youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.02.2020

Sobota na 100%

O poslední slunečné sobotě se vydaly sršní dámy do slezské metropole, aby zde svedly tuhé souboje s domácí, houževnatou Opavou a zlepšujícím se Šumperkem. Rožtát odjel k zápasům bez tří klíčových hráček, avšak ukázal, že tým je natolik silný, že si dokáže poradit i s takovou absencí a dovezl domů velice cenných šest bodů!

Předzápasový rituálový hlouček, pokřik a hurá do boje!

VS. 4:5
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R (1:0, 0:2, 3:3)

Na první zápas proti Opavě Rožtát nastoupil v plné síle, ale taky s obavou, že to bude těžký zápas. První třetina byla taková "na vážkách", hledaly pevnou půdu pod nohama. Stav byl proto 1:0. Potvrdilo se, že je však důležité se na střídačce pořádně povzbudit s jasným úkolem - hrát naplno a také to šlo vidět. Krásnou střelou Konrádové bylo vyrovnáno! a poté doplnila Zdarsová stav na 1:2 a hned to bylo veselejší. Ve třetí třetině bylo jasné, že soupeřkám prostě nesmíme nechat prostor na to, aby se v zápase znovu "chytly". Opava je však bojovná a tak na Rožtát naběhla a srovnala na 2:2. Sršnice však strhly vedení na svou stranu v přesilové hře, kdy se po nahrávce krásně trefila Eliášová - 3:2. Opava je houževnatý tým, hrála doma tak prostě chtěla ukořistit nějaké body - a tak se v 7. minutě vzdálily Sršnicím již na 3:4. Sršnicím bylo jasné, že prostě musí!! Po timeoutu tak zase dámy v černožlutém naběhly na soupeřky a otočily skóre na svoji stranu. Rozhodující gól dala v závěru Martínková, která ovšem neprokličkovala celé hřiště, jak to má ve zvyku, ale prostě vypálila svoji "bombu" ze středu hřiště a tak strhla vedení na stranu Sršnic! Opava si v závěru vzala také oddechový čas, ovšem ten už jim nebyl absolutně k ničemu a tak Sršnice ukořistily svůj první sobotní skalp, nutno říct, že velice cenný!

 

VS. 7:0
1. FBK Rožnov & SKP Frenštát p/R   FbC Asper Šumperk (3:0, 1:0, 3:0)

Do dalšího zápasu se Šumperkem šly Sršnice samozřejmě s pozitivní energií a úkolem ZNOVU vyhrát a dovézt tak poprvé v této sezóně všech 6 bodů. Šumperk je totiž docela hratelným soupeřem, ovšem nikde není napsáno, že to tak skutečně bude. Začátek zápasu byl poměrně chaotický a chvíli se Rožtát na hřišti hledal a co je nejhorší, tak se přizpůsoboval pomalému tempu hry, což je vždycky nedobrým znamením. Ale to netrvalo dlouho - soupeřovy poměrně "na pohodu" začaly za záda jejich brankářky padat góly z hole Zdarsové, Kozové, Konrádové, Kubenkové a Eliášové. Hra začala vypadat i velmi hezky, když si Sršnice začaly pěkně nabíhat, nahrávat a komunikovat

 

Aktuální sestava „Rožtátu“ v domácí Hornets aréně

K zápasům se vyjádřila Eva Buchalová, vedoucí týmu: „Bohužel jsem byla jedna z těch, která na zápasy s holkami neodjela, avšak musím říct, že z výsledku jsem naprosto nadšená!!! Jsou to frajerky! Všichni moc dobře víme, jak těžké jsou zápasy s Opavou, vyhrocené, občas bolí, a o to víc je cennější její skalp! A co se týče zápasu se Šumperkem, tak jsem jim vlastně věřila a věděla, že nic jiného než výhru nedovezou! Jsem moc ráda, že se na gólech podílelo víc holek a opravdu ukázaly, že si na sebe začínáme zvykat a spolupráce Frenštátu s Rožnovem začíná pomalu, ale jistě přinášet ovoce. Díky holky!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista