youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.09.2020

V tomto víkendu se konečně dostane poprvé na ženy a juniory

Již více než polovina týmů zasáhla do letošní sezóny, v tomto víkendu se k nim přidají i ženy a junioři. Naopak některý týmy budou hrát již svá třetí či čtvrtá utkání v sezóně. Kdo naopak na své první zápasové momenty stále bude čekat, tak to budou ti nejmenší z elévů a přípravky.

Často je během zápasu trenér pod velkým stresem… Miroslav Kasl by o tom mohl vyprávět

MUŽI A

Na úvod sezóny mají hráč „A“ týmu už odehráno slušné množství utkání, a nyní je bude čekat derby v podobě souboje s Vikingy z Kopřivnice. Sršni za utkáním 3. kola Národní ligy pojedou s rozpačitou náladou. Prozatím se jim nad očekávání daří v Poháru Českého florbalu, kde již v 5. kole a čeká je za necelé tři týdny pikantní souboj s FBC Letka. V lize ale už tak nezáří, naopak po dvou kolech jsou s jediným získaným bodem v sestupovém pásmu. Nejedou tak do Kopřivnice jen pro pouhé vítězství, ale také pro zvednutí sebevědomí, zvláště když Vikingové prozatím po dvou kolech neztratil ani bod. 

Statistické okénko – už na první pohled je vidět, že favoritem utkání v domácím prostředí budou Vikingové, ovšem Sršni již v historii několikrát dokázali, že v Kopřivnici se jim hraje dobře a umí z Vikings arény přivézt body, tak snad potvrdí tuto tradici a polepší si tím v tabulce.

Srovnání obou týmů

Zajímavost – před sezónou oba týmy opustily některé z opor a většina z nich zamířila do ostravského FBC Ostrava. Dá se tedy dnes říct, že více než třetinu kádru superligové Ostravy dnes dohromady poskládali hráči Rožnova a Kopřivnice. Uvidíme, jak se v sezóně tito hráči budou v nejvyšší soutěži prosazovat a zda tam všichni vydrží sezónu celou, nebo zda někteří z nich ohlásí návrat zpět do svých oddílů. My jim samozřejmě všem přejeme, aby se prosadili a byli v Livesport Superlize v Ostravě oporami. Mimochodem právě FBC Ostrava je v této chvíli tým, který je druhý v průběžné tabulce!!!

Textový online z utkání 

Pohled na zaplněnou střídačku u Sršnic v posledních sezónách většinou chyběl

ŽENY

Něžné pohlaví rožnovského klubu si v loňské sezóně premiérově otestovalo partnerství s týmem SKP Nový Jičín, respektive jejich frenštátskou odnoží. Nejlepší odpovědí na otázku, zda to v loňské sezóně v týmu fungovalo je prodloužení partnerství i pro sezónu letošní. Ženy začnou hned úvodními zápasy v domácím prostředí, které ale bude pro rožnovský klub netradičně v hale na Čeladné. Prvním soupeřem pro Rožnovanky bude celek Bílovce, v druhém utkání již tradiční souboj se zálohou superligových Vítkovic.

FBC Spartak Bílovec – Textový online 
1. SC TEMPISH Vítkovice B – Textový online 

Loni ještě dorostenec, letos již regulérně junior – to je vizitka nadějného Rožnovana, Jirky Klosse

JUNIOŘI

V loňské sezóně úzký juniorský kádr nebyl v očekávání medailových pozic, pro letošní ročník je však hráčů mnohem více a prakticky jediné, po čem žehrají, je stálý gólman. Budou tak v sezóně závislí na gólmanovi z dorostu, Martinu Sklářovi, pokud se situace ještě nevyvine jinak. A aby toho nebylo málo, v letošní sezóně by rádi atakovali vyšší příčky v tabulce, aby po sezóně konečně mohli slavit po několika letech návrat do 2. ligy juniorů. V čem jistě budou mít velkou oporu, tak to je trenér, neboť ke kormidlu se po delší době vrací Stanislav Barabáš a v něm nemohli dostat junioři lepšího lídra. Malou nápovědu uvidíme již po úvodních dvou duelech této sezóny juniorů, v nichž se utkání s týmy z Prostějova.

FBC Playmakers Prostějov – Textový online 
SK K2 Prostějov – Textový online 

Mezi velmi řízné obránce v řadách Sršňů se řadí Bedřich Radil

STARŠÍ ŽÁCI

Pokud ženy a junioři ještě do sezóny nezasáhli, tak starší žáci se už představili v Rožnově jako první tým ze všech. A nevzpomínají na to rádi, neboť bodově se jim dvojzápas nevydařil. Úpěnlivě tak vyhlížejí tento víkend, aby v Horní suché vyzvali nejen domácí, ale také v derby sousední hráče Frenštátu pod Radhoštěm. Pokud kluci chtějí mít do dalších zápasů větší klid, měli by v tomto dvojzápase nejlépe dvakrát vyhrát.

FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm – Textový online 
FbK Horní Suchá – Textový online 

Úspěšná sestava mladších žáků

MLADŠÍ ŽÁCI

Nejmladší tým, který tento víkend bude v akci, jsou mladší žáci. Ti hráli víkend minulý a byli úspěšní, když přivezli bronzové placky. Kluci věří, že tento úspěch dokážou zopakovat či dokonce vylepšit na dalším turnaji, který se tentokrát bude konat v Orlové. Domácí budou jedním z jejich soupeřů, ti ostatní pak Vítkovice, Tigers Poruba a Škorpioni Ostrava. Pokud by kluci zopakovali medailové umístění, jistě by byla spokojenost, ale asi největším vítězstvím by bylo, kdyby k zápasům odjeli ve větším počtu, než bylo na úvodním turnaji.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista


DEBUG INFO:
Zpracovani skriptu trvalo 1675369038.376 sekund.

Pocet dotazu: 1