youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
24.02.2020

S tabulkovými sousedy dorostenci „pouze“ remizovali

Dorostenci v minulém dvojzápase potkali lídry tabulky a nebodovali. O to větší měli motivaci bodovat v dvojutkání následném. Bohužel se však nezadařilo dle představ se svými sousedy v tabulce. V druhém zápase proti Bílovci se dá hovořit o smůle, nicméně v tom prvním byl konečný výsledek daný zejména nedisciplinovaností vybraných hráčů či hráče. Nelze přejít prezentaci Jirky Klosse, který si musí uvědomit, proč vlastně na zápasy jezdí. Herně velmi nadějný hráč si svými „extempóre“ sráží vlastní kredit a vyčleňuje se tím z týmu a bohužel s budoucím přechodem do kategorie dospělých to pro něj bude velký problém, pokud na jeho eliminaci nezačne už pracovat v nynějším věku. Jednoduše to lze shrnout takto: Florbal je týmový sport a pokud do něj vstupuje hráč jako individualita, která se neumí kontrolovat osobně, pak je hrozbou i pro ostatní a nikdy jeho sebevětší přínosy nepřekročí negativa, která to přinese nejen v samotném utkání, ale také v kolektivu, který se dlouhodobě utváří. Trenéři mu v tomto určitě podají několikrát pomocnou ruku, ale vždy to bude hlavně o samotném hráči… zjednodušeně řečeno, kdy herně a lidsky dospěje.

Úvodní buly utkání v podání Kornela a za asistence Rumplíka s Rebrošem

VS. 3:3
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Rožnov p/R (2:2, 0:1, 1:0)

Zápas s Opavou se odehrál v duchu neustálého, ale spravedlivého vylučování. První přišlo hned po půl minutě hry a Opavané svou početní výhodu využili. Za pouhých dvacet vteřin ovšem dokázal Rumplík zpoza brány vyrovnat a za další minutu zaznamenal obrat ve skóre Plandor. Když soupeř opět dostal možnost přesilovky, tak jí nepohrdl, a tak se začínalo od začátku. Druhé dějství opět poskytlo velké množství vyloučení. Mladí Sršni byli ale jediní, kteří využili přesilové hry a vysloužili si tak výhodu do posledních dvanácti minut hry. Na začátku třetí třetiny se bohužel pro Sršně prosadil soupeř, a přestože se oba týmy snažily sebevíc, tak do konce utkání další branka nepadla. V zápase se celkem rozdalo třicet čtyři trestných minut, což je rarita nejenom v této lize.

 

Plandor s Karafiátem vyhlížejí útočný pas od obránců či středového útočníka

VS. 2:2
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 0:0, 2:1)

Domácí Bílovec hnán svými fanoušky překvapivě nevlétl do utkání aktivně a spíše jen vyčkával na své polovině. Valaši od prvních vteřin soupeře přehrávali a v deváté minutě byli odměněni gólem v přesilové hře z hole Žanty. Druhá třetina vypadala podobně, Bílovec zaparkoval autobus na své polovině a snažil se hrozit z rychlých protiútoků. Pro diváky ne moc pěkná podívaná bez jediné branky. Začátek třetího dějství a šok pro Rožnovany obstaral Hebelka. Vedení vrátil na stranu Rožnova po tečované střele opět Žanta. Dvě minuty před koncem přišla chyba v bránění a s následným přečíslením si Bílovec poradil velmi zkušeně. Koncovku si již soupeř pohlídal a vytěžil tak zlatý bod.

 

Střídačka Sršňů včetně trenéra Slováka přihlíží snažení hráčů na hřišti

Trenér Sršňů, Daniel Slovák, byl po utkání spíše zklamaný. Věděl, že tým si opravdu mohl odvézt plný počet bodů, ale v prvním utkání zklamal v disciplíně, v druhém v koncovce: „První zápas se hodnotí těžce. Myslím si ale, že je každému jasné, že s týmem jako je Opava nemůžeme pomýšlet na lehký zisk plného počtu bodů, když hrajeme samá oslabení. Druhé utkání jsme herně jasně ovládli, nebyla jediná chvíle, kdy nás soupeř přehrával a snad poprvé vůbec si dovoluji říci, že nás efektivita zakončení stála výsledek. Děkuji zúčastněným.

Obránce Škývara přihlíží útočnému snažení Kornela

Nelehkou úlohu budou mít Sršni v následujícím dvojzápase, v Havířově. Vyzvou k souboji druhý a třetí tým tabulky, tedy celky Ossika Třinec a domácího Slovanu Havířov. Pokud chtějí napravit dojem z posledního výjezdu, budou se od nich očekávat dovezené body, přestože do utkání nebudou vstupovat jako favorit.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista