02.03.2020

Tříbodový výjezd potvrdil střed tabulky pro juniory

Do konce ligových bojů zbývají čtyři kola a akcie Sršňů znamenající posun tabulkou vzhůru přestávají být vysoké. Mohla jim pomoci výhra s lépe tabulkově umístěnými Ještěry z Paskova, ale Valaši v zápase zůstali i před dobrý podobný výkon výsledkově za očekáváním. Chuť si posléze spravili povinnou výhrou nad Krokodýly z Petrovic, ale je jasné, že do konce soutěže budou muset Rožnované pouze vítězit a i tak nemají valné šance, že by ještě mohli bojovat o medailové pozice.

Ondra Smékal jako jediný skóroval v úvodním utkání proti Paskovu

VS. 1:5
1. FBK Rožnov p/R   PASKOV SAURIANS (0:0, 0:1, 1:4)

Do utkání s Paskovem, který bojuje o čelo tabulky, nastoupil tým Rožnova v nejsilnější sestavě i za pomoci šesti dorostenců. Očekával se tedy vyrovnaný souboj, který jsme mohli vidět i v minulém duelu, kdy se týmy rozešly remízou. V prvním dějství ani jeden z týmů nedokázal vsítit branku, ale hned po půl minutě druhé třetiny soupeř otevřel gólový účet zápasu. Sršni se hnali za vyrovnáním, ale se všemi pokusy si poradil dobře chytající Brož. Do poslední části museli mladí Sršni vlétnout, hra se omezila na dvě kompletní lajny a účinek se dostavil za malou chvíli, když se prosadil Smékal po asistenci jeho dobrého parťáka Hronka. Za několik minut překlopil vedení na stranu Ještěrů Nguyen a Valaši museli opět dohánět. Zbývalo něco přes tři minuty hry a žlutočerní začali hrát více s rizikem, toho soupeř využil a z protiútoku navýšil na rozdíl dvou branek. Po oddechovém čase zkusili domácí ještě hru v šesti, která se příliš nevydařila a Paskované si pojistili vítězství. Nakonec půlminutu před koncem prošla ještě jedna střela za záda Škrobáka, a tak po naprosto vyrovnaném utkání svítila na ukazateli skóre jasná výhra Paskova.

Z pozice obránce si v kádru Sršňů vede docela produktivně i Vojtěch Žanta

VS. 2:14
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (0:5, 2:5, 0:4)

Minulé klání s Petrovicemi se odehrálo na začátku sezóny, kdy Rožnovanům vyšlo snad vše podle představ a ve velmi povedeném utkání vyhráli 6:0. Teď to ovšem nemělo být tak jednoduché. Juniorka Petrovic posílená hráči, kteří nastupují v první lize mužů, chtěla Sršňům vše vrátit i s úroky. Takový průběh utkání ale asi nikdo nečekal. Hned ve druhé minutě otevřel skóre po rychlé kombinaci dorostenec Karafiát, a tím odstartoval kanonádu svého týmu. Do konce třetiny se prosadili další čtyři různí střelci a zápas se mohl jen dohrávat. Průběh utkání se nijak nezměnil a Valaši navyšovali vedení. Krokodýlům se podařilo dvakrát skórovat z protiútoků, ale nebylo jim to ničemu platné, protože nedokázali brzdit nával útoků týmu "Zpodradhoště". Výsledek 14:2 ukazuje jasně herní projev obou týmů, ale do budoucna tento match asi nic nikomu nedal.

Gólová radost Sršňů v utkání

Sršně vedl v utkání tradičně Daniel Slovák, který byl v obou utkáních zklamaný – nejdříve ze špatné produktivity proti Paskovu, posléze z nespravedlivé jednoznačnosti proti Petrovicím: „Proti Paskovu jsme odehráli vyrovnaný zápas, který jsme bohužel nedovedli do vítězného konce. Škoda neproměněných šancí. Kdybychom aspoň jednou vedli, tak to mohlo vypadat jinak. V závěru se nám nevydařila hra o vše a díky tomu výsledek vypadá neprávem jednoznačně. V druhém utkání na naší lavičce panovala uvolněná atmosféra, na druhé straně to byla velká deprese a možná i proto výsledek nakonec vypadal pro soupeře děsivě. Petrovice nemají vůbec technicky a fyzicky špatné hráče, ale jejich hře chybí nějaký styl a systém. Tento zápas nikomu moc nedal. Nejradši bych takové utkání vůbec nehrál. Děkuji všem zúčastněným.

Z týmu dorostenců juniory pravidelně posiluje Richard Plandor

Na utkání odcestoval s dorostenci toho času zraněný hráč „A“ týmu, Petr Červený, který ještě loni pravidelně za juniorku nastupoval a logicky tak má stále k hráčům týmu blízko: „První utkání se vyvíjelo docela v poklidném tempu, zápas nebyl vůbec vyhrocený a “chleba se začal lámat” až v třetí třetině. Dle mého tuto část kluci vůbec nezvládli v hlavách. Začaly se dělat chyby, hráči se začali navzájem obviňovat, namísto toho, aby se podporovali, a tím pádem výkon šel prudce dolů a my jsme dostali mnoho branek. V druhém utkání šla značně vidět nevyrovnanost týmů a již podle výsledku není potřeba tento zápas hodnotit. Výjezd jsem si užil a jsem rád, že jsem mohl jet s juniory, jelikož s touto partou je vždy sranda. Přeji jim hodně štěstí do zbytku sezóny a plno dalších úspěchů… 💪

V průběhu sezóny posílil kádr juniorů Adam Burýšek a zapadl do týmu velmi dobře a svou šanci již dostal i v kádru mužů „A“

Dalšími soupeři Sršňů budou tabulkoví sousedé, a to ostravští Tygři z Poruby a následně Orli z Orlové. Oba zápasy jsou v silách Sršňů, aby zvítězili a uchovali si tak naději do posledního dvoukola s vyhlídkou medaile na konci sezóny.