01.03.2020

Druhá záloha Sršňů poprvé v sezóně slaví plný bodový zisk… Už bylo na čase!!!!

Před dvojzápasem byla matematika jasná – pokud chtějí Sršni reálně pomýšlet na záchranu, musí v duelech se svými sousedy v tabulce bodovat a nejlépe se vrátit z dvojzápasu s šestibodovým ziskem. Hned úvodní utkání s Bohumínem to Valaši splnili na jedničku, v druhém odehraném utkání to byl boj do posledních sekund a Sršni v něm mají také splněno, nicméně je pravda, že to bylo s velmi odřenýma ušima…

Letos se k „C“ týmu připojil Jaromír Urban a stal se z něj nejkonstruktivnější obránce týmu – objektivem Taťany Kurkové

VS. 0:13
1. SC Bohumín´ 98   1. FBK Rožnov p/R C (0:6, 0:3, 0:4)

Rožnov vstoupil do zápasu velmi koncentrovaně, když od počátku věděl, že v tomto utkání se nepřipouští nic jiného, než tříbodový počin. Soupeři z Bohumína měli také svou taktiku, velmi zjednodušenou - bránit od poloviny a betonovat jak se dá. Naštěstí hned v úvodním střídání třetí formace, která byla poskládána z posil "C" týmu z jiných mužských složek se ujala gólová dorážka a nastartovala tak nejbohatší gólovou třetinu "C" týmu v této sezóně. První dvě formace složené z hráčů druhé mužské zálohy rozehrály svůj minizápas, ve kterém nakonec po první části nad Bohumínem vedly 3:0, se součtem i třetí formace pak 6:0. Tuto kanonádu již po páté brance nevydržel hostující gólman Koziorek, který svou svatyni do konce zápasu přenechal Benešovi a ten si nakonec vedl ve zbytku utkání poměrně lépe, když v každé třetině pustil méně branek, než Koziorek do svého vystřídání v části první. Sršni ve druhé třetině pokračovali v tlaku, nicméně skóroval pouze jediný hráč, a to hned 3x Viktořík. Závěrečná část se prakticky jen dohrávala. Sršni hráli částečně o navýšení skóre, ale také mysleli na zadní vrátka, neboť chtěli udržet pro Jasného v brance čisté konto. To se mu nakonec i podařilo a "JJ" si zaslouženě vylepšil své statistiky. Třetí část pak přinesla ještě 4 branky, po dvou z obou táborů ("C" tým versus posily). Celkově se tak skóre utkání zastavilo na symbolických 13 brankách, kdy hráči "C" týmu vstřelili hned 5 z nich a svůj miniduel vyhráli 5:0.

VS. 5:4
1. FBK Rožnov p/R C   FBK Štajgřy Ostrava (1:1, 2:3, 2:0)

Do druhého utkání vstoupil Rožnov stejně koncentrovaně jako do utkání prvního a když ve druhé minutě Kotrs zavěsil, zdálo se, že by vše mohlo být na dobré cestě. No opak byl pravdou. Štajgřy velmi pečlivě sledovali první utkání Rožnova a nasadili taktiku, kterou se částečně prezentovali již v prvním společném utkání a za kterou jsou "velmi oblíbení" celou ligou... tj. dohrávat souboje, "prasit" na hranici pravidel, neustále diskutovat s rozhodčími atd. atd. Bylo až s podivem, co si dvojice rozhodčích Kotala - Sasín v tomto ohledu nechala líbit, protože za normálních okolností by musel některý z hráčů soupeře permanentně zahřívat lavici trestů. No světe div se, "ostravští chachaři" nebyli za celé utkání vyloučeni ani jednou... A to je opravdu s obdivem, když v některých soubojích šlo o zdraví Valachů. Vraťme se ale k vývoji utkání, které zejména v první polovině vůbec nevycházelo rožnovským posilám. Ty zůstávaly za očekáváním a když se stejně tak nedokázali prosadit ani hráči "C" týmu, dokázali soupeři otočit z 1:0 až na 1:3. Nutno uznat, že druhá a třetí branka Štajgrů byla nádherným golfovým úderem většinou pověšeným do růžku svatyně, kterou opět hlídal Jasný. Po jejich třetí trefě však konečně dokázal reagovat v první minutě druhé poloviny zápasu Viktořík, ale hned na něj navázal svou branku hostující Moravec. Ve zbytku druhé třetiny se střídaly šance na obou stranách, nicméně jediný Krhut dokázal skórovat a před závěrečnou částí svítilo na tabuli skóre s jednobrankovým mankem Sršňů. Třetí část byla asi největším bojem za celé utkání. Štajgřy cítili, že by se jim mohlo povést splnit úlohu favorita utkání, naopak Sršni byli přesvědčeni, že s posíleným kádrem mají na obrat v utkání. Tomu je přiblížil částečně Viktořík, který osm minut před koncem srovnal na 4:4. Silové utkání tak pokračovalo dále a přestože se šance objevily na obou stranách, tak brankáři buďto kralovali, nebo měli velmi dobře postavené své tyče. V tomto ohledu je třeba vyzdvihnout zejména výkon soupeřova gólmana Lachmana. Ten předvedl v celém utkání naprosto famózní výkon a zabránil minimálně dalším 5-10 brankám v síti Štajgrů. Opravdu je až s podivem, že za tak labilními hráči může chytat tak skvělý brankář. S blížícím se koncem nervozita na holích na obou stranách narůstala a byli to Sršni, kdo si první vybral oddechový čas, cca 2 min před závěrečným hvizdem. Taktika byla jasná - vybojovat míček s běhavými hráči a následně vystřídat do útoku potenciálně to nejlepší, co trenér cítil, že by mohlo být na hřišti. Nakonec se vše zdařilo, ale bylo to pomyslně za 5 minut 12... přesněji 4 sekundy před závěrečným hvizdem. Štajgry však Sršňům líto nebylo (snad s výjimkou jejich skvělého gólmana) právě z důvodu jejich velmi nekorektního boje, kdy jejich pojetí florbalu, fauolování, diskutování atd. by se hodilo spíše do nějaké florbalové žumpy...

Ze získaných bodů měl radost i vedoucí týmu, Zbyněk Macura, nicméně věděl, že tým bude potřebovat další výhry: „Jsem rád, že jsme dokázali porazit jak Bohumín, tak po tuhém boji i Štajgry Ostrava. Zejména v druhém utkání museli kluci strpět velmi nepříjemnou hru Ostravanů, která v takto nízké soutěži mnohdy zavání i nepříjemným zraněním. Pomohli nám kluci z „A“ i „B“, bez nich bychom to měli se Slezany těžší. Ale určitě ještě nemáme vyhráno, protože to vypadá, že ze soutěže budou padat velmi pravděpodobně nejméně tři týmy a na takovém umístění se bohužel nacházíme. Myslel jsem, že by nám už mohlo stačit 6 bodů z následných 4 zápasů, ale teď si myslím, že nám možná nebude stačit bodů ani 9. No uvidíme, jak se to celé vyvine, určitě bych byl rád, abychom po těch porážkách během sezóny dokázali soutěž pro Rožnov zachránit, dnes jsme k tomu udělali první krok.

Zápasová porada před závěrečným náporem za vítěznou – objektivem Taťany Kurkové brankou

Situace v tabulce je velmi napjatá. Poslední Bohumín to už má spočítané, ale nad ním „céčko“ Petrovic má jen tříbodové manko na „céčko“ Rožnova a nad ním jsou Štajgřy opět s tříbodovým rozdílem. A právě o místo, které teď okupují Štajgřy se hraje. Sršni v nejbližších dvou soubojích potkají jak souseda v tabulce z Petrovic, tak Pivingy z Ostravy a budou muset jet pro dvě výhry, neboť v posledním dvoukole je čekají dva lídři tabulky, kteří spíše rozdávají brankové příděly, než by sami ztráceli body.