13.09.2020

Sršni začali ligovou sezónu nelichotivou porážkou

Valaši odjížděli na palubovku Troopers v dobrém rozpoložení, když v dohrávaném utkání 3. kola Poháru Českého florbalu doma přetlačili prvoligový Slovan Havířov. Brňané se však na Rožnovany velmi dobře připravili a potrestali Sršně nejen za předvedený výkon, ale také za nekompletnost sestavy. Ta jim umožnila zejména v druhé polovině utkání pravidelně navyšovat skóre, neboť dvě pětky hostů začaly fyzicky odpadat proti třem pětkám domácích.

Ondra Smékal v průniku obranou Troopers – archívní foto Veronika Sklářová

12. 09. 2020, 19:30, SH Tuřany

13
Sestava TROOPERS:
Chrást Jan(G), Minich Daniel, Mati David, Kubala Petr, Peška Jakub, Daler Jan, Budík Daniel, Kadlec Petr, Knotek Jiří, Voltner Petr, Suchomel Tomáš, Andrle Jakub, Kolajta Jan, Grábl Jan, Muselík Aleš, Mlejnek Vít, Hruška Daniel

4
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Škrobák Jiří(G), Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Burýšek Adam, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Šichtař Daniel, Smékal Ondřej

po částech: 2:1, 5:0, 6:3

branky (asistence) TROOPERS:
14.Kolajta(Kadlec), 17.Kadlec(Kolajta), 22.Knotek(Suchomel), 22.Kadlec(Kolajta), 35.Daler(Voltner), 37.Budík(Knotek), 40.Voltner(Daler), 42.Grábl(Kubala), 45.Mati(Hruška), 47.Mlejnek(Daler), 52.Kolajta(Kadlec), 54.Kolajta(Mlejnek), 57.Kolajta(Voltner)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
12.Smékal(Štůsek), 43.Štůsek(Smékal), 47.Štůsek(Žitník), 58.Štůsek(Hegar)

rozhodčí: Ležák Lukáš, Ležák Martin
vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 53

Už pohled na obě střídačky naznačoval, že pro Rožnov zde vyhrát nebude vůbec snadné. Po úvodním oťukávání a počáteční nervozitě se jako první ujala střela hráčů Rožnova, kteří se trefili krásně do šibenice. Domácí však na toto otevření skóre našli brzo odpověď a ještě před koncem první části strhli poprvé a naposled vedení na svou stranu.

Začátky třetin nebývají silnou stránkou Rožnova a i v tomto zápase se to naplno potvrdilo. Domácí v prvních dvou minutách druhé třetiny vstřelili dvě branky, což jim dodalo potřebný klid, a Rožnov znejistěl. Telnice, hrající na 3 plné lajny, nasadila na oslabený Rožnov vysunutý presink a hosté s tím měli velké problémy. Zde se naplno projevila větší absence zkušenosti na straně Sršňů a domácí tuto třetinu Rožnov skoro nepustil za polovinu. Než druhá dvacetiminutovka skončila, na skóre svítilo hrozivých 7:1. Domácí tuto třetinu vyhráli 5:0, což v porovnání s celkovými 7 střelami na bránu znamená, že jim tam spadlo téměř vše. Krutá třetina pro Rožnov.

Do třetí třetiny neměl Rožnov co ztratit, ale pokud si někdo myslel, že to Rožnov zabalí, tak se spletl. Jakkoli se však Valaši snažili, na rozjeté domácí hráče to jednoduše nestačilo. I třetí třetina dopadla jednoznačně pro domácí hráče, kteří přidali dalších 6 branek do branky Sršňů, přičemž inkasovali 3 další.

Textový online z utkání

Osobní statistiky si proti Troopers hattrickem vylepšil Jakub Štůsek – archívní foto Veronika Sklářová

S velkou spokojeností hodnotil utkání Ivo Bartek, trenér domácích hráčů TROOPERS: „Děkujeme soupeři za hru, myslím si, že se projevila delší hrací pauza, výkon gradoval ve druhé třetině, škoda, že jsme ho ale nezopakovali v té třetí, kdy jsme dost polevili.

Naopak příliš spokojen nemohl být Miroslav Kasl, trenér Valachů, který musel poprvé v sezóně skousnout porážku, ale nedělal z ní hned tragické závěry: „Po kvalitně zvládnuté letní přípravě jsme bohužel nedokázali potvrdit fyzickou a taktickou připravenost. Jsme si vědomi, že v utkání nám toho spoustu nefungovalo a budeme pracovat na zlepšení. Soupeř podal dobrý výkon a zaslouženě vyhrál, děkuji zúčastněným.

Sršně jako kapitán v utkání vedl Patrik Hegar – archívní foto Veronika Sklářová

Valaši dostali touto porážkou drobný pohlavek a upozornění, že nemusí jít všechno po drátkách jako dosud, kdy ještě neprohráli. Drobné zaváhání budou moci napravit hned v následujícím týdnu, kdy sehrají hned dvě utkání. Nejdříve ve čtvrtek pojedou do Třince pokusit se postoupit do 5. kola Poháru Českého florbalu, v sobotu pak budou v rámci 2. kola Národní ligy v domácím prostředí hostit FbK Horní Suchou.