youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.09.2020

Mladí Sršni v domácím prostředí nedokázali porazit své soupeře

Až poslední den před pořádáním víkendových utkání vydal Český florbal soubor nařízení a opatření, který se týkal sezóny a také pořádání domácích utkání. Nadělal tak vrásky nejednomu oddílu, který narychlo musel řešit, jak v rámci těchto opatření zápasy či turnaje uspořádá. V našem klubu si to nejdříve odzkoušeli starší žáci a přes komplikace s počty šaten na hal to zvládli se ctí. Výsledkově to pak už bylo horší, když dvakrát prohráli vždy po vyrovnaném průběhu drtivé části utkání. Budou tak muset zapracovat na třetích třetinách, ve kterých v obou zápasech měli šance zvrátit průběh na svou stranu.

Úvodní buly zahajovacího utkání celé sezóny starších žáků

VS. 5:2
1. SFK Havířov B   1. FBK Sršni Rožnov p/R (0:0, 2:1, 3:1)

Po půlroční pauze jsme se všichni těšili na první ligové zápasy sezóny. Navíc na domácím turnaji. Od začátku zápasu jsme měli mírnou převahu, jak herní tak střeleckou. Nedařilo se nám šance proměňovat, a tak byl stav dlouho vyrovnaný. V poslední třetině nám začaly docházet síly, soupeř využil naše chyby v obraně a v závěrečné snaze o vyrovnání jsme opět inkasovali a soupeř zaslouženě vyhrál. V zápase se dobře představili hráči mladších žáků a jejich formace se postarala o oba naše góly.

 

Adam Hegar s Kryštofem Porubou se snaží ohrozit branku soupeře

VS. 6:8
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbC Coyotes Jablunkov BLACK (3:1, 1:2, 2:5)

V tomto zápase jsme se cítili být mírným favoritem. V průběhu jsme stále vedli, ale vždy pouze o jeden gól. V závěru druhé třetiny se nám podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a navíc jsme měli výhodu přesilovky. Tu jsme nevyužili a naopak soupeř dvakrát skóroval a vyrovnal. Na začátku třetí třetiny jsme přesilovku využili a šli do vedení, ale pak hráči udělali několik hrubých chyb v obraně a soupeři se podařilo zápas otočit a vyhrát. Na závěrečný tlak už nám nezbyly síly a hráči z Jablunkova si ze zápasu odnesli zasloužené tři body.

 

Simon Molitor pod tlakem obránců Havířova se snaží udržet míček pod kontrolou

K dvojzápasu se vyjádřil René Hegar, který v Rožnově trénuje mládež již několikátou sezónu: „Na domácí turnaj jsem se moc těšil, i když na sehrání se na začátku jsme měli pouhé tři tréninky. Ty už signalizovaly problém s účastí hráčů. V kádru máme tři zraněné hráče a gólmana, k nim se v pátek přidal Fabio, navíc na začátku sezóny vždycky vázne komunikace s rodiči a díky tomu nebylo jasné, kdo vlastně půjde hrát. Složení útoků se zformovalo až těsně před utkáním a to se hodně projevilo na výkonu týmu. Ze 17 hráčů na soupisce nakonec hrálo 7!!! Kluci se snažili, ale zatím chybí větší rozehranost a v této náročnější soutěži také fyzická kondice, což se v obou zápasech projevilo jako klíčový faktor. Musím poděkovat rodičům mladších žáků (David Procinger, Tomáš Blinka, Dominik Vašek), že umožnili svým klukům hrát s námi a patřili v týmu k těm nejlepším, hlavně v prvním utkání proti Havířovu. V druhém zápase nám došly síly a tak ani tady jsme nezabodovali. Čeká nás spousta práce na trénincích, abychom se dostali do formy a zapracovali na věcech, které nám nejdou. Bude potřeba poctivě docházet na tréninky a makat na sobě, abychom se v průběhu sezóny mohli prezentovat lepší hrou i výsledky. Děkuji Zbyňku Macurovi a Danu Slovákovi za pomoc s uspořádáním turnaje a rodičům za podporu v hledišti. Těším se na další turnaj, který nás čeká příští sobotu v Horní Suché. Doufám i tam v početnou podporu rodičů.

Tomáš Blinka s Davidem Procingerem rozehrávají volný úder

Další utkání čekají starší žáky již za 2 týdny v Horní Suché, kde kromě domácích vyzvou v derby i sousední hráče Frenštátu pod Radhoštěm.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista