24.09.2020

Bronzový start do sezóny v podání mladších žáků

Staronový trenérský tandem se před sezónou vrátil k rožnovské mládeži a začali velmi dobře, když jejich svěřenci hned z prvního turnaji dovezli medailové pozice. Sven Hanslián a Martin Kozel do Petrovic vyrazili i přes slušnou tréninkovou účast pouze se 7 hráči, včetně jednoho brankáře a jednoho hráči s mladší kategorie elévů. Na první pohled tak nebyly vyhlídky úplně růžové, ale výsledek nakonec byl velmi dobrý a určitě povzbuzující pro celý tým do další práce v sezóně.

Sven Hanslián v bráně čelí útoku soupeře

VS. 1:5
1. FBK Sršni Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice Tornádo

V prvním zápase, kdy běžně ještě spíme, nás čekaly Vítkovice. Přesto jsme na ně vletěli bez respektu a hned po třech minutách jsme se dostali do vedení po nájezdu, který nádherně proměnil Dejv. Na vlně euforie jsme soupeře tlačili, ale bohužel před koncem první části jsme po chybě v obraně dostali gól na 1:1. Druhá část už byla ze strany Sršňů v trochu pomalejším tempu. Důvodem byla hra v šesti, zatímco Vítkovice neustále střídali tři kompletní pětky. Přestože jsme dostali dva rychlé góly, kluci se nedali a bojovali až do konce. Konečné skóre 1:5 neodpovídalo našemu hernímu projevu a rozhodovaly opravdu pouze detaily. Byl to první zápas v nové sezóně a hned Vítkovice, i přes prohru jsme dali Vítkovicím zabrat.

VS. 1:5
FBC Bartosini Český Těšín Černí   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Trenéři si s hráči před zápasem vysvětlili, že i přesto že je nás málo, tak máme mnohem lepší obranu, než soupeř a toho musíme využít. Nakonec si rožnovští útočníci v konečném důsledku udělali ze soupeřovy branky střelnici. Dominik, Honza a Tomáš jim vytvořili pořádné peklíčko. Kluci v obraně dělali vše, co jsme si domluvili a nedovolili, aby Svena překonali víckrát než jednou a zaslouženě jsme si vybojovali skvělým výkonem výhru 5:1.

Sršni na turnaji zaznamenali dvě výhry a dvě prohry

VS. 4:3
Z.F.K. Petrovice   1. FBK Sršni Rožnov p/R

Na domácí tým jsme šli s velkou chutí a cílem vybojovat další vítězství. Také jsme dali první gól, ale soupeř se dostal zpět rychlým gólem a následným obratem jsme končili první poločas se ztrátou jedné branky. V druhé polovině nám soupeř odskočil na rozdíl tří branek a už jsme viděli to nejhorší. Bojovní Sršni se hecovali ze střídačky a snažení vyústilo v naši branku. Povzbuzení hráči dokázali během chvíle přidat další branku a drama bylo na světě. Rozdílem jedné branky jsme dostali domácí tým pod tlak, který byl umocněný nařízeným nájezdem na soupeře. Bohužel se nájezd nepodařilo proměnit střelou do gólmana. Konečný stav 3:4 pro Petrovice byl i přesto super výkon, plný krásných florbalových momentů. A hráčům patří pochvala, že se i za výrazně nepříznivého skóre dokázali zvednout a dotáhnout utkání k rozdílu jediné branky.

VS. 2:1
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBC Spartak Bílovec

Před čtvrtým zápasem bylo na hráčích vidět, že už toho mají po předcházejících utkání, odehraných v plném zápřahu, opravdu dost. Poslední zápas začal v klidném tempu a my jsme kontrolovali hru odzadu, a tak jako v prvním zápase jsme posílali na útočníky rychlé přihrávky. Ti především z rychlých brejků ohrožovali gólmana Bílovce. V šesté minutě připravil Honza Dominikovi krásnou přihrávku a ten ji dokázal využít. Šli jsme za velké radosti kluků do vedení 1:0, ale tu radost nám soupeř hned po minutě vzal. Ve druhé části jsme si řekli, že budeme chvíli kontrolovat míček na florbalkách a pak zase začneme tlačit, když hrajeme o celkové medailové umístění. Přes intenzivní tlak se nám stále nedařilo dopravit míček za brankářova záda. Tři minuty před koncem jsme faulovali soupeře za naší branou a rozhodčí pískl proti nám nájezd. Napjatá chvíle, ale Sven soupeřovo trestné střílení vychytal. Tento zákrok kluky povzbudil a vytáhli poslední zbytky sil a umu. Hned začali do soupeře bušit v takové míře, že jsme se usídlili na jeho půlce a nenechali jej ani na moment vydechnout. Náš tlak jsme zúročili necelé dvě minuty před koncem, kdy Dejv krásnou střelou nedal gólmanovi šanci. V tlaku jsme nepolevili a drželi jej i nadále na jeho půlce.

Úspěšná sestava mladších žáků

Po roce se k trénování vrátil Sven Hanslián, a svou obnovenou premiéru korunoval se svým týmem bronzovým úspěchem: „Je nutno zásadně vyzdvihnout bojovnost a odhodlání kluků, kteří proti soupeřům s třemi kompletními pětkami hráli vyrovnané partie. S disciplinovaností, kterou předváděli, jsou velmi silným soupeřem. Za výsledek bych jim rád poděkoval. Doufám, že v následujících turnajích již budeme v kompletnější sestavě a budeme i nadále předvádět agresivní a zodpovědnou hru. Snad nás přijdou podpořit i rodiče a vytvoří bouřlivou atmosféru, tak jak to mají jiné týmy.

David Procinger byl ústřední postavou Sršňů na turnaji

Kluci ziskem bronzových medailí ukázali, že se s nimi bude muset v této sezóně počítat. Dokázat to budou moci hned další, tentokrát prodloužený, víkend. Zajíždět budou do daleké Orlové a kromě domácích poměří síly ostravskými Škorpiony, s Tigers Poruba a opět s Vítkovicemi.