youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.02.2020

„My dokážeme vyhrát i prohrát téměř s každým týmem“, hodnotí zápasy v první lize Jakub Štůsek

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme s „po zápasovými“ rozhovory, které probíhají nepravidelně po vybraných duelech rožnovského „A“ týmu. Do ukončení základní části zbývá odehrát poslední utkání a lze jej považovat na generálku před play down. Sršni s posledním kole prohráli v Ústí nad Labem a nyní potkají v domácím prostředí soupeře, který bude podobných kvalit, jak následně soupeř ve vyřazovací části. A pořád mají o co hrát, musí Petrovice jakkoliv porazit, aby se udrželi v tabulce nad nimi a v play down si to rozdali se Slovanem Havířov. Při porážce by je čekali v sérii Gulliveři z Brna a s těmi mají už několik let v sériích rozdílné zkušenosti. Zápas v Ústí stejně jako pravděpodobně zápas proti Petrovicím bude čekat i na našeho pozvaného hosta k rozhovoru. Ten se může honosit téměř nejvíce odehranými zápasy v první lize za Rožnov, považujeme jej tedy právem za železného muže. Nepotrpí si na to, aby byl středem pozornosti, ale na hřišti nevynechá jediný souboj či sprint a v několika zápasech Rožnov podržel i gólově… představujeme vám jednoho z klanu „Hutišťanů“ v rožnovského sestavě, Kubu Štůska!

Útočné snažení Kuby Štůska v souboji s Bulldogs Brno

Ahoj Kubo, když se vrátím k zápasu v Ústí, jak dle tvého dané utkání vypadalo a co chybělo Sršňům k tomu, aby na severu Čech bodovali?

Ahoj, na to, že jsme jeli do Ústí v 10 lidech, tak jsme předvedli dobrý výkon. Klíčové byly individuální chyby a zbytečná vyloučení, která nás stála hodně sil.

Tentokrát byl celý výjezd pojat malinko jinak, než obvykle, protože se hrálo v pozdních sobotních večerních hodinách. Jako tým jste odcestovali vlakem tam a využili ubytování, abyste se vraceli pak v neděli dopoledne opět vlakem. Byla to pro tebe a tým příjemná změna, nebo máš raději cestování vícemístnými dodávkami hned po skončení utkání?

Tak určitě to byla příjemná změna. Celkově je dobré, když si jdeme s kluky sednout po zápase k Murymu. Stmelí to tým a většinou je potom lepší atmosféra.

Kuba Štůsek při bránění proti Karlovým Varům

Obecně se vrátím k téměř celé odehrané základní části. Byl velký rozdíl mezi odehranými zápasy ve venkovním a následně v domácím prostředí. jak jsi to viděl ty, kde jsou podle tebe toho příčiny a co bys viděl jako doporučení do sezóny příští, bez ohledu zda bude prvoligová?

Rozdíly tam byly velké. Ten největší byl asi počet hráčů, který byl na vzdálených výjezdech o poznání menší než na domácích zápasech. Už tak jsme měli tuto sezónu relativně úzký kádr a když se někdo zranil nebo onemocněl, musela se sestava lepit, abychom vůbec nějak odehráli zápas. Tohle se musí do příští sezóny určitě zlepšit.

Nádherná scenérie při výletech Kuby Štůska

V posledním kole základní části nás čekají doma poslední Petrovice. Vzhledem k jednobodovému rozdílu mezi týmy se de facto hraje o soupeře do play down. Na výběr je Slovan Havířov a Gullivers Brno. S kým ty osobně by ses raději setkal z hlediska atraktivity do série hrané na čtyři vítězná utkání a případně s kým si myslíš, že má Rožnov větší šanci v play down uspět a vybojovat si tak možnost hrát baráž o udržení první ligy?

Popravdě tohle ani tak moc neřeším. My dokážeme vyhrát i prohrát téměř s každým týmem. Navíc play down je úplně jiná soutěž než základní část. Bral bych ale raději Havířov z hlediska vzdálenosti.

Jakub Štůsek byl v utkání s pražským Startem98 vyhlášen nejlepším hráčem Sršňů

Nelze opomenout fakt zmiňovaný už v úvodu, kde jsi byl pochválen za svůj celosezónní přístup a množství odehraných zápasů. V čem vidíš klíč, že se ti v sezóně vyhýbaly zranění, nemoci a případně co bys dal za příklad ostatním členům týmu, kteří možná neměli florbal takovou prioritu jako ty?

Musím zaklepat, že ohledně zranění a nemocí jsem měl tuto sezónu docela štěstí. Poslední dobou si docela hlídám životosprávu a mám pravidelný pohyb, takže tohle bude určitě jeden z faktorů. A jak jsi už zmínil, je to všechno o prioritách. Šel jsem do sezóny s tím, že chci hrát první ligu a podle toho si je nastavil.

Jedním z nejpilněji se připravujícím členem rožnovského kádru byl v rámci letní přípravy Kuba Štůsek – foto přímo z Bodycentra Rožnov

Mimo florbal pro tebe začala životní změna. Pominula definitivně studentská léta a začal jsi pracovat. Jak se teď zpětně díváš na svoje studium, naopak co vidíš teď jako prioritní, když už pracuješ. Je něco, co bys rád ve svém životě v tomto ohledu změnil?

Já jsem šel na vysokou školu hlavně se záměrem to vyzkoušet. Už po prvním ročníku jsem věděl, že mě to nebaví a v půlce druhého ročníku jsem studium ukončil. Když se na to dívám zpětně tak toho rozhodnutí vůbec nelituji, naopak. Pracovní režim mi vyhovuje více už jen z časového hlediska, kdy se nemusím doma učit atd.

Emoce Kuby Štůska v utkání proti Torpedu Havířov

Zkusím zabrousit mimo ligovou sezónu, ale pokusím se zůstat u florbalu. Často se florbalový rok hráčů dělí na dvě až tři části, a to největší, kterou zabírá ligová sezóna a pak zbytek, do které patří mimoflorbalové turnaje a letní příprava. Sezónu si každý dokážeme představit, ale prozrať nám něco více i mimoflorbalových turnajích, zda jsi stálým členem nějakého týmu a jak to vše lze skloubit s letní přípravou na sezónu?

Jsem stálým členem Snus týmu, se kterým se účastníme domácího Hornet‘s cupu. To je vlastně asi jediný turnaj, na který pravidelně jezdím, takže s letní přípravou se to dá stíhat.

V loňské sezóny jsi měl hubený bodový průměr necelého jednoho bodu za čtyři utkání. Letos jsi na tom mírně lépe, přestože se hraje vyšší a kvalitnější soutěž. Přesto zeptám se, kde vidíš možnosti, jak ještě tento bodový průměr zlepšit, abys bodoval v zápasech Rožnova pravidelněji.

Pravidelně jsem bodoval naposledy snad v juniorech. 🙂  Nevím, musím se asi více tlačit do gólových šancí.

S Kladnem to v domácím prostředí i ze strany Kuby Štůska bylo spíše o obraně

Pokud byla minulá otázka na tebe jedna z těžších, tak tato bude vyžadovat ještě větší přemýšlení. Dokázal bys srovnat letošní tým, který hraje první ligu a tým loňský, který postoupil z Národní ligy do ligy první? Který z těch týmů by měl ve vzájemném souboji dnes navrch?

Těžko říct. Letošní tým, který hraje první ligu, je o poznání mladší a méně zkušený. Starší, zkušenější hráči letos jezdívají na výjezdy jen sporadicky. Výsledek si netroufám říct 😀

Máš nějaký předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Když nepočítám sršní křídla (Alpa s Redbullem) tak při pokřiku vždycky stávám u pravého rohu branky, kde mě už klasicky pozdraví Smeki: „Ahoj Kubo“ a poklepu hráčům okolo mě na hokejky.

Jakub Štůsek má kromě florbalu i další koníčky a velmi rád se podívá do přírody

Probrali jsme florbal, zkus nám prozradit jak trávíš zbytek volného času. Máš nějaké jiné mimoflorbalové koníčky, či trávíš zmiňovaný volný čas jen lenošením?

Baví mě celkově pohyb, takže ve volném čase si jdu většinou zaběhat nebo zacvičit. V létě je to tenis a beach volejbal.

Pokud se podíváš do příští sezóny a měl bys hodnotit, který letošní novic v týmu Sršňů měl největší přínos a stálo by za to v kádru udržet i do sezóny následující, koho bys z hráčů Raška, Zdražil, Prašivka, Pícha jmenoval a proč?

Popravdě bych bral všechny, každý z nic měl určitý přínos pro tým. Otázkou je, jestli budou v Rožnově pokračovat i příští sezónu nebo ne.

Proti Chomutovu hrál Jakub Štůsek povedené utkání, stejně jako celý tým

Chtěl bys závěrem něco vzkázat rožnovským hráčům nebo fanouškům?

Chtěl bych pozvat fanoušky na poslední utkání základní části proti Petrovicím a na následné vyřazovací boje play down.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista