23.09.2020

Druhá rožnovská záloha začala sezónu nadmíru očekávání

Záchrana v soutěži. To bylo prakticky celosezónní motto v loňské sezóně pro tým Muži „C“ Rožnova. A s každým dalším utkáním se agónie sestupu přibližovala. Těsně před předčasným ukončením sezóny nakonec druhá záloha zaznamenala i několik výher, ale bylo ve hvězdách, zda to nakonec pro záchranu soutěže bude stačit. To už se sice nedozvíme, neboť předčasným ukončením sezóny byla daná sezóna de facto anulována, ale co víme, že letošní sezónu druhá záloha mužů začala z opačného soudku, když remízou a vítězstvím se zařadila do vrchní části tabulky.

Důsledná obrana Radka Štekla byla příkladem pro bránění celého týmu

VS. 2:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R C   FbK Horní Suchá B (0:0, 1:1, 1:1)

Před prvním zápasem jsme si řekli, co bychom měli hrát, čistě bez keců a aktivní florbal.

V první třetině byly hned dvě zbytečná vyloučení, ale soupeř nevyužil ani jedno. Celkově první třetina byla nahoru dolů, ale tým z Rožnova byl lepší a cítil, že ten zápas se musí vyhrát. Byli jsme lepší na hokejce, ale ztráty míčku byly na obou stranách.

Po menší poradě jsme šli do druhé třetiny s tím, že nebudeme faulovat, ale naopak více střílet, což se nám podařilo. Padla první branka zápasu po krásné nahrávce Richarda Plandora před odkrytou bránu, kdy Petr Melichařík bez kompromisů proměnil a tak Rožnov vedl 1:0. Pár minut na to byly další 2 zbytečná vyloučení ale soupeř neproměnil ani jednu přesilovou hru. Nicméně poté po nešťastné střele, kterou Vlasta Camfrla neviděl přes obránce a jenom ji lízl konečky prstů, míček zapadl stylem "zapadáček". Skóre bylo 1:1. Bohužel pak přišly další 2 zbytečná vyloučení, ale soupeř opět neproměnil ani jednu přesilovou hru, a tím končilo druhé dějství.

Do třetí části jsme si utvrdili, že bychom měli hrát čistěji s větším množstvím střelby, respektive aby se kombinační akce nepřehrávaly. Hned 25 sekund na to Rožnov dostal branku na 1:2 a Suchá byla na koni. Herně to ale z její strany nevypadalo nejlépe, hráči se pořád hledali a šance si moc nevytvářeli. Tým z Rožnova začal tlačit, ale branka ne a ne padnout. Ale potom přišla téměř totožná akce kdy opět Richard Plandor poslal nahrávku před prázdnou bránu a Petr Melichařík opět zavěsil a tím bylo skóre 2:2. Žádná další branka už nepadla, přestože tým z Rožnova byl herně lepší.

V letošní sezóně byla účast Filipa Stypky nejistá, ale při nedostatku hráčů opět dostal příležitost

VS. 1:2
Florbal Torpedo Havířov B   1. FBK Sršni Rožnov p/R C (0:0, 0:2, 1:0)

Před tímto utkáním jsme byli malinko v obavách, loni jsme s Havířovany 2x prohráli. V utkání jsme chtěli hrát čistě, odzadu a počkáme na chyby soupeře.

První třetina byla hodně pasivní, kdy soupeř čekal na svoji polovině, a to samé i my. Herně to nebyl zápas pro oko diváka, ale soupeř nás později v první třetině přehrával. Tlačil se do brány a hodně střílel. Vlasta v bráně ale podržel bravurně a beci hodně blokovali. Ojedinělé šance jsme měli také my, ale obrana Slezanů fungovala 100%, kdy veškeré šance prakticky zblokovali, nebo je zneškodnil brankář.

Do druhé třetiny jsme šli s tím, že musíme mírně otevřít hru a začít hrát a ne vyčkávat. Stále jsme byli bez vyloučení, což byl základ úspěchu. Soupeř opět mírně tlačil, ale už jsme se dostávali do hry více a začínali si vytvářet větší počet šancí. Po jedné ze zblokovaných střel si uzmul míček Daniel Kotrs a hnedka za polovinou vystřelil a k překvapení všech tím otevřel skóre - Rožnov vedl 1:0. Odpovědí Havířovanů bylo ještě větší množství střelby. Snažili se pronikat především po volných prostorech u mantinelů, ale obrana Rožnova fungovala velmi dobře. Je třeba však vyzdvihnout gólmana Vlastu Camfrlu, který v těchto chvílích opravdu v bráně čaroval. V závěru přišla přesilová hra Valachů, při které se benjamínek Richard Plandor vymotal z pravého rohu, čímž eliminoval dva bránící hráče Havířova a v naskytnuté šanci dokázal skórovat a navýšit na 2:0 pro Rožnov. Střelu poslal po zemi na bližší tyč, brankář soupeře při svém postavení neměl prakticky šanci.

Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme výsledek udržet, nebo ho nejlépe i navýšit, ale hlavně hrát bez chyb vzadu. Na úvod jsme měli další přesilovku, ale z té jsme už nic nevykouzlili, ale naopak dostali branku na 1:2. Nedlouho poté hráč Havířova běžel sám na branku, ale jeden z obránců zatáhl za ruční brzdu. Byl z toho nájezd, ale Vlasta opět bravurně podržel... zkrátka byl to jeho zápas. Poté jsme měli další přesilovku, ale opět zůstala nevyužita. Poslední dvě minuty před koncem zápasu začal Havířov hrát tvrdě a střílet z každé pozice, nebylo mu to nakonec nic platné, a to ani za situace, kdy šli Slezané do šesti s odvolaným brankářem. Bohužel pro ně v této situaci faulovali a závěr utkání tak byl už pod kontrolou Valachů a jejich hubeného, ale důležitého vítězství.

„Letecká show“ nového trenéra a vedoucího „C“ týmu, Daniela Kotrse

Po loňské sezóně relativně překvapivý zisk čtyř bodů okomentoval Daniel Kotrs, nový vedoucí a trenér „C“ týmu mužů: „S dnešním výkonem jsem byl spokojený, hráli jsme tom co jsme chtěli kromě toho prvního zápasu. Ten jsme měli vyhrát a hrát čistě. Děkuji všem zúčastněným.

Z loňské sestavy zůstal v kádru Lukáš Konečný

Rožnované se po dvou odehraných kolech ocitli v horní části tabulky a tuto pozici budou bránit v následujících dvou utkáních. Bude to až za měsíc v domácím prostředí, kdy prověří nedaleký Nový Jičín, který je prozatím bodově stoprocentní a dále proti ostravským Pivingům, kteří jsou sice bez bodu, ale je třeba přiznat, že jejich úvodní dva soupeři byli z kategorie aspirantů na postup do vyšší soutěže.