youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.08.2020

Sršni si pod Radhoštěm udělali jasno a nyní se v Poháru ČF těší na prvoligový Slovan Havířov

Valaši si zpestřili poslední srpnovou neděli pohárovým výjezdem do Čeladné, kde se uskutečnila bitva celků „z pod Radhoště, boha Radegasta“. Kdo čekal vyrovnané utkání, tak musel být mírně zklamán. Od začátku byla vidět herní kvalita na rožnovském týmu a domácí Frenštát se uchýlil spíše k bránění a za svou ostýchavost v utkání postupně platil obdrženými brankami. Za konečnou pětibrankovou výhru byli nakonec odměněni jako vítězní Sršni, tak bojovní domácí borci.

Zejména první dvě třetiny byl obrázek utkání podobný, kdy Rožnov byl nastěhovaný na obranné polovině Frenštátu

30. 08. 2020, 15:00, SH ZŠ Čeladná

4
Sestava TJ Sokol Frenštát p.R.:
Eliáš Jan(G), Kutěj Jakub(G), Pavelka Robin, Lacina Radek, Polách Adam, Karban Michal, Polách Ondřej, Böhm Lukáš, Karban Filip(C), Vašenda Martin, Ondryáš Jan, Pícha Dušan, Novotný Jakub, Káňa Petr, Nádvorník Filip, Koutný Petr, Syrovatka Vojtěch, Klecker Jan, Skýpala Jakub
 
9
Sestava 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
Jasný Jakub(G), Camfrla Vlastimil(G), Kasl Miroslav, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik(C), Drápala Daniel, Žniva David, Plandor Richard, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Šichtař Daniel, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef
 

po částech: 0:2, 1:4, 3:3

branky (asistence) TJ Sokol Frenštát p.R.:
29.Káňa(Lacina), 41.Klecker(Karban), 49.Karban(Böhm), 54.Skýpala(Polách)

branky (asistence) 1. FBK Sršni Rožnov p/R:
2.Viktořík(Barabáš), 8.Viktořík(Barabáš), 21.Viktořík(Barabáš), 23.Viktořík(Plandor), 30.Pícha(Barabáš), 35.Viktořík(Barabáš), 42.Hegar(Viktořík), 57.Hegar(Viktořík), 58.Pícha(Smékal)


rozhodčí: Prouza Michal, Rogowski Petr
vyloučení: 5:2; využití: 0:3; diváků: 71

Report:
Rožnované do derby nastoupili koncentrovaní a od úvodních sekund se stanovil obraz hry, který trval prakticky až do poloviny třetí třetiny. Sršni byli na míčku, tvořili hru, hráči Frenštátu se snažili bránit a číhali na případnou chybu v rozehrávce. Valachy uklidnil hned ve svém úvodním střídání Josef Viktořík, který zužitkoval gólovou přihrávku Pavla Barabáše. To samé si zopakovali oba aktéři před polovinou úvodní části a jen vyjádřili obraz hry na hřišti, Frenštát byl prakticky bezzubý, skoro neohrozil bránu Sršňů, ti zase naopak své akce překombinovávali a nebyli schopni navýšit své vedení. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení syna rožnovského trenéra, Miry Kasla v závěru úvodní části, a tak do kabin se šlo s předpokládaným vedením Rožnovanů.

Pokud někdo čekal v druhé části změnu ve hře některého z celků, tak se nedočkal. Valaši k tomu neměli důvod a domácí pravděpodobně nechtěli tak brzy otevřít svou hru. Pohrál si tedy s nimi znovu Josef Viktořík, který vstřelil během úvodních tří minut svou třetí a čtvrtou branku v utkání a domácí vypadali na ručník. Znovu však brzy neinkasovali a naději v utkání jim vrátil mladý Káňa, který snížil na 1:4. Brzy je však opět vrátil do starých kolejí bývalý odchovanec Pícha, který nyní nastupuje v dresu Sršňů. Bylo to těsně před polovinou základní části a také předzvěstí změny v brankářském prostoru Sršňů, kde Camfrlu vystřídal Jasný. A mohl si téměř vzápětí plácnou si Josefem Viktoříkem, který vstřelil již svou pátou branku v utkání a využil tak nabídnutou přesilovku po vyloučení domácího Ondryáše. Do konce druhé části pak již branka nepadla, přestože se oba týmy předháněly ve vyloučených hráčích.

Třetí část byla opakem části druhé. Změna však nenastala ve hře domácích, ale ve hře Sršňů, kteří dle oka diváka dostali naordinováno agresívnější napadání soupeře. A hned při úvodním pokusu při něm propadli a domácí je potrestali. Vlili si tak adrenalin do žil, ale nebylo to nic významného, spíše se konečně začali zbavovat nervozity, respektu a začali bojovat za přijatelný výsledek. Inkasovali sice z hole Hegara při využité přesilovce Sršňů, ale následně dvěma brankami stáhli na rozdíl tří branek a probuzená hala je začala hnát za ještě větším zdramatizováním výsledku. K tomu se však nakonec nedostali a naopak to byli Sršni, konkrétně Patrikové Pícha a Hegar, kteří si vylepšili gólový účet na dvě vstřelené branky a stanovili konečné skóre utkání.

podrobnosti z utkání >>>

 

Na střídačce Sršňů bylo živo… asistent trenéra Pavel Barabáš pod dohledem hlavního trenéra Kasla předává své rady do utkání

Textový online z utkání

K výkonu svých celků se vyjádřili zástupci obou týmů. Za domácí to byl Filip Karban, který byl největší útočnou hrozbou celku Frenštátu:

Z pohledu Sršňů okomentoval zápas Patrik Hegar, jindy zlobivé dítě Sršňů zahřívající trestnou lavici, v tomto utkání naopak s ukázkou svého druhého já, a to produktivního útočníka:

Sršně čeká v 3. kole Poháru Českého florbalu soupeř, na kterého se již nedávno připravovali. Bylo to těsně před koronavirovou pandemií, kdy měla právě mezi Rožnovem a Havířovem započnout série play down, která měla na sportovním poli ukázat, který tým má právo se udržet v 1. lize mužů. Síly se neporovnaly na jaře, ale všichni si tento souboj, v tomto případě jen na jediné utkání, mohou vyzkoušet na podzim. Rožnované tak zvou všechny diváky, kteří chtějí podpořit domácí Sršně, aby dorazili do haly na Koryčanských pasekách před utkáním, které započne v 19:30 hod v pondělí 7. září, a protože už máme aktualizovaná koronavirová opatření, prosíme, aby si s sebou vzali roušku na ústa.

Zejména domácí fanoušci na utkání dorazili v hojném počtu, nedaleký Rožnov však také přispěl k divácké kulise.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista