youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.09.2020

Valaši se v tomto týdnu představí v rekordních dvanácti utkáních

Pokud minulý týden hráli Rožnované čtyři utkání, tak v tomto týdnu to bude trojnásobek. Muži „A“ se představí v Poháru ČF i v ligovém klání, sezónu pak také zahájí zbylé mužské složky „B“ i „C“, dorostenci a mladší žáci.

Patrik Hegar v souboji s obranou Slovanu Havířov

MUŽI „A“

Elitní tým mužů obvykle čeká jedno ligové utkání o víkendu. Tentokrát jim k tomu přibude stejně jako poslední týden i zápas v rámci Poháru Českého florbalu. Sršni prozatím postupovali bez porážky, i když dva duely v rámci poháru skončily smírným skóre. Za velmi kvalitní utkání lze považovat poslední vítězný souboj s prvoligovým Slovanem Havířov. Nyní se představí proti nevyzpytatelnému celku Třince, který má v posledních sezónách velký herní i výsledkový progres. Hráči Třince v Poháru dokázali postupně porazit z regionálních lig Valašské Meziříčí a Mohelnici, divizní Vsetín, Přerov i Frenštát p/R a z Národní ligy pak Hranice. Sršni se tak můžou těšit na kvalitního soupeře, jehož jádro kádru dokonce ovládlo i velmi prestižní mezinárodní florbalový turnaj – Hornet’s cup. Třinci se však nepovedla generálka před tímto utkáním, když o víkendu prohrál v domácím prostředí, v rámci divizního ligového utkání, s celkem Zlín Lions. Podobně na tom jsou i Sršni, kteří dostali gólovou nálož v Brně v souboji s Troopers. Ve čtvrtek večer tak budeme znát postupujícího do již 5. kola Poháru ČF, ale to nebude jediný zápas „A“ týmu mužů, protože již za dny později v sobotu večer budou hostit v domácím prostředí v 2. kole Národní ligy Horní Suchou, která v 1. kole na rozdíl od Sršňů dokázal porazit Opavu. 

Statistické okénko a zajímavost – za jediné odehrané kolo nelze příliš analyzovat statistická data, ale jak je vidět, přestože některý tým vstřelí více branek a má lepší úspěšnost střelby, tak nakonec to k bodům nestačí na rozdíl od soupeře.

Srovnání obou týmů

4. kolo Poháru ČF – Textový online 
2. kolo Národní ligy – Textový online 

Trenér, vedoucí, kapitán a lídr „B“ týmu mužů, Daniel Plesník, v jedné osobě

MUŽI „B“

Kromě elitního týmu mužů nastoupí o víkendu, v neděli, i první záloha, muži „B“. Ti v loňském roce ovládli zkrácenou sezónu Regionální ligy mužů, nicméně nevyužili možnosti postupu do Divize a opět budou působit ve stejné soutěži. Důvody k tomu jsou dva – intenzivita utkání, kdy v Divizi se hraje každý víkend, a pak také hráčský kádr, který byl v loňské sezóně posílen o hráče „A“ týmu, kteří nehráli v 1. lize, ale letos v Národní lize se do elitního týmu Valachů vracejí. Uvidíme tak, jak se muži „B“ srovnají s touto sezónou a hned s úvodním dvojzápasem v domácím prostředí, kde nastoupí proti záložnímu týmu Přerova a proti hráčům z Jeseníku.

FBC Přerov U20 B – Textový online 
FBK Jeseník – Textový online 

V letošní sezóně Daniel Kotrs nebude působit v „C“ týmu mužů pouze jako hráč, ale také jako jeho vedoucí

MUŽI „C“

Úplně opačné starosti jako „B“ tým měli v loňské sezóně muži druhého záložního týmu. Ti se celou sezónu pohybovali u chvostu tabulky a přestože v době přerušení soutěže nebyli na přímých sestupových pozicích, asi se jim nakonec ulevilo, že se soutěž nedohrála. Bude to tak pro ně poučením do sezóny letošní, aby si nenechali utéct úvod soutěže a bodovali hned v úvodních utkáních. Soupeře však lehké mít nebudou, neboť budou hrát se zálohami týmů z 1. ligy a Národní ligy, konkrétně proti Torpedu Havířov a Horní Suché.

FbK Horní Suchá B – Textový online 
Florbal Torpedo Havířov B – Textový online 

Momentka z utkání dorostenců v Paskově, na záběru Jan Rumplík

DOROST

Své úvodní zápasy v sezóně čekají i kádr dorostenců, který je pro letošní sezónu velmi prořídlý oproti loňskému ročníku. Bude tak pravděpodobně hojně doplňovaný nadějnými staršími žáky. Nebude tak jednoduché zopakovat loňské výsledky v 2. lize dorostenců a tým si dává do sezóny postupné cíle – nejdříve konsolidovat kádr a poté si vytočit cíl v soutěži. Na úvod dorostence čekají přijatelní soupeři z Českého Těšína a Jablunkova, tak uvidíme, jak se v úvodních zápasech dorostenci s úrovní soutěže srovnají.

FBC GYMNÁZIUM Český Těšín – Textový online 
FbC Coyotes Jablunkov – Textový online 

Gólová radost mladších žáků v hlavním podání Davida Procingera a Dominika Vaška

MLADŠÍ ŽÁCI

Nejmladší kategorií tohoto víkendu, která zasáhne do bojů, budou mladší žáci, letos pod staronovým vedením rázných trenérů Svena Hansliána a Martina Kozla. Kategorie začala s pořádnou tréninkovou přípravou až ve třetím týdnu, tak uvidíme, v jakých kolejích celý tým v tomto sezóně poběží. Jejich nejbližšími soupeři na turnaji v Petrovicích budou domácí, Bílovec, Vítkovice a Český Těšín.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista