08.03.2020

Dorostenci bojovali, zůstali bez bodu, ale napravili dojem

S cílem napravit dojem z minulého dvojutkání vstupovali Sršni do zápasu s Ossikem Třinec. A nevedli si špatně, kdy celé utkání probíhalo ve vysokém tempu a rozhodně bylo kvalitou jednou z těch lepších v celé soutěži. Třinec si za celé utkání vítězství zasloužil, ale pro Rožnovany to měla být i tak vzpruha do zápasu s domácím Slovanem. Duel s Havířovem ale nakonec stejně jako první měření sil v sezóně s tímto soupeřem dopadl výsledkově výrazně ve prospěch soupeře.

Dan Rumplík po úspěšném clonění soupeřově brankáři měl lví podíl na dosažené brance v utkání

VS. 5:2
FBC Ossiko Třinec   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 4:1, 1:0)

Třinec bojuje o přední příčky tabulky, a tak se očekával kvalitní zápas. To se potvrdilo hned od prvních vteřin. Třinečtí předváděli kvalitní hru s míčkem, ale Valaši k tomu přistoupili velmi aktivně a postupem času si dokázali vytvářet šance. Jedna z nich se ujala v osmé minutě, kdy z protiútoku z větší vzdálenosti propálil Plandor skákavou střelou vše co mu stálo v cestě. Ossiko odpovědělo až ve druhé části, kdy si pomohli basketbalovou clonou a bezproblémově využili diagonálu na zadní tyč. Za minutu a půl ale dokázal svým premiérovým gólem strhnout vedení na stranu Rožnovanů mladší z Rumplíků. Během tří minut soupeř dokázal, že obraty v utkání má zvládnuté velmi dobře. Navíc v závěru třetiny po smolném odrazu obránce Třinec vedl již o dvě branky. Do závěrečného dějství se šlo se snahou zdramatizovat utkání, ale přesně za dvě minuty Sklář inkasoval popáté. Posledních deset minut se odehrálo stejně jako celé utkání v ohromně vysokém tempu, ale brankáři obou družstev již byli neomylní.

Dan Rumplík a Honza Rumplík se radují z branky vstřelené druhým jmenovaným

VS. 8:1
TJ Slovan Havířov   1. FBK Rožnov p/R (3:0, 2:0, 3:1)

Minulý match se Slovanem znamenal velké zklamání. Rožnované tomuto soupeři tedy měli co vracet. Havířov ale nastoupil oproti Valachům v domácím prostředí v plné síle. První co se událo, tak se nechal vyloučit havířovský Hloušek. Mrzet ho to nemuselo. Když se vrátil z trestné lavice, tak se za pár vteřin mohl radovat ze vstřelení branky. V první třetině si oba týmy dokázaly vytvářet šance. Dalo by se říci, že hra vypadala vyrovnaně. Na výsledkové tabuli ale svítilo přesvědčivé vedení domácích v poměru 3:0. Prostřední část se herně změnila, hlavně ze strany Sršňů. Ti cítili potřebu skórovat a nechávali otevřená vrátka do obrany. Havířov toho dvakrát dokázal využít. Poslední dvanáctiminutovka se jen dohrávala, přesto měla nějakou úroveň, i když oba týmy dělaly dostatek chyb. Výsledek 8:1 potvrdil, že tento tým Rožnovanům moc nesedí. V tomto klání tým nedokázal napodobit výkon, který předvedl proti Třinci.

Porada v utkání pod vedením trenéra Daniela Slováka

Lodivod dospívajících Sršňů, Dan Slovák, určitě chtěl získat nějaký ten bod, ale nakonec ho minimálně výkon Rožnovanů v zápase s Třincem velmi potěšil: „S Třincem to byl zápas na úrovni vyšší soutěže. Dovolím si dokonce říct, že jsem tady kvalitnější utkání ještě neviděl. I když jsme prohráli, tak můžeme být s výkonem velmi spokojení. S Havířovem jsme neodehráli špatnou první třetinu, ale soupeř se pohodlně dostal do náskoku. Poté kluci jakoby změnili svoji hru. Jak jsme přestali dodržovat to, co jsme měli nastavené, tak si Slovan pojistil utkání. Děkuji zúčastněným.

Úsilí Vojty Žanty k založení protiútoku

Dorostence v této chvíli čeká nelehký závěr soutěže. Hned v příštím dvoukole budou opět čelit prvnímu a čtvrtému týmu tabulky a pokud by nedokázali bodovat, v posledním dvoukole se budou muset v přímém souboji s Petrovicemi a Frýdkem poprat o udržení soutěže.