19.02.2020

Mladí Valaši dostali za vyučenou od Frýdku a nevzpamatovali se ani proti Orlové

Přes nepříznivý start do sezóny starší žáci v posledních zápasech prakticky pravidelně bodují. Lze to i poznat v tabulce, kde nejdříve po prvních kolech byli téměř beznadějně na dně, ale v této chvíli jsou již blízko středu tabulky. Bohužel ve Smilovicích tento trend nepotvrdili. Nejdříve podlehli drtivě lídrovi tabulky z Frýdku-Místku. Tato porážka měla vliv na Sršně i v dalším utkání proti Orlové, které podlehli těsně o jedinou trefu a ze Smilovic se tak vracejí bez jediného získaného bodu.

V letošní sezóně se k florbalu vrátil i David Šimša a jde mu to k duhu!

VS. 15:3
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R (3:2, 5:1, 7:0)

Proti lídrovi ligy nastoupili mladí Sršni bez několika opor a pouze v devíti hráčích, oproti tomu Frýdek měl k dispozici hráčů hned osmnáct. První branku ovšem vstřelili Rožnované. Tohle vedení vydrželo pouze minutu, poté se sváděl boj především o střed hřiště. Konec úvodní dvanáctiminutovky přinesl gólové hody. Nejprve se Frýdek-Místek dostal do vedení, poté Rebroš vymetl pavučiny Křístkovy brány, ale vedení se nakonec opět překlopilo na stranu domácích. Škoda ztráty z prvního dějství, z vyrovnané hry mohli Valaši vsítit mnohem více branek. Vstup do druhé třetiny přinesl srovnání, po asistenci Morávka zkompletoval hattrick Rebroš. Hra se na dlouho uklidnila, ale ve dvacáté minutě KOVO dostalo míček těsně za brankovou čáru a tím také odstartovali střeleckou show. Hra žlutočerných od této chvíle zkolabovala a vše, co se určilo před utkáním se najednou neplnilo. Zbytek zápasu se dá nazvat neobvyklým výpadkem, který soupeř ovládl jasně 12:0. Kluci měli poté necelou hodinu volného času, ve které se chtěli uklidnit a dostat do psychické pohody.

Syn trenéra mladších žáků, Reného Hegara, Adam často vypomáhá i týmu starších žáků

VS. 3:4
1. FBK Rožnov p/R   1. FBK Eagles Orlová Florbalshop (0:1, 2:2, 1:1)

Hned po vyhraném vhazování mohli Sršni skórovat, ale trefili pouze břevno. To Orlová mohla být šťastnější a po pouhých dvanácti vteřinách střelou z velké vzdálenosti přes několik hráčů vymetla šibenici. Eagles ovládali hru v první třetině, ale další branku nevsítili. Trochu je v tom zbrzdily také dvě vyloučení. Ve druhém dějství hned v první minutě Orli odskočili, ale následně se herní projev obou družstev vyrovnával a oba týmy dokázaly skórovat. Osm vteřin před sirénou navíc dokázal Dressler přesnou střelou snížit na rozdíl jediné branky. Ze třetí části měli více ze hry Sršni. Nejprve se jim podařilo srovnat, a poté si také vytvořit spoustu šancí, které končily buď na brankáři, nebo na brankové konstrukci. Tři minuty před koncem se nechal Němec vyloučit a tím přišla šance pro Rožnovany. Trenér si vzal oddechový čas, protože přesilová hra nepatří mezi silné stránky domácích. Početní výhoda se nezahrála špatně, vytvořily se šance, které se bohužel nepodařilo využít, a když nastala hra pět na pět na poslední půlminutu, tak se ze sebe snažil každý vydat maximum. Sport je někdy krutý a teď se to pro rožnovský tým potvrdilo. Dvanáct sekund před konce se prosadil Kubla a zařídil svému týmu tři body.

Mezi velmi řízné obránce v řadách Sršňů se řadí Bedřich Radil

Hlavní trenér starších žáků Sršňů, Daniel Slovák, viděl i přes dvě porážky zejména v druhém utkání spoustu pozitiv: „Myslím si, že jsme ještě nejeli v této sezóně na utkání tak moc oslabeni. V prvním zápase jsme dokázali vzdorovat jen v první půli, poté se naše hra rozpadla jako domeček z karet. Druhý zápas jsme odehráli velmi dobře, postupně jsme soupeře začali přehrávat a díky naší aktivní hře jsme mohli klidně pomýšlet na plný bodový zisk. Když jsme dostali branku na 4:3, tak jsem se cítil ohromně zklamaně, ale vydrželo mi to jen pár minut, protože jsem si uvědomil, že se nemáme za co stydět, předvedli jsme hodně dobrý výkon. Děkuji zúčastněným.