04.03.2020

Další výhra v kapse!

O první březnové neděli se Rožtát vydal změřit své síly s jediným soupeřem – s Prostějovem. Druhé utkání bude odehráno v náhradním termínu s týmem z Frýdku. Výjezd to byl vskutku povedený a Sršnice tak měly radost, že se do Bílovce nevydaly pro „nakládačku“, ale naopak ji udělily.

Tak tady se dá otevřít tipovačka… čí které jsou???

VS. 4:5
SK K2 Prostějov   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (2:1, 2:1, 0:3)

Do začátku utkání šel Rožtát s tím, že to bude velice těžké - soupeř je z první půlky tabulky, jsou to mladé, běhavé holky a počtově jich je také víc. Avšak na předpoklady a domněnky se nehraje a tak to byl právě Rožtát, který otevřel skóre z hole Konrádové. Soupeřky, které táhne zejména velice produktivní Rullová se po jejich dvou asistencích, na konci první třetiny radovaly z vedení 1:2. Začátek druhé části opět patřil Sršnicím, po nahrávce Šnajdarové se prosadila Zvonková a bylo vyrovnáno. Prostějov se však také může spolehnout na svou průbojnou "trojku" Rullovou a tak záhy Prostějov opět navýšil na 2:3. Sršnice měly ze hry mnohem více - jednoznačně častěji okupovaly obranné pásmo soupeřek a jejich gólmanka se také dobře zapotila, její zákroky byly neskutečné! Do konce třetiny se tak prosadily znovu soupeřky - 2:4. Sršnice postupně začaly ztrácet kondičku a tak se bylo nutné spolehnout na zkušenosti a prostě držet míček a atakovat branku Kotyzové - přesně tak, jako Eliášová, které hra v útoku prostě svědčí! - 3:4. Vypadalo to, že soupeřky už taky trošku nemůžou, čehož využila Šnajdarová, která měla tolik prostoru, že ze středu hřiště poslala svou typickou střelu na prostějovskou branku a Kotyzová tak lovila míček za svými zády - bylo vyrovnáno! Sršnice měly před sebou ještě skoro dvě třetiny zápasu, aby nabídnutou šanci využily - gólmanka Prostějova, však opravdu byla proti! Tolik pochytaných "tutovek" už Rožtát dlouho nezažil, nervy na uzdě udržela i naše "trojka" Zvonková - půl minuty před koncem utkání propálila Kotyzovou a strhla vedení na rožtátskou stranu!

Letošní gólmanská STAR… Viky Štefková!

K zápasům se vyjádřila nejproduktivnější hráčka zápasu (1+2) Dáša Šnajdarová, která po svém návratu odehrála teprve druhé utkání: „Dnes s Prostějovem, pro mě neznámým soupeřem tvořeným více méně jednou hráčkou kralující tabulce střelkyň soutěže, to bylo z naší strany dobře odehrané utkání. Dokázaly jsme si vytvořit spoustu šancí a malou část z nich dokonce i proměnit 🙂 Výborné bylo nasazení, poctivé bránění a i přihrávky měly oči 👀. Ale je třeba přiznat, že na druhý zápas už by nám síla nejspíše nezbyla. Spoluhráčkám děkuju za hru, znovu jsem se bavila florbalem a už teď se těším na další turnaj.

Vítězná sestava z Bílovce – horní řada zleva Katy Eliášová, Vendy Konrádová, Zuz Blažková, Evča Buchalová, Marky Galková a dolní řada zleva Adél Kubenková, Klára Martinková, Dáša Šnajdarová, Viky Štefková, Jituš Zvonková