03.03.2020

Starší žáci si připsali čtvrtou a pátou porážku v řadě

Velkým překvapením by skončilo vystoupení Sršňů v tomto dvojkole, kdyby si přivezli z Paskova nějaké vítězství. Nestalo se tak, neboť jak Karviná, tak domácí Paskov pozici favorita zvládli. Měli to i zjednodušené s ohledem na sestavu mladých Valachů, neboť ti měli v kádru snad více mladších žáků, než těch starších. Právě v takových zápasech však mohli sbírat zkušenosti, které později zúročí.

Tomáš Blinka nastoupil v kategorii starších žáků a jako mladší žák se rozhodně neztratil svým výkonem

VS. 0:6
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná (0:0, 0:2, 0:4)

Když se naposledy tým Rožnova utkal s Karvinou, tak ji dokázal trápit celé dvě třetiny. Nyní byl tým kvůli jarním prázdninám oslaben. Hned od prvních okamžiků se nastavilo nižší tempo, které Sršňům více vyhovovalo. Soupeř hrál více na míčku, ale obrana Valachů fungovala velmi dobře, díky dobrému přistupování a patřičnému zhuštění prostoru. Navíc přicházely protiútoky, kterým chybělo jen málo, aby dostaly gólovou třešničku. Na šance vyrovnané utkání, ve kterém zatím kralovali brankáři. To se změnilo v poslední minutě a půl druhé třetiny, kdy Tygři dvakrát skórovali. Zbývalo dvanáct minut a síly začaly mladým rožnovským nadějím docházet. Navíc pokud chtěli z utkání brát nějaký bod, museli hrát s větším rizikem. Toho Karviná využila a třetí část plně ovládla. Výsledek vypadá jednoznačně a dojem z utkání kazí trochu závěrečné minuty, přesto kluci podali dobrý výkon a hodně toho naběhali. Kdyby využívali šance, tak to mohlo být v závěru drama.

V kádru Sršňů se letos pravidelně objevuje David Šimša… jako navrátilec, který střídavě hrával v nižších kategoriích

VS. 11:4
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R (1:1, 4:3, 6:0)

Paskov na domácí palubovce nastoupil v plné síle a hlavně se svými dvěma tahouny, kteří převyšují zbytek celé soutěže. Po pár minutách přišlo první vyloučení a a následná přesilová hra Sršňů, která se ukázala spíše nevýhodou, přesto se ji podařilo využít a Rožnov překvapivě vedl. Soupeři se do konce úvodní části podařilo vyrovnat, i tak se ale dá nazvat první třetina velmi povedenou. Vstup do druhé dvanáctiminutovky se moc nepovedl a domácí se dostali do vedení. O malou chvíli později navíc navýšili v oslabení. To je nabudilo natolik, že se nebezpečně hnali do dalších šancí až navýšili na hrozivých 5:1. Klání vypadalo rozhodnutě, ale další minuty ovládli jasně žlutočerní. Během pár minut Valaši ztráceli už jen jedinou branku a soupeř se začal obávat, přestal hrát aktivně a zalezl. To se změnilo při vstupu do poslední části. Ještěři vstřelili dvě branky. Poté přišlo vyloučení na jejich straně a tuto hru mají zvládnutou velmi dobře, protože v ní figuruje hned několik rychlostně výborných hráčů. V oslabení tým Rožnova inkasoval dvě branky a už se jen dohrávalo. V závěru chyběly už síly, kluci toho opravdu za ty dva těžké zápasy hodně naběhali a teď už to šlo hodně stěží.

Střelecky se Valaši mohou spolehnout na Matěje Rebroše

Ne příliš jednoduché hodnocení čekalo na trenéra Sršňů, Daniela Slováka, který musel brát ohled na velké množství mladších hráčů, ale také na velmi dobrý výkon, který podali: „Přestože jsme neměli nejsilnější sestavu tak můžu být spokojený. Opravdu velký respekt před kluky, co předvedli. Bohužel nám to nevydrželo celý zápas a díky tomu je výsledek mnohem krutější. Děkuji zúčastněným.

Obranu Sršňů zdobívá výkon Bédi Radila

Poměrně stěžejní bude další hrací kolo Sršňů, které čekají prakticky přímí konkurenti z tabulky, a to celky Horní Suché a Slovanu Havířov. Pokud Sršni uspějí, mohlo by to pro ně být pomyslným odrazovým můstkem do zbytku sezóny, kdy by mohli polepšit prozatím deváté příčce, kterou v průběžné tabulce zaujímají.