

Jako první nás čekalo valašské derby s nedalekým Sokolem Frenštát. Kluci se nemohli dostat do tempa, asi byli myšlenkami ještě na cestě. Přesto se nám podařilo v první třetině jít do tříbrankového vedení, když se trefili Hegar, Poruba a Rozkošný. Ve druhé třetině se nám povedlo dát si vlastní branku, ale jinak se skóre neměnilo, přestože soupeř přidal na rychlosti i důrazu. Na uzdě je však držel skvělými zákroky náš gólman Lukáš Mucska, který přišel na hostování ze Vsetína. Na začátku třetí třetiny se soupeři tlak vyplatil a snížili na rozdíl jediné branky a bylo zaděláno na drama. To však naši hráči nepřipustili a dvěma brankami Dresslera jsme odskocili na tříbrankový rozdíl a na konečných 6:2 skóre upravil Procinger.

 

V obou utkáních se gólově prosadil Adam Hegar – foto archív 1. FBK Rožnov

VS. 4:8
FbK Horní Suchá   1. FBK Sršni Rožnov p/R (1:4, 3:1, 0:3)

Domácí do zápasu nastoupili s početnou sestavou a věřili, že naše kluky uběhají. Nám se hned v první minutě povedlo díky skvělé kombinaci celého útoku a pohotovému zakončení Hegara se ujmout vedení. Domácí sice hned po minutě vyrovnali, ale další branky přidali Dressler, Hegar a dvě vteřiny před koncem třetiny Růčka, který tak odčinil minelu z předchozího zápasu. Ve druhé třetině, které nám zatím moc nejdou, přidali domácí na důrazu a začali napadat naší rozehrávku a po chybách našich obránců se jim podařilo srovnat skóre na 4:4. Opět ovšem zaúřadoval Růčka, tentokrát dal branku sedm vteřin před koncem třetiny. Ve třetí třetině jsme již kontrolovali hru a když svůj hattrick dokončil Hegar, další branky přidali Dressler a Rozkošný, zápas skončil jednoznačnou výhrou 8:4.

 

David Procinger si v utkání spoustu věcí z vysvětlování přenesl i na hřiště – foto archív 1. FBK Rožnov

Hlavní trenér starších žáků, René Hegar, před čtrnácti dny v domácím prostředí žehral nad účastí hráčů, na venkovní zápasy pak také nejel tým v optimálním počtu hráčů, přesto René  dokázal dovést se svým synem Patrikem kluky ke dvěma výhrám: „Před turnajem jsme měli několik hráčů zraněných a navíc se dva hráči omluvili pro jiné aktivity a další pro nemoc. Celkem nám chybělo deset hráčů!!! Na turnaj jelo devět statečných a gólman Lukáš Mucska, který přišel na hostování ze Vsetína. Kluci od třetí třetiny prvního zápasu makali naplno a hlavně hráli to, co se učíme na trénincích. Musíme zapracovat na zlepšení techniky hole některých hráčů a zrychlení jejich pohybu i herního myšlení. Jsem s výkonem hráčů spokojen, dali do zápasů srdíčko a bojovali a i díky tomu a výbornému výkonu Lukáše v bráně, vyhráli zaslouženě oba zápasy. Do dalších zápasů doufám v uzdravení marodů a zlepšení přístupu některých hráčů k tréninkům a hlavně k účasti na zápasech. Děkuji rodičům za pomoc s odvozem a podporu našeho týmu na zápasech v Horní Suché.

Dobré výkony předváděl v obou zápasech Kryštof Poruba – foto archív 1. FBK Rožnov

Starší žáci se dnešními dvěma zápasy zvedli a mohou jít do sezóny s hlavou vztyčenou. Další zápasy je čekají za tři týdny a bude to skutečná prověrka, neboť se utkají s favority a lídry soutěže, s celky z Havířova, kteří budou hrát v domácím prostředí a logicky tak v nejsilnějším složení. Nejdříve změří síly se zálohou Torpeda Havířov a následně je bude čekat havířovský Slovan. Každopádně, celý klub bude držet hráčům palce, aby oba souboje zvládli se ctí a přivezli nejlépe znovu šest bodů za dvě výhry!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1660488073.7916 sekund.

Pocet dotazu: 3