21.02.2020

Sršni se v posledním kole základní části představí před domácím publikem!

Od konce základní části 1. ligy dělí všechny týmy poslední zápas. Sršni se v posledním kole představí na domácí palubovce proti týmu Krokodýlů z Petrovic u Karviné. Tak jak základní část Rožnov v 1. lize zahájil, tak jí také ukončí. Tedy minimálně stejným soupeřem, doufejme, že ne stejně nepříznivým výsledkem. S Petrovicemi se totiž Sršni potkali ihned v rámci 1. kola, když prohráli 4:1.

Proti Slovanu Havířov byl Daniel Prašivka jedním z nejlepších hráčů

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm
… Sršni se nacházejí na předposledním místě v tabulce (pouze bod před soupeřem z Petrovic). Rožnov ztratil naději na předkolo play off již několik kol zpátky. Faktem tohoto neúspěchu je především nezvládnutí začátku sezóny a také série posledních sedmi domácích zápasů, ve kterých Sršni získali pouhých šest bodů. Poslední zápas určí nejen umístění v tabulce na konci základní části, ale také Sršňům přidělí soupeře pro boje v play down. Již nyní je jasné, že to nebude nikdo jiný než Slovan Havířov nebo Gullivers Brno.

Hráči Sršňů byli v souboji s Bulldogs Brno nekompromisní

Z. F. K. AQM Petrovice
… kat Sršňů v baráži ze sezóny 2016/2017. Kdo si pamatuje sérii s Petrovicemi v baráži, tak dá za pravdu, že takhle jednoduše lze definovat Petrovice, které Sršně v roce 2017 poslaly do Národní ligy a zaujaly za Rožnov místo v lize první. Petrovice v 1. lize mezitím, co Rožnov účinkoval v Národní lize, skončily na 8. místě a na 10. místě. Tato sezóna je tedy pro hráče z Petrovic suverénně nejhorší. Mezi lídry týmu patří zkušený  Petr Skácel a Adam Zbořil. Nelze však také zapomenout na Michala Sládka, který je v Petrovicích na střídavé starty ze superligového ostravského FBC. Dle informací by se měl proti Sršňům představit i v sobotu v Hornet’s aréně.

Na Josefa Viktoříka a jeho branky spoléhá Rožnov dlouhodobě

Statistické okénko: Stejný počet vstřelených branek obou týmů. O jednu obdrženou branku méně mají Petrovice. Úspěšnost přesilovek i oslabení hraje dle procent pro tým z Petrovic. Sršni jsou týmem s největším počtem trestných minut v celé 1. lize. Celkově jich nasbírali 187, z toho se o 68 trestných minut postaral Patrik Hegar.

Statistické porovnání obou dnešních soupeřů

Zajímavost: Pokud chtějí Sršni nebo Petrovice do play down Havířov, musí jakkoli nad svým soupeřem zvítězit. Již nyní je totiž jasné, že Havířov nemůže skončit na 11. místě.

V zápase s Chomutovem byli Sršni o branku lepší

Vzájemné utkání:
Sezóna 2019/2020
Petrovice vs. Rožnov 4:1

Uvidíme, zda se budeme moci i v sérii play down spolehnout na výkony Jakuba Zdražila, stejně jako v tomto utkání proti pražskému Startu98

Přijďte Sršně podpořit v boji o lepší umístění do play down. Zápas startuje v sobotu od 18 hodin!

Textový online
Video online

Patrik Hegar je jedním z lídrů kabiny, ale dlouhodobě i také lídrem ve sbírání trestných minut v celé soutěži