youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
16.02.2020

Herně nahoru, výsledkově dolů – to je víkend „C“ zálohy mužů

Druhá záloha Rožnova v soutěži prozatím nijak zvlášť nezáří. Spíše naopak, jde od porážky k porážce. Naději svitla v minulém dvojzápase, kdy Valaši porazili poslední Bohumín a sehráli poměrně vyrovnané utkání se zálohou Kopřivnice, nicméně nakonec v tomto utkání podlehli. V zápasech v Rožnově chtěli navázat především na bohumínské vítězství, ale v úvodním utkání nedokázali vyzrát na Kojoty z Jablunkova, v druhém utkání s lídrem soutěže z Paskova pak hráli také druhé housle.

Když Kotyho potkáte, rozhodně u něj létajícího vlohy na první pohled neodhalíte

VS. 4:2
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Rožnov p/R C (1:0, 2:1, 1:1)

Rožnované před utkáním zbrojili zejména motivačně, když už ve středu si udělali týmové sezení, v rámci kterého se částečně snažili naladit na jednu notu na víkend. Tři útočné trojice a dvě obrany s univerzálem Danem Slovákem se zakously do bránících Kojotů, ale nebyli úspěšní. Naopak přílišné úsilí přivolalo chyby, které museli pak hasit fauly. Po vyloučeních Konečného a následně Kotrse dokázali hosté ještě sekundu před úvodní sirénou vstřelit úvodní branku, a to nastřelením Drápaly, který srazil míček za bezmocného Kundráta. Přestávka u Sršňů byla lehce bouřlivá, kdy trenérovi vadily ztráty ve středním pásmu a následně špatně bráněné brejky Slezanů.

Do druhé části Sršni nastoupili stále ještě v oslabení a přes obléhání Kojotů ho dokázali ubránit. Sotva však za pár sekund povolili v koncentraci, navrátivší Kotrs z trestné lavice opět fauloval a protože většina hráčů téměř přestala hrát, hostující Sikora celou situaci dohrál a Kundrát opět inkasoval vlastní branku, tentokrát mu ji srazil do brány kolega Drápaly z obrany, Macura. Těmto dvěma se však částečně pošramocenou pověst podařilo očistit za necelé dvě minuty, když Macura v útočném pásmu přenesl hru na mladšího kolegu a ten polonebezpečnou střelou nalil radost do rožnovských žil a žihadel. Valaši byli na vlně, ale dokázali v následných čtyřech minutách spálit tři velmi dobré příležitosti. Na to se už nemohl dívat hostující Velčovský, kterému vadilo, že mu podél mantinelu prchá jeden Sršeň za druhým, a hrubě srazil jednoho z nich, což mu vyneslo spravedlivý dvouminutový trest. Sršni však s přesilovkou nenaložili podle představ a tři vytvořené příležitosti se ani nedaly řadit do kategorie 100% či extra nebezpečných. Rozmrzelí po skončené početní výhodě opět zaspali v obraně. Tam se prosadil zmatený hráč hostí, Krnáč, který vstřelil gól, přestože si ani nebyl vědomý, že zakončoval. Ovšem jeho štěstím bylo, že stál ve správnou chvíli na správném místě. Na druhou přestávku se tak šlo s dvoubrankovou výhodou Kojotů.

Do třetí části šli Sršni posilněni o připomenutí, jak se jednodušeji dostávat do obranného pásma Jablunkova, ale nedá se říci, že se jim to hned od úvodu dařilo. Naopak se několikrát musel vyznamenat především Kundrát v bráně Sršňů, který odmítl několik velmi dobrý šancí Kojotů a držel Valachy nad vedou. Ještě veseleji bylo opět po kousku obranné dvojice Drápala - Macura. Prvně jmenovaný zmátl hostující hráče gestem, že jde střídat, čímž umožnil Macurovi rozehrát dlouhý přesný pas na vysunutého Ševečka a ten se výběhem prosadil přes bránícího hostujícího hráče brankově. Opět tu bylo jednorozdílové drama, ale znovu trvalo jen několik sekund, přesně patnáct. Tak dlouho trvalo Kojotům vstřelit branku, jejíž historii, jak se vůbec střela dostala za Kundrátova záda, řešilo více než šest hráčů společně s rozhodčími u Kundrátovy svatyně. Následná detailní kontrola branky a její síťky prokázala, že síť je neporušená a že nejspíše to byl samotný brankář Kundrát, který určitým zázrakem dostal míček za svá záda. Hosté byli s verdiktem spokojení a Rožnované nakonec museli utichnout, neboť důkaz o nestandardní brance nepředložili. Zbývalo jim šest minut s utkáním ještě něco udělat, nicméně hosté velmi dobře bránili. Po využitém oddechovém čase v posledních dvou minutách Sršni přešli na power play, ale de facto soupeřova gólmana ani neohrozili, neboť jejich kombinace nevedly k brankové příležitosti. Po utkání tak Valaši museli blahopřát Kojotům k jejich vítězství.

 

U Vojty Švajdy často člověk neví, co je pravá a levá, nicméně v zápasech nevypustí žádný souboj

VS. 3:6
1. FBK Rožnov p/R C   PASKOV SAURIANS (2:4, 0:2, 1:0)

Po nepovedeném utkání proti Jablunkovu nastoupili Sršni v domácím prostředí Hornets arény proti lídrovi soutěže, Ještěrům z Paskova, kteří v dosavadním průběhu zaznamenali jedinou porážku v sezóně. Valaši však v úvodním střídaní všech útočných formací ukázali, že se s Paskovany nemíní párat. Trápí je však celou sezónu několik věcí, tou nejmarkantnější je zakončení. Ani proti Paskovu to nebylo lepší, když nevyužité příležitosti domácích začali trestat Ještěři. Tři branky během jediné minuty, kdy ta druhá padla při vyloučení Konečného, byly tvrdým direktem do řad Rožnovanů. Ten sice zmírnilo duo Plesník - Blizňák, které korigovalo tříbrankové manko, ale Ještěry to nezastavilo. Přestože Sršni při vyloučení Růžičky hráli přesilovou hru, inkasovali i v ní a znovu o tři branky prohrávali. Těsně před úvodním přestávkou však dokázal snížit svou druhou brankou v utkání Plesník.

Kdo čekal, že do druhé části nastoupí Sršni s nasazením a tlakem, tak se bohužel mýlil. Byli to právě hráči Paskova, kteří si celou tuto třetinu podmanili a zejména David Hron. Jeho další dvě branky v síti Sršňů daly utkání jasný řád. Valaši si hlavně sami šlapali po štěstí svými nedovolenými zákroky, za které byli vylučováni. Čtyřbrankové manko si nakonec Valaši přenesli do třetí části, když během druhé přestávky mobilizovali na teoretický zvrat v utkání.

Sršňům se na začátku třetí části nedala upřít snaha, ale kvalita byla na straně soupeře. Ševečkem se Rožnovanům podařilo hned na začátku třetí třetiny snížit, ale byla to spíše labutí píseň. Impotentní koncovka domácích nedovolovala domácím naděje na zvrat realizovat. Vrcholem pak bylo vystoupení rozhodčích, kteří dokonce zakázali ve chvílích přerušení pouštět hudbu, která je pravděpodobně vyrušovala od soustředění na utkání. Diváci tak byli vtaženi zpět do šedi ostatních zápasů během dne, přestože do té chvíle vytvářeli příjemnou kulisu tohoto utkání. Celkově tak Sršni po dvou porážkách během dvojzápasu nevylepšili postavení v ligové tabulce.

 

Do „C“ týmu od nového roku naskočil Lukáš Konečný a ve hře se určitě neztratil

Svůj pohled na utkání přidal Zbyněk Macura, vedoucí „C“ týmu Sršňů: „V domácím prostředí se určitě neprohrává. Ani my nechtěli v Hornets aréně prohrát, ale stalo se. Když to srovnám s předchozím dvojzápasem, týmově jsme hráli lépe, ale Paskov byl někde jinde a s Jablunkovem chybělo trochu štěstí – šance na vstřelení branek určitě byly. V tabulce jsme předposlední a sezóna se nevyvíjí úplně dobře. Určitě bychom s týmem nechtěli spadnout, budeme se muset všichni zamyslet, jak pojmeme posledních šest zápasů. Jestli chceme soutěž zachránit, tuším, že budeme muset minimálně třikrát, lépe i čtyřikrát vyhrát.

Radek Štekl dokáže být v soubojích velmi důrazný, na trénincích rozhodně nebývá oblíbeným protihráčem

Sršňům zbývá do konce soutěže šest zápasů a v tabulce to s nimi nevypadá vůbec dobře. Jsou předposlední, když na tom stejně bodová „C“ záloha Petrovic dokázala zvítězit a utekla jim na tříbodový trhák. V příštím kole čekají Sršně soupeři z jejich části tabulky a v těchto zápasech se bude rozhodovat, jak celá sezóny skončí – zda si udrží naději na záchranu ligy, nebo zda definitivně pohřbí své naděje. 

Tuto sezónu se prozatím Vašek Fiurášek herně hledá. Ale pořád je to velmi nebezpečné sršní tykadlo!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista