youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
22.09.2020

První záloha mužů sezónu odstartovala rozvážně

Pro letošní sezónu se výrazně obměnilo složení Regionální ligy mužů. Několik týmů dostalo možnost hrát vyšší soutěž a liga byla také doplněna ze soutěží nižších. Rožnované v úvodních dvou kolech poznali dobře známé soupeře. V úvodním klání proti „B“ týmu Přerova předvedli dokonalý obrat v utkání, naopak s Jeseníkem se dokázala prosadit pouze posila z „A“ týmu, Ondřej Smékal.

Gólová radost týmu mužů „B“

VS. 6:3
1. FBK Sršni Rožnov p/R B   FBC Přerov U20 B (0:3, 3:0, 3:0)

Úvodní třetina dalšího ročníku regionální ligy se Rožnovu moc nevyvedla. I když měli Sršni více ze hry, obdrželi 3 laciné góly a muselo se hýbat se sestavou.

Drobná změna přinesla své ovoce, když začalo úřadovat trio Plesník-Barabáš-Smékal. O první branku Rožnova se postaral kapitán Plesník po nezištné kolmici od Barabáše. Tentýž hráč byl poté vyslán Smékalem k samostatnému úniku a zkušeně vykoupal přerovského gólmana. Srovnávací branku zajistil opět Barabáš, když dostal kolmou nahrávku přes půl hřiště od Plesníka a míček chytře protečoval.

Do poslední třetiny se tedy šlo za nerozhodného stavu a vedení na stranu Rožnova strhl Smékal krásnou střelou dvacet nad led. Pátou branku Valachů přidal Řezníček po rychlé rozehrávce standardní situace od Klosse z rohu hřiště. Definitivní pojistku zápasu zařídilo duo Smékal-Plesník, první jmenovaný v brejkové situaci utekl bránící dvojici Přerova a chytrou zadovkou zašel Plesníka před prázdnou bránou, ten neměl problém skórovat a Rožnov se tak mohl radovat z prvních bodů do tabulky.

 

Opora zadní řad Sršňů, Pavel Žitník, „s míčkem na prsou“

VS. 6:2
FBK Jeseník   1. FBK Sršni Rožnov p/R B (1:1, 3:0, 2:1)

Druhým soupeřem Sršňů byl Jeseník, který ještě vloni brouzdal vody divize a to dal také Rožnovu pocítit hlavně v tvrdosti a důrazu. O první branku se postaral Jeseník šťastným gólem, když na přední šibenici našel z úhlu skulinku velikosti florbalového míčku. Srovnání zajistil tvrdou střelou z první do šibenice Smékal po nahrávce od Štůska.

Druhá třetina Rožnovu příliš nevyšla, obdržel tři branky a všechny z nedůrazu před brankou nebo špatného bránění výběhu soupeře od mantinelu. Sršni si sice vytvořili několik slibných šancí, ale všechny ztroskotaly na soupeřově brankáři, který je prostorově velmi výrazný a je velmi těžké jej překonat.

Recept na překonání urputné obrany Jeseníku nenašel Rožnov ani v poslední části, chyběla sehranost a moment překvapení. Soupeř přidal další dvě branky a Valaši stačili jen kosmeticky upravit na 2:6, trefil se v přesilové hře opět Smékal po křižné nahrávce od Plesníka.

 

Loni ještě dorostenec, letos již junior, Jirka Kloss, byl v zápase „B“ týmu oporou

Již tradičně několikátou sezónu si v pozici hlavního „kouče“ mužů „B“ kroutí Dalibor Plesník, který oproti loňské sezóně má hráčský kádr užší: „Je evidentní, že ,bez posil z „A“ týmu, se letos budou body sbírat jen velmi těžko. Kádr „B“ týmu je letos docela úzký a tréninková docházka zatím absolutně neodpovídá náročnosti soutěže. S Přerovem jsme po vlažném startu začali hrát svou hru a zaslouženě vývoj utkání otočili, bohužel v zápase s Jeseníkem nás chlapci ze severu překvapili svou tvrdostí a agresivitou. Na podobné zápasy jako ten s Jeseníkem se musíme lépe připravit.

Pro letošní sezónu se do kádru Sršňů vrátil Ondra Řezníček

Rožnovany nečeká velká herní pauza, naopak již za dva týdny se v lize znovu postaví svým soupeřům, tentokrát záloze Krnova a nedávno ještě diviznímu Šternberku. Uvidíme, co tyto zápasy přinesou, zda se Rožnov vrátí zpět na vítěznou vlnu utkání, nebo naopak budou úspěšnější soupeři.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1669982420.1239 sekund.

Pocet dotazu: 3