youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
23.08.2020

Sršni v 1. kole Poháru ČF vyhráli skupinu a dalším soupeřem jim bude v derby Frenštát p/R

Stejně jako v loňském roce i letos začala Sršňům sezóna předposlední srpnový víkend. A byl to víkend úspěšný, neboť nepoznali chuť porážky. Vybojovali si tak postup do další fáze a pavouk Poháru Českého florbalu jim za dalšího soupeře přiřadil nedaleký Frenštát pod Radhoštěm, který letos premiérově bude hrát v lize Divizi, a který si postup do další fáze zařídil vítězstvím nad nedalekým Valašským Meziříčím. Podle předběžných informací vzájemné utkání bude pořádat Frenštát pod Radhoštěm, a to v neděli 30. srpna v nedaleké Čeladné.

VS. 2:2
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FBS Olomouc (1:1, 0:1, 1:0)

Pro Sršně v úvodním utkání Poháru Českého florbalu Sršni nastoupili proti divizní FBS Olomouci. Soupeř hrající o jednu ligu pod Rožnovem se prezentoval kombinačním florbalem a na první pohled se hrálo vyrovnané utkání. Na úvodní branku Rožnova Hanáci reagovali dvěma brankami do Holčíkovy sítě a následnou důslednou obranou, kterou dlouho Sršni nemohli překonat. Frustraci si kompenzovali dvěma vyloučeními, kdy obě dokázali ubránit. V úvodu třetí části pak z nenápadné akce srovnali a Olomouc pak do konce zápasu udržovali pod soustavným tlakem, ale z dalších šancí se už branka neurodila. Hanáci tak proti silnějšímu soupeři ukořistili bod, který se jim po všech odehraných zápasech turnaje stal velmi cenným.

 

VS. 4:7
FBC Přerov   1. FBK Sršni Rožnov p/R (3:3, 1:2, 0:2)

Zápasem nadšeného mládí z Přerova a zkušených domácích Sršňů. Tak by se dala charakterizovat bitva, která probíhala úvodní třetinu utkání. V ní postupně vždy Přerované odskakovali o jednu branku, aby vždy Sršni srovnali a výsledkem úvodní části bylo smírné skóre 3:3. V úvodu druhé třetiny Rožnované neproměnili trestné střílení, ale i tak brzy šli do dvoubrankového vedení a zhodnotili tak územní, taktickou i kombinační převahu, kterou měli v utkání. Přerované ještě dokázali snížit na rozdíl jediné trefy, ale do konce utkání se pak už jen trefovali domácí Sršni a po úvodním remízovém utkání získali v tomto tři body za vítězství.

 

Třetí utkání Sršňů v rámci prvního kola Poháru ČF přineslo výsledkově vyrovnaný souboj s Lipníkem

VS. 10:5
1. FBK Sršni Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (1:1, 3:2, 6:2)

Stejně jako v předchozím utkání s Přerovem i utkání s Frýdkem-Místkem mělo vyrovnanou první třetinu. Dosud na turnaji matně hrající soupeř se proti favoritovi utkání z Rožnova vybičoval k maximálnímu výkonu a Sršni zjistili, že zápas nebude úplně procházka růžovou zahradou. Po laxní úvodní části v druhé třetině přidali na výkonu a agresivitě a kromě třech vstřelených branek také dvakrát poseděli na trestné lavici a umožnili se tím tak soupeři dostat z permanentního tlaku, pod kterým držel svou obrannou hráz. Třetí část pak už byla střeleckým koncertem domácích, kteří přidali hned šest branek a z výsledkově vyrovnaného utkání udělali jednoznačnou záležitost.

 

VS. 2:4
FBC Cannibals Lipník   1. FBK Sršni Rožnov p/R (1:1, 1:2, 0:1)

Do posledního utkání Rožnova na turnaji dostali už někteří hráči Rožnova "volno", neboť o postupu Sršňů už bylo rozhodnuto a soupeř hrající regionální ligu nepředstavoval velké nebezpečí. Než se však nově sestavené pětky Rožnova sehrály, hrál se vyrovnaný florbal, který nepřipomínal souboj rozdíl týmů o více úrovní lig. V úvodu druhé části dokonce lipníkovští Cannibals vedli o jednu branku, bohužel do konce utkání už pak další trefu nedokázali přidat, naopak Rožnované se postupně dostali do tempa a třemi brankami otočili skóre i vývoj utkání. Valaši si tak vítězstvím zajistili i první místo na turnaji a mohli se pomalu ohlížet po soupeři v druhém kole, který měl vyplynout z celků Třince, Vsetína, Hranic, Frenštátu a Valašského Meziříčí.

 

Letos se premiérově odehrálo 1. kolo Poháru ČF v Jokra hall, bývalé Synot Tip hall. Zbyněk Macura, sekretář domácího klubu Rožnova vysvětlil důvody, proč se nehrálo v tradičním prostředí Hornet’s arény: „Co se týká haly, letos po pandemickém stavu na jaře, jsme ji nemohli využít v letních měsících jako obvykle. Nejen pro Pohár Českého florbalu, ale také pro tréninky od poloviny léta nám bylo oznámeno, že halu si na 7,5 hodin denně zabírá házená Zubří, její mládežnická složka, která má významnou podporu vedení Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel. Právě vedení této školy má ve správě od Zlínského kraje zmíněnou halu. Dokonce rožnovští kolegové z házené mají podobný problém, naším ustoupením se jim tak dosud svázané ruce malinko uvolnily. Proč přitom hala v Zubří má ve stejném období jen podprůměrné využití je k zamyšlení a také otázkou pro naše město, koho vlastně ve městě ke sportu vedeme… zda Rožnovany, nebo zda mají přednost na území Rožnova města jiná… Ale vraťme se k Poháru, kde tak týmy měly možnost sehrát své zápasy místo parket Hornet’s arény na položeném Tarkettu v Jokra hall, tedy při variantě, která je pro rožnovský florbalový klub mnohem nákladnější. Kluci potvrdili své ligové postavení a skupinu vyhráli, ale soupeři se rozhodně nedali zahanbit. Ve druhém kole Poháru nás tak čeká atraktivní souboj se sousedním Frenštátem, který na svá domácí utkání dokáže přivést slušnou diváckou kulisu. Čekám tak atraktivní utkání a po konečném hvizdu postup našeho týmu Sršňů, pro který by Frenštát neměl představovat výraznější překážku.

Radost po vstřelené brance Sršńů i se záběrem na jejich střídačku

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista