youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
26.02.2020

,,Máme na to tu sérii vyhrát!!!“ velí před zápasy play down Mara Obšivač!

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory, které probíhají nepravidelně po vybraných duelech rožnovského „A“ týmu. Sršni poslední zápas základní části zvládli, když porazili před domácími fanoušky Petrovice 9:4. Po tomto utkání je tak jasné, že v play down na Rožnov čeká havířovský Slovan, se kterým mají Sršni letos zápornou zápasovou bilanci. Nyní však přistupme k rozhovoru, o který jsme požádali muže mezi třemi tyčemi. Letos odchytal většinu domácích zápasů a proti silným soupeřům z 1. ligy mnohokrát držel Sršně v naději na bodový zisk. Nyní už Vám je jistě jasné, že nejde o nikoho jiného než o brankářskou jedničku Marka Obšivače!

Úvodní nástup a pozdrav Mary Obšivače divákům vyvolávající jeho jméno

Ahoj Marku, jak bys zhodnotil poslední zápas Rožnova v základní části?

Zdravím všechny příznivce rožnovského klubu. Po dlouhé době jsme odehráli zápas v takřka kompletní sestavě a bylo to hodně znát. Až na pár minut jsme podali koncentrovaný a poctivý výkon. Věděli jsme, že soupeř bude hrozit z brejků a dlouhých míčů, které jsme si pohlídali. V tomto zápase byla hodně produktivní dvojice Krhut-Viktořík, která pobrala dohromady 9 kanadských bodů, a všichni věříme, že na jejich spolupráci budeme moct stavět i v dalších bojích.

Zákrok Mary Obšivače z kategorie standardních

Základní část v 1. lize je za námi, Rožnov skončil nakonec na 13. místě, jak bys celkově základní část zhodnotil?

Bylo to jako na houpačce, dokázali jsme porazit ex-superligové Znojmo, našlapaný Chomutov, s druhým ex-superligovým týmem Bulldogs Brno prohrát těsně 2:3 a pak přijdou venkovní zápasy a velmi vysoké prohry. Dokonce v řadě venkovních zápasů musel nastoupit i trenér Mira Kasl. Celkově si myslím, že pro mladé hráče to byla velká škola a spoustu se toho během sezóny naučili a teď to v nejdůležitější části sezóny zužitkují.

Kromě florbalu je Mara také zaníceným fotbalovým brankářem

Myslíš si, že letošní složení kádru mělo navíc než na opětovné play down první ligy?

Jak se to vezme. Pokud bychom hráli v plné sestavě každý zápas, tak věřím, že jsme byli v play off a dokonce jsme atakovali první šestku. Bohužel tato sestava se nám sešla pouze na 3-4 zápasech, a proto jsme skončili, tak jak jsme skončili. A nalákat nové šikovné hráče, kteří by třikrát týdně dojížděli desítky kilometrů je problém.

Proti loni ještě superligovému Bulldogs Brno držel Mara Obšivač ještě dvě minuty před koncem těsné vedení Rožnovanů 2:1

V play down se Rožnov utká se Slovanem Havířov, se kterým v sezóně oba zápasy prohrál. Co říkáš na tohoto soupeře v bojích o setrvání v druhé nejvyšší soutěži?

Většina týmu si podle mě Slovan přála, tak jako já. Druhou variantou byli Gullivers Brno, proti kterým se nám poslední dobou nedaří a jejich styl hry nám také nevyhovuje. Venku jsme se Slovanem prohráli pouze o gól a doma tuším o 2, takže oba zápasy byly dost vyrovnané a navíc jsme nehráli ani v jednom v plné sestavě. Věřím, že pokud se sejdeme ve stejné sestavě, jako v posledním zápase základní části, tak máme na to tu sérii vyhrát!

Rychlým přesunem z levé na pravou stranu dokázal Mara zabránit jisté brance

S jakou taktikou je podle tebe nejlepší do těchto bojů jít?

Určitě hrát ze zabezpečené a kvalitní obrany. Vyvarovat se co nejvíce individuálním chybám. A hlavně dát v každém zápase o gól víc než soupeř. (směje se)

Vzhledem k postavení v tabulce po základní části začnou Sršni play down venku. Vnímáš tohle jako výhodu nebo nevýhodu?

Osobně si myslím, že je to jedno. Pokud budeme chtít postoupit, musíme je porazit jak doma, tak venku.

Jediné venkovní vítězství urvali v základní části Sršni ve Znojmě, Mara Obšivač byl základním stavebním kamenem

Ty osobně jsi letos nastoupil k 16 zápasům. Což je nejvíc ze všech brankářů na soupisce A týmu. Většinu zápasů jsi ale odchytal doma. Byl jsi nějak před sezónou konkrétně s trenéry domluven, kdo v sezóně toho kolik odchytá, nebo se to určovalo vždy například podle formy?

Před sezónou jsem pořádně nevěděl, zda budu za A-tým vůbec hrát, protože jsme se s přítelkyní chtěli kvůli práci přestěhovat. Nakonec jsme zůstali v Rožnově a já se připojil k týmu, takže jsem s trenérem žádnou domluvu neměl. Sám zastávám názor, že by měl chytat ten brankář, který má aktuálně nejlepší formu a ne se rozhodovat podle toho kolik má zkušeností nebo jaké má v týmu “jméno“. Trenéři se snažili dávat všem brankářům příležitost si zachytat, bohužel kvůli pracovním povinnostem jsem musel velkou řadu venkovních zápasů vynechat, a proto jsem často nastupoval v těch domácích.

Mara Obšivače se svojí přítelkyni, dlouholetou!

Máš nějaký předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Ano, mám dva. Při nástupu před zápasem a podávání rukou po zápase chodím vždy jako poslední. Na začátku každé třetiny co nastupuji do brány si helmou poklepu pravou tyč, břevno a levou tyč. Nasadím si helmu na hlavu a pokřižuji se.

Chtěl bys něco vzkázat rožnovským hráčům nebo fanouškům?

Hráčům bych chtěl poděkovat za další sezónu v super kolektivu a všechny fanoušky pozvat na naše domácí zápasy se Slovanem Havířov, které se uskuteční 21. a 22. března, případně 5. dubna v domácí Hornets aréně.

Mara Obšivač vyhlíží, jak dopadne útočná akce Sršňů

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista