youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.03.2020

,,Věřím, že sérii vyhrajeme v co nejkratší době“ burcuje lodivod střídačky Miroslav Kasl!

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „pozápasovými“ rozhovory, které probíhají nepravidelně po vybraných duelech rožnovského „A“ týmu. Sršni poslední zápas základní části zvládli, když porazili před domácími fanoušky Petrovice 9:4. Po tomto utkání je tak jasné, že v play down na Rožnov čeká havířovský Slovan, se kterým mají Sršni letos zápornou zápasovou bilanci. O rozhovor jsem požádal lodivoda celého týmu. Člověk, který v letošní sezóně stihl tým nejen premiérově v 1. lize trénovat, ale dokonce i odehrát, když bylo potřeba, pár utkání. Nejde o nikoho jiného než o trenéra Miroslava Kasla!

V domácích zápasech Sršni pod vedením Mirka Kasla nebyli pro soupeře jednoduchým soupeřem

Ahoj, Rožnov má po základní části. Jak jsi nebo nejsi spokojen s celkovým umístěním?

Ahoj, spokojen samozřejmě jako trenér nejsem, ale tušil jsem, že to takto nějak v základní části bude, částečně už také podle vyjádření hráčů před sezónou ohledně cestování na utkání s ohledem na jejich pracovní a studijní vytíženost. Proto jsem to takto bral, že je to tak jak to je.

Myslíš, že to mohlo vypadat jinak a Sršni měli na elitní desítku?

Ano myslím, že desítka být mohla! Možná i lépe, pokud bychom byli ve většině případů v plné sestavě, tak jako na konci základní části.

Mirek Kasl předává své představy hráčům

Kde vidíš hlavní kámen úrazu, že základní část dopadla tak jak dopadla?

Jak jsem již řekl… ze začátku a vlastně i v průběhu sezony to někteří brali jen tak, pak se to zlepšilo sice, ale stále jsme nebyli na výjezdech v lepší sestavě. Ti co jeli a dřeli, těm jsem vděčný, ale většinou se pak projevilo něco jiného, buď náročná cesta nebo síly. Na druhou stranu vědělo se to dopředu, že nebudou jezdit všichni, možná se mohly rozhodit více a lépe sítě do okolních týmu pro střídavé starty nebo hostování aby se to doplňovalo, ale lákat dnes hráče na 1. ligu, která je nejnáročnější ze všech soutěží na čas a cestování, určitě také není jednoduché.

Mirek Kasl a důvěrném rozhovoru s Danem Slovákem

Ty jsi prvoligový tým vedl jako hlavní trenér poprvé v kariéře. Jakou zkušenost ti tato sezóna přinesla?

Ano poprvé a zkušenost je to obrovská. Jak organizace tak vedení a vše kolem, ale nebýt kluků Barabášů, kteří mi pomáhají se vším tak to nezvládnu. Je to strašně i časově náročné. Přínosem je, že jsem se aspoň doufám zase trochu něco naučil a mám i o něco více zkušeností do budoucna.

Mimo trénování jsi stihl i premiérově kvůli různým důvodům neúčasti hráčů při čtyřech venkovních zápasech nastoupit k prvoligovému utkání. Jak jsi zvládl odehrát prvoligový zápas a ještě se soustředit na trénování?

Sám bych to nezvládl hrát i trénovat, ale naštěstí na výjezdech se mnou byli Renda (René Hegar pozn.), Standa nebo Pavel (Barabášovi pozn.), kteří, když jsem hrál, řešili to, co já nestíhal. Taky už nejsem nejmladší, je to hodně náročné jak fyzicky tak takticky pro hráče hrát tak vysokou soutěž, sám jsem s tím jako hráč měl problém. Aspoň jsem zjistil, že když něco říkám tak to nejde jen tak vzít a udělat to. Myslel jsem si, že je to jednodušší 😉 .

Trenér na plný úvazek a v několika venkovních utkáních také jako hráč – to je Mirek Kasl v rámci letošního ročníku 1. ligy

Jaký hlavní rozdíl vidíš mezi 1. ligou a Národní ligou, kterou předloni Sršni vyhráli a loni došli až do finále?

Rozdíl je veliký. První liga je většinou z týmů a hráčů, kteří hráli nebo ještě hrají superligu, což je úplně jiný level. Národní liga je v hodně ohledech jednodušší a to jak taktikou, tak vyspělostí týmů, fyzičkou apod.

V play down čeká Rožnov Slovan Havířov, soupeř, kterého Rožnov v sezóně nezvládl ani jednou porazit. S čím do těchto zápasů půjdete a zkusíš tipnout, jak celá série dopadne?

Ano v sezoně jsme dvakrát prohráli, ale myslím, že to bylo jen naší nekoncentrovaností, sehraností a zbytečnými chybami, které jsme během těchto zápasů vytvořili. Budeme se více soustředit na přípravu obrany a při přechodu ve hře nedělat chyby a hlavně vypilujeme lajny, které se poslední tréninky konečně spolu sehrávají. Věřím, že to zlomíme a sérii vyhrajeme v co nejkratší možné době, nejlépe 4:0, aby jsme měli dost času na regeneraci sil na dalšího soupeře.

Hlavní trenér rožnovských florbalistů, Miroslav Kasl

Je cílem Rožnova setrvat v 1. lize i pro příští rok?

Nemohu mluvit za klub, ale já doufám, že pokud se 1. liga udrží, tak zůstane i na příští rok. Mládež si to zaslouží v tom pokračovat.

Možná je na to ještě brzo, ale tvé vyhlídky do dalších sezón? Chtěl bys zůstat i nadále trenérem A-týmu?

Nevím co bude příští rok, ale spíše ne. Je to opravdu hodně náročné, omezuji dost rodinu a firmu, ale jak říkám uvidíme co bude.

Často je během zápasu trenér pod velkým stresem… Miroslav Kasl by o tom mohl vyprávět

Chtěl bys závěrem něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Fanouškům chci vzkázat, aby nás stále podporovali, jsou součástí týmu a hlavně jsou náš další hráč na hřišti. Bez nich by to bylo opravdu těžší se vyhecovat a dát do toho ještě více, zejména v krizových situacích.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista