28.09.2020

Vikingové poslali Sršně prakticky na samé dno tabulky Národní ligy

Už před utkání bylo jasné, že úvod ligové soutěže nezachytil Sršně tím správným směrem. Nejdříve propadli v Brně s Troopers a následně ani doma nenapravili svou pověst proti nevybíravě fyzicky hrající Horní Suché. Před zápasem v Kopřivnici tak byli pod tlakem a v domácím prostředí Vikingů se s ním nedokázali vyrovnat a nyní je čeká náprava v ligové soutěži, aby brzy byli v tabulce takových vodách, které odpovídají jejich kádru a ambicím.

Patrik Hegar se snaží proniknout do obranného pásma Kopřivnice – archív 1. FBK Rožnov p/R – Veronika Sklářová

27. 09. 2020, 17:00, SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice

7
Sestava FBC Vikings Kopřivnice:
Strakoš Jakub(G), Cochlar Marek(G), Zátopek Vojtěch, Kubátko Ondřej, Kostelník Jakub, Mužný Petr, Kresta Jakub, Monsport Jan, Lichnovský Adam, Vávra Lukáš, Opatřil Daniel, Jahoda Mojmír, Podlezl Petr, Polášek Jan, Soukal Lukáš, Matúš Zdeněk

2
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Šimek Jiří, Kostelecký Jakub, Burýšek Adam, Žniva David, Kloss Jiří, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel(C), Prašivka Daniel, Smékal Ondřej

po částech: 1:1, 2:1, 4:0

branky (asistence) FBC Vikings Kopřivnice:
5.Zátopek(Matúš), 27.Lichnovský(Zátopek), 37.Kubátko, 54.Kostelník(Kresta), 56.Kostelník(Lichnovský), 57.Vávra(Opatřil), 59.Vávra(Kubátko)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
12.Prašivka(Plandor), 24.Smékal(Barabáš)

rozhodčí: Brus Tomáš, Sladký Roman
vyloučení: 1:3; využití: 0:0; diváků: 0

Rožnov vstoupil do zápasu dobře a byli to právě jeho hráči, kteří byli na míči dominantnější a nutili domácí celek téměř neustále bránit. Ani domácí však nehráli druhé housle a při zisku míče podnikali nebezpečné protiútoky a brejky. Z jedné takové situace vznikla i první branka zápasu, a to do sítě rožnovského týmu. Sršni však i poté byli na míči dominantnější a domácí museli často skákat do střel, aby zabránili nebezpečným Rožnovanům vyrovnat. To se nakonec hostům podařilo a třetina skončila smírně 1:1.

I ve druhé třetině byli hosté zpočátku aktivnějším celkem a svým napadáním nutili domácí ke ztrátám. Svým pojetím hry hosté dokázali domácí ještě více zatlačit a po jednom obléhání kopřivnické brány hosté vstřelili svůj druhý gól. Kopřivnice na to však dokázala zareagovat a změnou obranného postavení otupila rozehrávku soupeře. K tomu navíc se jim podařilo potrestat špatný press valachů a misky vah se začaly postupně otáčet ve prospěch Vikingů. Rožnov i nadále dokázal domácím zahrozit, ale místo aby Sršni gól vstřelili, umožnili domácím jít do brejku a ti situaci 2 na 1 využili naplno. Druhá třetina skončila těsným vedením domácích Vikingů 3:2.

Rožnov udělal do poslední třetiny také nějaké změny, ale zde se projevila větší zkušenost na straně domácích, kteří dokázali Rožnov odzbrojit a sami hrozili. Po 2 rychlých gólech do rožnovské branky si hosté vzali time-out s cílem nabudit se pro stíhací jízdu, ale namísto kýženého snížení přišla další branka do jejich svatyně. Domácí poté zápas dohráli do vítězného konce a střelou do prázdné branky definitivně zakončili toto derby ve svůj prospěch.

Textový online z utkání

Marek Obšivač dlouho držel akcie Rožnova v Kopřivnici – archív 1. FBK Rožnov p/R – Veronika Sklářová

Přes nepovedenou úvodní část nakonec spokojeně hodnotil utkání Milan „Upír“ Uvíra, hlavní trenér domácích kopřivnických Vikingů, kteří jsou po třech úvodních kolech v bodovém zisku stoprocentní: „V první třetině nám zápas nevyšel podle našich představ, vůbec nám to neběhalo. Museli jsme do druhé třetiny něco změnit, což se povedlo. Druhá a třetí třetina byla více méně v našich otěžích a soupeři jsme vtiskli naši hru. Děkujeme soupeři za zápas.

Nelehce se utkání hodnotilo Pavlu Barabášovi, asistentovi trenéra Sršňů, který žehral zejména nad koncovkou svých hráčů: „V oslabené sestavě jsme odehráli dvě dobré třetiny, bohužel nás opět zradila koncovka. Ve třetí třetině jsme to museli otevřít a ukázal se rozdíl ve zkušenostech a klidu obou týmů, kde nás Kopřivnice přejela díky poctivé obraně a skvělému zakončování. Děkuji soupeři a divákům.

Gólová radost Rožnovanů – archív 1. FBK Rožnov p/R – Veronika Sklářová

Pokud lídři tabulky mají již devět získaných bodů, pak Sršni se trčí na chvostu tabulky se získaným bodem jediným, a to po ještě neskutečném závěru minulého utkání, kdy hráli v oslabení, ale dohnali tříbrankové manko. V této chvíli začíná být na místě připomenout, že letošní sezóna se vzhledem k pandemii koronaviru může ukončit dříve a může rozhodovat průběžné postavení v tabulce. Valaši však již několikrát ukázali, že umí zapnout v pravé chvíli a zlomit nejednu sérii ve vyřazovacích bojích. Utkání čtvrtého kola 3. října by toho mohla být důkazem. Přijďme všichni Sršni povzbudit do hlediště a hnát je za vítězství proti Hydrám ze Svitav. Fandit budeme muset všichni znovu v rouškách, ale divácká podpora a důvěra je teď to nejlepší, co může klukům na hřišti dát k tomu, aby zvrátili vývoj sezónu a znovu se dostali na vítěznou vlnu.