22.02.2020

Sršni doma potvrdili, že v play down si to rozdají se Slovanem Havířov

Rožnované před posledním kolem měli možnost výběru. Mohli do play down volit dobře známý tým Gullivers Brno, který znají z předchozích sezón, ale který je v loňské finálové sérii poměrně jasně porazil 3:0 na zápasy. Stačilo de facto v posledním kole v domácím prostředí podlehnout svému soupeři od Karviné. Druhou možností byla volba Slovanu Havířov. Pro sérii s tímto soupeřem ale už museli v Hornets aréně Krokodýly porazit. Zvolili možnost druhou, bojovali, aby se utkali se Severomoravany. To se jim i zdařilo.

22. 02. 2020, 18:15, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

9
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Pícha Patrik, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Kostelecký Jakub, Krhut Petr, Konvičný Michal, Kittel Vladislav, Burýšek Adam, Žniva David, Barabáš Pavel(C), Zdražil Jakub, Burýšek Petr, Prašivka Daniel, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

4
Sestava Z.F.K. AQM Petrovice:
Kulla Pavel(G), Matoška Matěj, Daubner Jan, Gabzdyl Ondřej, Sládek Michal, Zbořil Adam, Křiva Jan, Mrkva Vojtěch, Nota Jakub, Chvastek Dominik, Klimek Richard, Madecký Radim, Heiser Radim, Kašpar Petr, Homola Lukáš, Skácel Petr, Flašar Daniel

po částech: 3:1, 1:1, 5:2

6.Žniva(Krhut), 15.Viktořík(Krhut), 20.Smékal(Zdražil), 26.Krhut(Barabáš), 45.Krhut(Barabáš), 50.Kostelecký(Slovák), 56.Viktořík(Krhut), 57.Žniva(Smékal), 60.Krhut(Viktořík)

branky (asistence) Z.F.K. AQM Petrovice:
1.Skácel(Zbořil), 38.Klimek(Křiva), 59.Zbořil(Skácel), 60.Flašar(Matoška)

rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 156

Rožnov opět nezvládl vstup do zápasu a hosté toho využili na výbornou. Hned v prvním střídání se prosadila elitní lajna hostí vedena ex-superligovým matadorem Skácelem. Tato branka však domácí paradoxně nabudila a jejich snaha o srovnání a permanentní ohrožení hostující branky bylo jasně patrné. Rožnov byl daleko více na míči než soupeř, který od úvodní branky spoléhal výhradně na své brejky, kterými však byl mnohdy velmi nebezpečný. Sršni však o této zbrani petrovických věděli a za celou první třetinu nechali na svého brankáře projít pouze jedinou střelu, tu gólovou z první minuty. Sami však vyprodukovali 11 střel, které prošly na branku, a z tohoto množství se ujaly 3. Nejprve bylo srovnáno dalekonosnou střelou rožnovského obránce v 6. minutě. Necelých 5 minut před koncem první třetiny obrátil Rožnov vedení a v závěru třetiny vedení navýšil na 3:1.

Narozdíl od úvodu zápasu domácím úvod druhé třetiny vyšel o poznání lépe. Nejen že neinkasovali, ale sami branku vstřelili po pěti minutách hry. Hrálo se na 3 lajny, ale tento stav byl narušen zraněním jednoho z hráčů rožnovských Sršňů, který si zřejmě poškodil zadní stehenní sval a zápas nedohrál. Rožnov však i přes toto zranění v zápase platil za aktivnějšího a nebezpečnějšího, než jeho soupeř a hostující brankář se musel často ohánět. Tento zápas si vůbec neužil domácí brankář, na kterého šlo po dvou třetinách celkem 5 střel, ze kterých inkasoval 2 branky, vždy po přehrání míče na druhou stranu a střelou do odkryté svatyně rožnovského strážce. Zbytek střel si však pohlídal a i díky němu domácí vedli po dvou třetinách 4:2.

Rožnov byl koncentrovaný v poslední periodě a od začátku určoval dění na hřišti. Postupně navyšoval skóre, dobře bránil a hosté se prosadili až za stavu 8:2. Tomu ovšem předcházela od hostí velmi špatná přesilová hra, během které sami inkasovali. Za stavu 8:2 však domácí očividně polevili v bránění a "backcheckingu" a hosté v rozmezí 1 minuty vstřelili 2 branky. Poslední slovo však měli domácí, kteří v poslední minutě uzavřeli tyto střelecké hody a devátým gólem určili konečné skóre v poměru 9:2 pro Rožnov.

Nejlepším hráčem utkání byl Petr Krhut – bilance 3+3 mluví za vše

Textový online z utkání
Video online z utkání
Video sestřih z utkání

Výpomoc z Otrokovic – Kuba Zdražil – se v kádru Sršňů zabydlel a podává velmi spolehlivé výkony

Hostující trenér florbalistů Petrovic, Martin Vlček, se snažil najít na prohraném utkání i nějaké to pozitivum: „Začátek utkání byl z naší strany dobrý, ale pak už to stálo za dvě věci. Domácí chtěli více a proto byli na hřišti aktivnější. Jediným pozitivem je velmi dobrý výkon juniorského gólmana. Děkuji rozhodčím, soupeři a divákům.

Pozitivního hodnocení ze strany Sršňů se ujal Stanislav Barabáš, asistent trenéra Miroslava Kasla: „Soupeřovy brejky jsme si více méně pohlídali na výbornou, nebo byl výborný náš brankář, a naší hrou jsme diktovali tempo hry. Byli jsme po celý zápas aktivnější, škoda jen těch čtyřech obdržených branek. Soupeři se nedá vytknout kvalita, to ne, ale my byli dnes zkrátka kvalitnější. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům.

Po plánované operaci se postupně vrací do hry i Patrik Pícha… uvidíme však, zda znovu po tomto utkání nebude mít pauzu, neboť se během něj zranil a ještě neznáme dobu rekonvalescence

Sršni nyní mají před sebou 3 týdny pauzu, kterou určitě využijí na poctivý trénink a přípravu na soupeře do play down. Je jím Slovan Havířov, který má svou hráčskou základnu do sezóny podpořenou o superligové hráče Vítkovic. Před Valachy tak bude série na 4 vítězné zápasy s těžkým soupeřem, který dvakrát Sršňům v základní části vstřelil 6 branek a pokaždé mu to těsně stačilo na vítězství. Suma – sumárum – proti Rožnovanům bude stát soupeř, kterého letos ještě neporazili a který se může opírat o hráče mistrovského týmu loňské superligové sezóny. Ale ani Sršni nejsou úplně bez trumfů. Dokázali se na poslední utkání sezóny sejít v téměř kompletní sestavě, tedy i s marody a navrátilci do sestavy a na hřišti to bylo znát. S Petrovicemi si lehce poradili a do série play down, která začne 14.-15.3. na hřišti soupeře a bude pokračovat 21.-22.3 v Hornets aréně, se vztyčenou hlavou. Brzy vám přineseme i rozhovory, které budou jednak směřovat k poslednímu utkání, ale také přinesou výhled na nadcházející sérii se Slovanem Havířov.

Každý zápas losujeme šťastné diváky z hlediště, kteří jsou obdarováváni cenami od sponzorů utkání. V tomto případě ceny od společnosti TREND DEKOR, s.r.o. losoval a předával prezident klubu, Dalibor Plesník, se svou dcerou Valérií