youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.03.2020

Letošní florbalová sezóna 2019-2020 byla definitivně předčasně ukončena

To, co si nikdo nepřál, se bohužel naplnilo. V pátek 13. března se konalo v podvečerních hodinách mimořádné jednání Výkonného výboru Českého florbalu, které rozhodlo o předčasném ukončení letošní sezóny. S okamžitou platností si tak bohužel v rámci letošní sezóny už nikdo nezatrénuje ani nezahraje. Obdobně bylo postupováno i v rámci SUPERFINÁLE, které bohužel taktéž nebude.

Filip Šuman jako nejvýše postavený člen Českého florbalu byl také přítomen mimořádnému jednání VV ČF

Již ve čtvrtek 12. března 2020 omezilo nařízení vlády konání všech akcí nad 30 osob. Celá florbalová obec byla v očekávání, jak na tuto skutečnosti zareaguje vedení Českého florbalu. Dnešní mimořádné jednání VV ČF přineslo diskuzi o případných variantách k vývoji v celé situaci. De facto se vše smrsklo na otázku, zda právě probíhající sezónu přerušit nebo rovnou ukončit. Nakonec převážila otázka jistoty, tedy sezónu neodkládat, ale rovnou ukončit.

Jedna věc je soutěže předčasně ukončit a věc druhá, jak se zachovat vzhledem k florbalovým regulím, tj. potenciálním postupujícím či sestupujícím. Celkové pořadí týmů bylo stanoveno umístěním po základní části, případně po konečném dohrání dílčí části play off/play down. Postupovat či sestupovat budou pouze týmy, které si to do této chvíle vybojovaly sportovní cestou. Budou to však jen minoritní část vyřazovacích soutěžích. Ve většině případů se takto nestalo, proto týmy v daných soutěžích nebudou sestupovat ani postupovat. Tato situace platí i pro všechny rožnovské týmy, od starších žáků až po muže „A“ v 1. lize. Všechny tyto celky budou mít nárok na stejnou soutěž, jakou hrály v letošní sezóně. Jedinou výjimkou je tým mužů „B“, který sice postupovat nemůže, ale vzhledem k tomu, že týmy z Divizí už mají potvrzený sestup, bude jim vzhledem k postavení v tabulce v době ukončení soutěží nabídnuta možnost doplnění soutěže.

K celé situaci se ještě v krátkosti vyjádřil Zbyněk Macura, zástupce vedení klubu: „V poslední době je sled událostí tak rychlý, že co člověk říkal včera, tak dnes je to znovu aktualizováno a informace jsou upravovány. Prakticky nikdo z nás se s podobnou situací ještě nesetkal, takže ani já nedokáži říct, co vlastně v nejbližší době bude. Ze současné sezóny nic nezbylo – tréninky byly ukončeny a zápasy taktéž zrušeny. Zůstaly nám některé závazky, které i přes nedokončenou sezónu budeme muset splnit. Pro příští sezónu máme právo přihlásit stejné soutěže, jako v sezóně současné. Musíme se ještě v rámci výkonného výboru pobavit, jak se k celé situaci postavíme, tj. jak již k předčasnému ukončení sezóny stávající, tak i k sezóně příští. Je velmi pravděpodobné, že nebudeme mít možnost v pravidelném termínu uspořádat Valnou hromadu klubu, kde vždy zásadní věci jsou schvalovány například s ohledem na přihlašování soutěží v sezóně příští. A pak jsou tu další věci. Bude důležité věci řešit postupně a s prioritním ohledem na zdraví nejen nás všech členů klubu, ale také starších občanů kolem nás, za které jsme samozřejmě také společensky odpovědní a především v této těžší době bychom na to neměli zapomínat!“ 

Oficiální zpráva Českého florbalu k ukončení letošní sezóny
Aktuální informace Českého florbalu ke KORONAVIRU  

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista