youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
09.09.2020

I letos jsme se zúčastnili Veletrhu sportovních a volnočasových aktivit

Určitě to všichni znáte, když dítě přijde domů a prohlásí, že by chtělo začít hrát florbal. Klasická odpověď zní v duchu, jo, jo, fotbal si můžeme někdy jít zahrát. Ale dítě odvětí – já nechci jít hrát fotbal, já chci jít hrát FLORBAL. Zdůraznění slova většinou přiměje rodiče přemýšlet, co to vlastně florbal je. Nakonec zjistí, že se jedná o halový sport s hokejkou a míčkem a k jejich velkému překvapení nakonec dojdou ke zjištění, že se jedná o druhý nejmasovější sport v České republice. To už dává florbalu svoji váhu, kde však na florbal dorazit a vidět ho na život v dětském provedení. Určitě právě zmíněný Veletrh sportovních a volnočasových aktivit byl dobrou příležitostí.

Dětem se střelba na branky líbila a mnohdy rodiče měli problém je vůbec dostat na jiná místa veletrhu

Veletrh již třetím rokem organizuje Město Rožnov pod Radhoštěm a Sdružení Mikroregion Rožnovsko. Akce je zaměřena na děti a mládež, zejména děti v předškolním či školním věku na 1. stupni, kdy si děti stále pro své ratolesti vybírají mimoškolní aktivity. Na Veletrhu měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si sportovní aktivity a kroužky na jednom místě a za účasti trenérů, lektorů a známých sportovních osobností. 

Na Veletrhu jsme si vystavili i některé dosažené úspěchy klubu, jako je například postup a účast v 1. lize mužů

Akce se zúčastnil nejen šéftrenér rožnovské florbalové mládeže, Daniel Slovák, ale také hlavní trenér florbalové přípravky, Michal Konvičný, a v neposlední řadě sekretář rožnovského florbalového klubu, Zbyněk Macura. Ten nám k celé akci řekl také pár slov: „Jsem moc rád, že i v dnešní, koronavirem poznamenané, době, se podařilo Peti Kafkové z Mikroregionu Rožnovska dát do kupy celý Veletrh. Sice na místě bylo vidět, že někteří zástupci sportů a volnočasových aktivit nevěřili, že se Veletrhu zúčastní dostatek veřejnosti, po pravdě ani my jsme nevěděli, co úplně čekat, ale nakonec jsem rád, že jsme byli, protože spousta rodičů se svými dětmi dorazili. Tradičně u nás bývá o florbal velký zájem a na hřišti se to dětmi jen hemží, ale jsme realisté a spousta dětí, které u nás během veletrhu jsou, tak mají i jiné sporty a kroužky a my se nesnažíme nikoho přemlouvat. Naopak jdeme svou cestou, zájemců o florbal každoročně bývá dostatek, neboť se jedná o finančně i časově velmi dostupný sport. To nám dává drobnou výhodu oproti ostatním sportům, nicméně i přes dostatečný zájem neváháme a sport rádi představujeme i na jiných místech, než je letošní Veletrh. Chci věřit, že se podaří během letošní sezóny obecně kolektivní sporty udržet v takové míře, abychom neměli pocit, že pandemická doba sport pokořila. Vždyť právě sport je životní styl, který nám často vrací energii a životní elán. A to vše v této době potřebujeme!!!

Někteří návštěvníci měli možnost se převléct i do brankářského vybavení a zkusit si, jaké to je být gólmanem

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista